Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Як відрегулювати пластикові двері без спеціаліста?

Регулювання дверей необхідне цілий рік для зручного, безпечного використання та попередження передчасного виходу з ладу. Є ряд найпоширеніших неполадок, які потребують негайного втручання. Пропонуємо з'ясувати, як відрегулювати пластикові двері самотужки, а також у яких випадках краще довірити роботу професіоналам.регулювати двері пластикові

Коли обов'язково робити регулювання дверей

При монтажі дверей у нових спорудах може виникнути потреба в їхньому первісному регулюванні. Основною причиною є усадка.

При некоректній експлуатації можуть знадобитися такі маніпуляції. Це іноді відбувається через навішування одягу, тоді як для великої ваги петлі не розраховані.

Крім цього, двері можуть просісти. Дверне полотно може зіпсуватися через велику вагу.

Герметизація дверей може порушитися через раптової або на постійній основі зміни температурного або вологого режиму. У подібній ситуації також може виникнути потреба в регулюванні.

Пластикова продукція може стати непридатною, якщо відносно коробки дверне полотно змінило положення.

Регулювання металопластикових дверей потрібне, коли полотно торкається безпосередньо рами, спостерігається провисання, коробка і полотно торкаються один одного, до кінця не закривається стулка, ручка важко або зовсім не провертається.

Є можливість запобігти порушенням у роботі. Щоб уникнути просідання, можна вмонтувати мікроліфт. В результаті вдасться домогтися автоматичного регулювання дверного положення в момент відкривання за рахунок рівномірного розподілу навантаження. Щоб контролювати ширину відчинення дверного полотна, варто подбати про наявність обмежувача. Мінімізувати ризик провисання та інших збоїв у функціонуванні рухомих елементів вдасться за допомогою спеціальної шини. А загалом своєчасна заміна ущільнювача запобігає втраті функціональності дверної конструкції. Рекомендуємо не тиснути на полотно, не відкривати зусилля, не навішувати зверху різні предмети чи речі.

Порада! Додаткові пристрої для зміцнення, підвищення надійності, міцності, стійкості до механічних пошкоджень дверного полотна — це шпроси на дверях. Такі вироби є актуальними для дверного полотна з великою кількістю скляних вставок. Шпроси представлені різними варіантами по дизайну, формі, кольоровій гамі. Результат — і зміцнення полотна, та його декорування.

Необхідні інструменти

З'ясовуючи, як відрегулювати пластикові двері, не можна забувати про необхідні інструменти. У більшості випадків не обійтися без наступних інструментів та приладдя:

 • плоска викрутка;
 • шестигранні ключі з потрібним діаметром — переважно від 2,5 до 5 мм;
 • хрестова викрутка;
 • комплект пластикових накладок;
 • рулетка;
 • мастило або інші засоби для догляду за ущільнювачем;
 • пасатижі.

Порада! Замість викрутки можна використовувати шуруповерт, який зручніший у роботі і дозволяє мінімізувати тимчасові витрати.

Також може знадобитися безінерційний молоток, стамеска, ножиці для нарізки ущільнювача, спеціальна ручка для зняття петель. Конкретний набір визначається тим, яка робота з регулювання буде виконана.

Поширені неполадки

Є низка поширених неполадок. Корисно ознайомитися з ними, а також з короткою інструкцією щодо усунення:

 1. Провисання дверей. Необхідно підтягнути гвинтові кріплення на нижній петлі. Для цього видаляємо декоративний елемент, потягнувши спочатку на себе, а потім вгору, вставляємо 6-гранний або ключ «зірочка», повертаємо убік, куди потрібно посунути дверне полотно. Якщо потрібно відрегулювати бічну планку, діємо за аналогією.
 2. Провисання навісів або самих петель (нещільний притиск дверей). У металопластикових конструкціях із встановленим склопакетом за допомогою петель може бути 2 або 3 кріплення. Якщо вироби складно відкриваються, з'являються протяги через щілини, петлі потрібно налаштувати. Для цього виконуємо регулювання навісів, налаштовуючи їх по горизонталі та висоті, використовуючи спеціальний гвинт. Ключ опускаємо в заглиблення, провертаючи його в потрібну сторону.
 3. Двері розташовані не рівно по горизонталі. Найкраще робити вирівнювання на відкритих дверях. Для цього в наявне заглиблення заводимо інструмент, а потім прокручуємо. В яку сторону прокручувати залежить від того, потрібно підняти або опустити бік.
 4. Збилося налаштування ексцентриків. Ексцентрики контролюють силу примикання частин одна до одної. Для фронтального регулювання відкриваємо полотно, видаляємо блокатор, що дозволяє дістати до них. Ексцентрики повертаємо в необхідну сторону, рухливі деталі механізму змащуємо відповідним мастильним матеріалом, спочатку очищаючи від бруду. Після цього встановлюємо все на свої місця.
 5. Двері важко зачиняти. Якщо ця дія виконується із зусиллям, то причина — перекіс, просідання, забрудненість механізму, поломки у фурнітурі. Намагаємося з'ясувати причину та усуваємо її.
 6. Розхиталися шарніри та інші кріплення. Шарніри допомагають зменшити зношування деталей, роблять поворот легким, м'яким. Для забезпечення вільного прокручування змащуємо їх. Якщо потрібна їхня вертикальна настройка, то знімаємо ковпачки, обертаємо в поглибленні викруткою. У горизонтальному напрямку регулювання здійснюється за допомогою гвинта.
 7. Вийшов із ладу ущільнювач. При заміні ущільнювача обов'язково перевіряємо, щоб він щільно потрапляв у заглиблення. Для цього видаляємо старі гумки, очищаємо від забруднень заглиблення, вставляємо свіжий ущільнювач у паз. При цьому проводимо регулювання притиску.
 8. Проблеми з пером. Якщо ручка закривається насилу або хитається, то для виправлення цієї проблеми знімаємо захисну накладку, що прикриває кріплення. Залежно від проблеми гвинти закручуються або послаблюються. Якщо після цих дій проблему не вирішено, то, швидше за все, конструкція потребує заміни.
 9. Перекіс. Подібний дефект виправляємо шляхом коригування щілини між стороною стулки та петлею. Перекіс ліквідуємо шляхом прокручування гвинта. Завдяки цьому полотно притягується або віддаляється від стулки. Досить лише кількох обертів ключа.

Бажано звернути увагу на профілактичні заходи, які допоможуть уникнути ремонту та регулювання. Зокрема, придивіться до навантаження та якості петель. Якщо запас міцності буде більшим, ніж вага дверного полотна, то проблем не виникне.

Додатково є можливість встановлення доводчика. Це спеціальне пристосування, яке забезпечує плавність руху дверей у момент відкривання та закривання. В результаті термін функціонування дверей збільшується, інші частини фурнітури та конструкція загалом служать значно довше.

Порада! Важливо купити пластикові двері в перевірених та надійних компаніях від провідних виробників. Таке дверне полотно буде якісним, довговічним, зручним у функціонуванні та використанні.

Особливості регулювання дверей у зимовий період

При температурних коливаннях можливе звуження, розширення матеріалу ущільнювачів, у зв'язку з чим виникає необхідність регулювання притиску. У сучасних конструкціях можна налаштувати режим залежно від сезону. В одному режимі полотно притискається щільніше, а в іншому дозволяє залишити зазор між рамою і елементами дверей. Завдяки цьому двері служать тривалий час.

Двигати ексцентрики рекомендують в один бік. Обертати можна як за допомогою інструментів, так і вручну.

Добре утеплити балконну конструкцію, окрім згаданих дій, можна просто перевіривши якісні показники утеплювача. Якщо виникає необхідність, їх варто або змастити силіконовим мастилом, або міняти на нові.

Важливо! Якщо встановлена ​​сітка на двері, її бажано знімати на зимовий період. Це дозволяє уникнути пошкоджень та продовжує термін її служби.

Чи потрібні мастильні матеріали

Мастило або масло під час регулювання дверей – це необхідність. Також цей матеріал потрібен для усунення скрипу або інших неприємних звуків під час відкривання і закривання дверного полотна. Скрипучий шум виникає з наступних причин:

 • брак під час виробництва петель;
 • відсутність або пересушування мастильного матеріалу на петлях;
 • неправильний підбір мастила;
 • відсутність підшипників;
 • повне зношування петель або їх погане закріплення.

Крім того, буває, що шумить сама обшивка дверного полотна. Воно може тертися об коробку, що спостерігається через неправильне навішування, просідання, розхитування елементів або від деформації. Якщо ручка встановлена ​​некоректно або спостерігаються будь-які проблеми, то також може з'явитися скрип.

Загалом мастильні матеріали — необхідність нормального функціонування дверних конструкцій, навіть якщо двері розсувні. Обов'язково змащувати ключові елементи в момент регулювання, а також 1-2 рази на рік для продовження терміну служби та уникнення проблем.

Оптимальний вибір — рідина WD-40 або машинне масло. Підійдуть обидва різновиди. Бажано масло купувати у спеціальному пластиковому тюбику, за допомогою якого зручно наносити засіб. Можна також скористатися для зручності шприцом. Додатково можна використовувати літол або графітне мастило, які теж відмінно підходять для металопластикового дверного полотна.

Коли відомо, як відрегулювати пластикові двері, можна виконати легку роботу самостійно. Однак у разі складної поломки і без серйозної необхідності краще не вдаватися до самостійного втручання та звертатися до фахівців.