Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Як регулювати пластикові двері?

Пластикові двері дуже популярні. Вони мають герметичну конструкцію, невелику вагу і доступну ціну. Але, як і будь-яка інша річ, іноді виходять з ладу. Це пов'язано з тривалою або невірною експлуатацією, або ж просто — пройшов не один рік, коли ручка на двері розхиталася. У цьому випадку буде потрібно регулювання механізмів. Розглянемо докладніше, як регулювати пластикові двері.

регулировка двери пластиковой

Як виявити проблему з пластиковими дверима?

Визначити несправності в роботі металопластикових дверей досить легко, адже вони видні навіть неозброєним поглядом:

 1. Стулки пропускають всередину кімнати повітря. Явна ознака — утворення конденсату на склі. Це означає, що герметичність в конструкції порушена. Для визначення цього дефекту візьміть папір і затисніть його між рамою і дверним полотном: якщо вона виходить, то щільність притиску не ідеальна. Така перевірка робиться по всьому полотну. Ця проблема, найчастіше, виявляється коли настають холоди.
 2. Стулки провисають або перекошуються. Через свою вагу двері можуть змінити положення. Перекіс визначити легко: візьміть олівець і проведіть лінію вздовж закритого полотна. Потім відкрийте і погляньте на вигляд накресленої лінії: якщо вона паралельна самій рамі — значить перекосу немає, якщо пішла навскіс — трапився перекіс. Ще простіше визначити провисання. Воно очевидно, адже при відкриванні відбувається дряпання, а в верхньому кутку конструкції утворилася щілина. Причина цієї проблеми — невірний процес установки (неправильне розклинення) і регулярно відкриті двері.
 3. Зачіпки за короб і скрип. Симптом: утруднене відкривання полотна, воно чіпляється за короб і видає неприємний скрип. Причина: користувач тривалий час ігнорує коригування виниклих проблем, через що верхній шар ПВХ зношується, відбувається пошкодження профілю і з'являється неприємний звук.
 4. Розхитана ручка. Така поломка виникає при частому використанні або неправильній експлуатації: сильних ривках, навішуванні речей або сумок, облокачуванні.
 5. Ручка погано відкривається, а для її закриття потрібно докладати зусиль або ж зовсім перестала закриватися. Це відбувається через просідання, пошкодження або засмічення замку або його зносу.
 6. Заїдання запірної системи. Тут причин багато: від простого засмічення до поломки в конструкції.

Причинно-наслідковий зв'язок встановлено, тому перейдемо до поетапної інструкції та дізнаємося, як регулювати пластикові двері на балкон.

Необхідні інструменти

Після виявлення несправності можна дізнатися, як регулювати пластикові двері самостійно, звернутися в компанію, яка їх монтувала або звернутися до потрібних фахівців.

Якщо вирішили зробити все самостійно, тоді купуйте:

 • плоску і хресну викрутки;
 • шестигранний ключ;
 • пассатижами;
 • рулетку;
 • пластикові накладки;
 • мастила для ущільнювачів;
 • інструкцію.

Тепер потрібно слідувати покроковим інструкціям, які наведені нижче.

Покрокова інструкція регулювання пластикових дверей на балкон

Перш ніж приступити до регулювання, спершу перевірте цілісність ущільнювача. Саме через нього часто виникає розгерметизація. Якщо він пошкоджений, тоді повинна бути проведена заміна.

Заміна прокладки

Ущільнювач виходить з ладу через неправильну експлуатацію і зовнішні впливи протягом тривалого часу (після 10 років). Він не підлягає ремонту, а тільки заміні. Прокладки бувають трьох видів:

 1. Каучукові. Відмінно протистоять змінам вологості і перепадів температури. Стійкі до зносу.
 2. Полімерні. Зроблена на ПВХ-основі. Не переносять сильні морози, тому не рекомендується їх встановлювати в регіонах з холодними зимами.
 3. Поліетиленові. Виготовляються з поролону. Бюджетні варіанти, але вони погано відновлюються після стиснення, так як недостатньо еластичні.

Для самостійної заміни потрібно сам ущільнювач необхідної ширини і клей на основі силікону. Послідовність дій:

 • демонтуйте стару прокладку;
 • очистіть, зробіть знежирення і сушку поверхні: промийте водою, висушіть і протріть спиртом, потім знову дочекайтеся повного висихання;
 • нанесіть клей в кути, щоб прокладка не зміщувалася по довжині;
 • робіть укладку рухаючись зверху і потім вниз, акуратно пропрасовуйте її.

Важливо робити все акуратно, щоб прокладка не деформувалася або не порвалася. Як регулювати пластикові двері, якщо після заміни ущільнювача все одно холодне повітря просочується в приміщення? Відповідь нижче.

Притиск

Протяг з двері — це порушення функції її притиску. Що робити? Відрегулювати ексцентрики. Змінюючи їх положення, можна регулювати ступінь притиснення полотна до рами. У верхній частині це виникає за рахунок обертання цапфи, внизу — за рахунок гвинта в бічній частині навісу. Алгоритм:

 • звільняємо петлі від захисту;
 • відкриваємо двері і притискаємо блокіратор;
 • повертаємо гвинт до потрібного ступеня притиснення;
 • притискаємо блокіратор;
 • повертаємо в початкове положення стулку.

Налаштування ексцентриків проводять в залежності від температури повітря. Влітку притиск можна послаблювати, щоб була невелика вентиляція і ущільнювачі не розсихалися, а взимку — міцніше притискати, щоб виключити продування і втрату тепла.

Вирівнювання в горизонтальній площині

В цьому випадку необхідно відрегулювати гвинти, розміщені під петлями. Алгоритм:

 • відкрити стулку;
 • для зміщення вправо варто повернути регулювальний елемент проти годинникової стрілки, вліво — за годинниковою.

Зсув відбувається до 3 мм.

Вирівнювання по висоті

Поворотно-відкидні конструкції складніше стандартних вхідних моделей, але проте вони легко регулюються по висоті. Що робимо:

 1. Беремо ключ-зірочку або шестигранник.
 2. Знімаємо петльові чохли.
 3. Відкриваємо стулку.
 4. У верхній петлі знаходимо шуруп під шестигранник і повертаємо, при цьому відстежуємо вертикальність полотна.

Якщо зсув був сильним, доведеться підтягувати гвинт на петлі внизу.

Важке закриття

Це буває, якщо в конструкції встановлений зимовий режим. Якщо причина в цьому, варто послабити гвинти.

Буває таке, що клямка засмічується і стулка не закривається. Для усунення цієї проблеми потрібно продування і чищення замку, або розбір конструкції і очищення механізмів.

Регулювання фурнітури

Тут мова йде в першу чергу про ручку. Вона закріплена за допомогою двох гвинтів. Таке кріплення слабшає з роками через механічні впливи. Для початкового положення буде потрібно повернути декоративний елемент на 90 градусів і закрутити гвинти до упору.

Якщо раптом не вдається розгорнути декоративну заглушку, варто потягнути на себе ручку і зробити нову спробу, адже розхитані гвинти в цей момент впираються в саму заглушку і тим самим блокують її.

Може бути таке, що це не вирішило проблему. Як регулювати пластикові двері на балкон в цьому випадку? Приступимо до коректування цапфи: переходимо в режим «літо». Якщо ручка скрипить або видає будь-які інші неприємні звуки, потрібне змащування механізму.

Коригування петель має на увазі їх затягування шестигранним ключем. Якщо петлі вирвані, причин дві:

 1. Був зроблений неправильний вибір кріплень. Наприклад, недобросовісні виробники кріплять замість посилених міцних моделей віконні, які не підходять для ваги дверей.
 2. Укорочене армування. Це коли на шурупи для фіксації кріпиться тільки рама і вони природно не витримують вагу двері і деформуються.

В цьому випадку має бути заміна петель на нові. Регулювання розсувних дверей здійснюється так само.

Яке регулювання проводить тільки майстер?

Як регулювати пластикові двері на балкон самостійно, стало зрозуміло. Але не завжди можна все зробити самому. Підкрутити ручку або поміняти ущільнювач ще можна самостійно, але в деяких випадках все ж варто звернутися за допомогою до фахівців. Краще зателефонувати майстру, якщо хочете:

 • встановити скло;
 • замінити системи фурнітури;
 • відремонтувати доводчики;
 • встановити нові замки або фурнітуру проти злому;
 • замінити вирвані петлі.

Не можна ігнорувати будь-які поломки, адже двері — це цілісна конструкція, в якій все взаємопов'язане між собою. Наприклад, якщо полотно погано відкривається і «тягнеться» по підлозі, слідом з ладу виходить ручка, адже в такому випадку на неї припадатиме більше тиску, щоб відкрити проблемну стулку.