Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Як замінити скло на склопакеті?

Із питанням, як замінити скло на склопакеті, рано чи пізно може зіткнутися кожен власник металопластикових вікон. За тривалої експлуатації або неправильного виконання монтажу скло може отримати пошкодження – тріснути, луснути, втратити герметичність тощо. Для відновлення функціональних можливостей склопакета потрібно замінити скло. Процедура має виконуватися за певним планом, щоб досягти бажаного результату.

Коли потрібно замінити скло?

Заміна склопакета здійснюється в широкому спектрі випадків, коли віконна конструкція не виконує завдань, які первинно стоять перед нею. Можливі:

 • поява на поверхні скла тріщин або сколів;
 • попадання між камери склопакета вологи та утворення конденсату;
 • надмірне забруднення внутрішньої конструкції;
 • незабезпечення вікном достатнього рівня теплоізоляції та шумоізоляції.

У всіх цих ситуаціях заміна скла на склопакеті стає порятунком для користувачів. Під час виконання процедури можна покращити рівень захисту від несприятливих зовнішніх впливів, замінивши одинарний склопакет подвійними чи потрійними варіаціями.

Коли міняти скло, а коли – склопакети?

Віконний склопакет сучасного пластикового чи металопластикового вікна – непроста конструкція, що складається з кількох скляних пластин і заповнених газом камер між ними. Такий формат дозволяє досягти необхідної ізоляції від сторонніх шумів, зберегти тепло в приміщенні взимку та прохолоду – влітку.

Не завжди можна поміняти тільки скло на склопакетах. Теоретично витягнути одне скло та вставити замість нього новий елемент – просте завдання. Насправді ж такі дії призведуть до втрати герметичності всього склопакета, і віконний блок повністю втратить функціональність. Тому виконують заміну конкретного склопакета. При цьому немає потреби демонтувати раму й фурнітуру.

Замінити склопакет металопластикового вікна можна і своїми руками, проте для цього потрібно мати необхідні знання. Непрофесіонал може припуститися помилок під час демонтажу конструкції, які стануть критичними. Тому заміну елементів краще довіряти фахівцям. Ідеально звертатися до тієї компанії, яка займалася встановленням ваших вікон. Вона добре знайома з особливостями конструкцій певних виробників.

Як відбувається заміна склопакета?

Для відповіді на питання, як замінити скло на склопакеті, необхідно вивчити наступні дії крок за кроком:

 1. Видалити штапики старого віконного пакета. Щоб їх дістати, потрібен шпатель або шевський ніж із гострою заточкою.
 2. Послідовно вийняти штапики, починаючи з найдовшого та закінчуючи короткими елементами.
 3. Підняти штапик і встановити під двома сторонами пластикові прокладки.
 4. Після цього потрібно акуратно вийняти склопакет. Можна використовувати спеціальні присоски.
 5. Плавно встановити в місця, що звільнилися, новий склопакет.
 6. Повернути раніше вийняті віконні штапики на свої колишні місця та зафіксувати їх засобом для герметизації.

Усі дії мають виконуватися злагоджено та дбайливо, щоб не пошкодити штапики. Якщо ви дієте самостійно, обов'язково користуйтеся захисними рукавицями, щоб не поранити руки. Молоток із пластику використовується на фінальній стадії для щільного забивання штапиків. Йому на заміну може прийти звичайний металевий молоток, але його краще обмотати тканиною, щоб удари не призвели до деформації елементів вікна.

На фінальній стадії заміни скла на склопакеті необхідно перевірити працездатність вікна – відчинити його та зачинити, переконатися в герметичності та відсутності пропускання повітря. Тільки після цього роботу можна вважати успішно завершеною.

Як відбувається заміна склопакета у фасадній системі?

Набагато складніше зробити заміну скла на склопакеті на балконі, тому що системи холодного скління багатоповерхових будинків відрізняються складною конструкцією. Крім того, робота має проводитися на висоті, тому безпечніше звернутися за допомогою до промислових альпіністів.

Демонтаж балконних вікон повинен включати видалення штапиків, стійок та ригелів, а також знімання стулок зі склоблоками. Необхідно використовувати поліамідні вставки для ліквідації містків холоду. Після цього потрібно вирівняти конструкцію і лише потім замінити металопластикові склопакети. Робота складна, і пересічна людина з легкістю може допустити помилку, тому звертайтеся до фахівців. Щоб зменшити віддачу тепла, лоджію чи балкон утеплюють шаром піни або герметика.

Які інструменти потрібні для якісної роботи?

Щоб робота із самостійної заміни скляного пакета пройшла гладко, потрібно заздалегідь озброїтися такими інструментами:

 • будівельною рулеткою;
 • пластмасовим або металевим молотком, обмотаним тканиною;
 • плоскою викруткою чи шпателем;
 • ключем-шестигранником;
 • олівцем і листом паперу для ведення записів;
 • будівельними рукавицями;
 • штангенциркулем, лінійкою.

Якщо під час виконання робіт треба підіймати стулки вікна та витягувати склоблок, тоді необхідно додатково придбати скляний домкрат. Перевага звернення до професіоналів для заміни склопакета полягає в тому, що немає потреби шукати чи купувати вказані вище інструменти. Монтажна бригада прибуде на місце вже з усіма необхідними приладами.

Міняти склопакети самому чи зі сторонньою допомогою?

Не рекомендовано самостійно розпочинати заміну склопакетів на металопластикових вікнах. Процедура вимагає врахування багатьох нюансів, із якими не в змозі розібратися людина без досвіду та профільних знань. Конструкція шибки складається з безлічі елементів, пошкодження одного з яких призведе до того, що замість заміни пакетів вам доведеться витрачати гроші на повне перевстановлення вікна.

Тож бажання заощадити на виклику майстрів може спричинити шкоду. Фахівці знають, як поміняти скло на склопакеті з дотриманням технології, тому виділення додаткових коштів на звернення до них окупить себе в майбутньому. Найважливіша умова – звернення до майстрів своєї справи, котрі багато років працюють із різноманітними віконними конструкціями та розуміють, як діяти в тій чи іншій ситуації. Послугами таких монтажників ви можете скористатися в нашій компанії. «Стандарт Вікна» надає гарантію на роботу. Тривала експлуатація склопакетів після перевстановлення буде забезпечена.