Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Як захистити вікна від сонця?

Сучасні металопластикові вікна насамперед відповідають за ефективне світлопропускання. У свою чергу природне (денне) світло регулює добовий ритм людини, впливаючи як на загальний стан організму, так і на продуктивність праці. І якщо взимку відмінне світлопропускання, як правило, не має побічного ефекту, то влітку через ультрафіолетове випромінювання приміщення може перегріватися, а оздоблення і меблі вигоряти. Ось чому захист від сонця на вікна є досить актуальним, особливо якщо приміщення виходить на південну сторону.

Защита от солнца в окно

Сьогодні існує багато способів «боротьби» з небажаними сонячними променями. Їх можна класифікувати за різними критеріями, в тому числі по простоті і/або технологічності, розташуванню (внутрішній або зовнішній захист вікон від сонця) і т.д.

Наша компанія-виробник металопластикових віконних конструкцій в Києві пропонує різні види сонцезахисту відповідно до потреб і можливостей наших клієнтів. У нас ви можете вигідно замовити класичні жалюзі та рулонні штори, сонцезахисні склопакети або спеціальні тонувальні плівки.

Прості і недорогі варіанти захистити вікно від сонця

Традиційним виробом, який захищає від сонячних променів і сторонніх поглядів з вулиці, вважаються штори. Легкі тюлі та ситцеві фіранки з цим завданням справляються не кращим чином (вони швидше елемент декору). А ось щільні лляні, вовняні і комбіновані, багатошарові матеріали (тканина-блекаут) не пропускають світло, а в деяких випадках навіть знижують нагрівання повітря.

Як правило, штори роблять з темних тканин, що і дозволяє домогтися ефективного затемнення. Але своя користь є і у аналогів світлих відтінків — вони менше нагріваються від сонця, тобто сприяють більш комфортному мікроклімату в приміщенні.

Основні рекомендації по вибору таких світлозахисних виробів:

 • перевагу варто віддавати шторам із щільних тканин;
 • максимальний ефект забезпечують так звані black-out матеріали. Тканина складається з трьох шарів, які не тільки затемнюють кімнату, але і екранують (відображають) ультрафіолетове випромінювання;
 • поєднуючи різні кольорові гами можна не тільки регулювати ступінь затемнення, але і вирішувати декоративні завдання;
 • не варто економити на тканині, адже бюджетні варіації не захищені від вигорання, тобто досить швидко втратять свій товарний вигляд.

Використання штор має і негативні аспекти. Вони погіршують вентиляцію, швидко накопичують на собі пил, можуть бути вельми мазкими. Якщо використовуються щільні штори і підвіконня пластикове, який перекриває радіатор опалення, то підвищується ризик «запотівання» скла, тобто появи конденсату. До того ж висококласні щільні тканини залишаються досить дорогим задоволенням.

Власне тому активно набирає популярність і інший захист від сонця на вікна, а саме:

 • різні види жалюзі, в тому числі горизонтальні і вертикальні;
 • рулонні штори (ролети);
 • декоративні штори плісе і т.д.

Такі текстильні вироби позбавлені багатьох традиційних недоліків. Вони не настільки громіздкі, наділені антістатичними властивостями, простіше в чищенні, доступніше за ціною, дуже варіативні в плані забарвлень, щільності тканин і навіть матеріалів виготовлення (зараз дуже популярні дерев'яні і бамбукові жалюзі).

Що краще, внутрішній або зовнішній захист?

Описані вище способи «боротьби» з сонячними променями відносяться до внутрішніх методів. Вони підвищують рівень комфорту, тобто захищають від прямого яскравого світла і відблисків. Але від перегріву приміщення жалюзі і ролети допомагають не настільки ефективно. У цьому сенсі зовнішній захист вікон від сонця більш бажаний, особливо якщо мова йде про регульовані рішення.

Зовнішні елементи охолоджуються вуличним повітрям і/або ізолюються наявними склопакетом, який не нагрівається зовсім або лише частково. Також деякі зовнішні конструкції (при відсутності великих отворів і/або щілин) сприяють зростанню енергоефективності. Між вікном і цим виробом утворюється додаткова повітряна кишеня, що знижує загальні втрати тепла.

А ще деякі види зовнішнього сонцезахисту підвищують протизламну безпеку житла, що актуально для приватного житлового будівництва і квартир на перших або останніх поверхах. Так, з ними не потрібна фурнітура для вікон з підвищеною стійкістю до злому.

До популярних зовнішніх видів захисту від сонця на вікна відносяться наступне:

 • рафштори. Це міцні жалюзі, які встановлюються з боку вулиці;
 • маркізи або касетний/рулонний тент. Це навіс, зроблений з легких матеріалів. Маркізи виступають також декоративним елементом фасаду, захищають не тільки від сонячних променів, але і від опадів;
 • пергола. Це нестандартний варіант навісу, який частіше використовується в заміських об'єктах для затінення простору;
 • віконниці. Класична конструкція, що дозволяє захистити вікна не тільки від сонячних променів і сторонніх поглядів, але і від несанкціонованого проникнення. Якщо раніше віконниці робили переважно дерев'яними, то зараз зустрічаються аналоги з пластику і металу;
 • рольставні. Сучасна захисна система з рулонним полотном, що рухається по направляючим і дозволяє керувати світлопропусканням.

Всі ці елементи відносяться до регульованих захисних засобів. Вони здатні знизити надходження сонячної енергії (тепла) в 3-4 рази і забезпечити відчутну економію витрат на кондиціонування приміщення в теплу пору року.

Відзначимо, що також виділяють зовнішній захист без можливості регулювання. Це звичайні козирки, статично фіксуються ламелі, сонцезахисні екрани. Вони більш доступні, але сильно поступаються в плані гнучкості, тобто можливості управління світлопропусканням. Наприклад, козирок виявляється повністю марним, коли сонце тільки піднімається або вже опускається.

Сучасні технології для вирішення проблеми

Запропонований зараз захист від сонця на вікна серйозно відрізняється від тих рішень, які були доступні користувачам кілька десятків років тому.

Так, є можливість придбати ролети з електричним приводом. Піднімати і опускати їх вручну не доведеться, все зробить автоматика. Найтехнологічніші варіанти не тільки працюють за розкладом, але і можуть бути інтегровані в еко-систему розумного будинку.

До більш простих, але сучасних і затребуваних рішень можна віднести ролети типу «день-ніч». Тут захисне полотно складається з двох шарів зі смужками щільної і напівпрозорої тканини, які чергуються. За рахунок різних поєднань смужок можна регулювати світлопропускання від повного затемнення до створення приглушеного або максимально природного світла.

До просунутих видів сонцезахисту сьогодні також відноситься тонування, тобто нанесення на скло спеціальних відображаючих плівок або покриттів, а також виготовлення спеціальних склопакетів. Ми пропонуємо нашим клієнтам обидва варіанти.

Як працює захисна плівка?

Щоб підвищити сонцезахисні властивості самого вікна можна застосовувати різні методи. По-перше, ми використовуємо технологію спеціального напилення на скло Silver-Star SUNSTOP. Тонке срібне покриття відбиває сонячні промені, захищаючи від перегріву. Такий варіант підходить тоді, коли ви замислюєтеся про сонцезахист ще на етапі вибору комплектуючих для скління.

По-друге, ми застосовуємо актуальні методи тонування. Так, ще на етапі виготовлення склопакету можна змінити колір скла, скорегувавши і його параметри світлопропускання. А вже після установки вікна оптимальним методом можна вважати нанесення спеціальних тонувальних плівок. Вони незначно впливають на ступінь прозорості, захищаючи і від перегріву, і від вигорання.

До переваг захисних плівок відноситься:

 • відображення ультрафіолету, завдяки чому приміщення в спеку майже не нагрівається;
 • дзеркальний ефект: перехожі на вулиці не побачать того, що відбувається в кімнаті (правда, якщо не включати світло в приміщенні);
 • тонування позитивно позначається на міцності скла;
 • плівка легка і тонка, тобто віконна конструкція не перевантажується і не виглядає громіздкою;
 • майже всі плівки прості в монтажі, так як мають клейким шар і не вимагають використання клею.

З точки зору протипожежної безпеки тонувальні плівки також абсолютно безпечні. Вони не містять токсичних елементів, тобто нешкідливі для здоров'я і екології. Все це робить тонування одним з найбільш затребуваних методів сонцезахисту в даний час.