Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Що таке теплий профіль?

Напевно, багато власників металопластикових та алюмінієвих вікон помічали періодичне утворення на їх поверхні конденсату – дрібних крапельок води. Найчастіше він спостерігається на місцях стику вікна із підвіконням. У зимову пору року в цій галузі можна спостерігати навіть незначне заледеніння. Всі ці моменти не тільки малоприємні, а й несуть за собою негативні наслідки – теплопровідність рам підвищується, може утворитися пліснява та грибок, а сам термін експлуатації вікон падає.

теплий профіль

Названі вище проблеми пов'язані з тим, що стандартні конструкції оснащуються тонкими і недостатньо якісними підставками, які до того ж і не обладнуються допоміжними теплоізоляційними шарами. У зв'язку з цим у стикувальному місці між рамою та підвіконням температура часто не перевищує +2 °C (при температурному режимі на вулиці близько -25 °C). Однак впоратися з подібними ситуаціями все ж таки можна - для цього може бути використаний теплий підставковий профіль (ТПП). Завдяки специфічній конструкції, а також застосуванню високоякісних герметиків, при його монтуванні вдається значно підвищити тепловий опір.

Для чого використовується теплий підставковий профіль

Підставний профіль можна назвати якоюсь підставкою всієї рами. Саме до нього при установці кріпляться підвіконня та відлив. Теплий варіант підставочного профілю також є бар'єром для проникнення морозного повітря всередину кімнати. Що стосується тепловтрат, то вони також сильно знижуються. Важливим параметром є те, що ТПП можна поєднувати з будь-якими вікнами – металопластиковими та з алюмінію, що робить його універсальним помічником у забезпеченні оптимальної теплоізоляції простору.

Варто також відзначити, що завдяки вибору ТПП вдається значно продовжити період служби вікно пластикове. Після його встановлення навіть у люті морози температура в місці стикування рами та підвіконня зупиняється на позначці +9...+11 °C. Це достатній рівень показника для того, щоб матеріали конструкції не втрачали своїх якісних та експлуатаційних характеристик, служили довго, а також зберігали привабливий зовнішній вигляд.

Враховуючи всі ті переваги, про які йшлося вище, можна точно сказати, що теплий профіль підставок забезпечить непогану економію для тих, хто вирішить використовувати його при монтуванні вікон. Завдяки наявності даного конструкційного елемента можна значно скоротити витрати на оплату послуг опалення – втрати в приміщенні виявляться мінімальними. Крім того, заощадити вдасться на ремонті або на необхідності покупки нових віконних конструкцій – пластикові або алюмінієві вікна прослужать тривалий час без будь-яких ремонтних втручань. Їхнім власникам не потрібно також витрачати зайві кошти на те, щоб позбавити приміщення від плісняви ​​або грибка – подібні проблеми будуть вирішені завдяки повній герметичності. Не можна не відзначити, що це стане додатковим плюсом для підтримки здорового мікроклімату у всьому будинку, особливо якщо у ньому є діти чи люди з алергією.

Відмінності та види теплого підставочного профілю

Сьогодні на ринку можна зустріти різноманітні варіанти ТПП. Вони представлені різними товарними знаками. Найчастіше вибір залежить від цього, яку саме віконну раму бажає встановити замовник, оскільки фірми зазвичай співпрацюють із конкретними постачальниками. Відмінність доступних варіантів можна розглянути на прикладі профілів CHROMATECH. Вони представлені трьома видами:

  1. "Хроматек". Цей ТПП виконаний із високоякісної нержавіючої сталі, товщина якої сягає 0,18 мм. Залежно від того, на яке вікно він встановлюється, його можна мінімізувати рівень втрати тепла на 0,1–0,2 W/m2K. Дизайн профілів цього типу аналогічний до традиційних варіантів – за зовнішніми параметрами простий користувач відмінностей не знайде.
  2. "Хроматек Плюс". Такі ТПП виготовляються із нержавіючої сталі товщиною 0,15 мм. Додатково вони мають ребра жорсткості з двох широких боків. Показник втрати тепла варіюється в межах 0,05–0,06 W/m2K, залежно від матеріалу конструкції. Профіль виконаний в нестандартному інноваційному дизайні.
  3. "Хроматек Ультра". Цей тип ТПП виконаний із нержавіючої сталі товщиною 0,10 мм, а його внутрішня сторона виготовлена ​​із міцного пластику. Додатково він посилений ребрами твердості. Залежно від типу вікна він здатний утримувати показник тепловтрати на рівні 0,04–0,05 W/m2K.

При виборі ТПП всі параметри необхідно розглянути дуже детально. Необхідно також проконсультуватися з фахівцем, який допоможе підібрати варіант, що оптимально підходить у кожному конкретному випадку.

Монтаж теплого профілю

Встановлення пластикових вікон за технологією «теплого монтажу» має низку певних особливостей. Щоб теплий підставковий профіль виконав усі покладені на нього функції, а також забезпечив тривалий термін служби всієї віконної конструкції, майстер повинен дотримуватись усіх правил його монтажу. Тут йдеться як про принцип його встановлення, так і про грамотний підбір герметиків та фіксаторів. Розглянути всі особливості монтажу можна на прикладі теплого EPS-підставного профілю:

  1. Велика увага при установці приділяється правильному вибору герметиків, які наносяться на зону примикання ТПП і віконної коробки. Тут найкраще підійдуть гібридні суміші – MS-полімери.
  2. Застосовувати силікон або акрилові матеріали не рекомендується, оскільки вони не здатні гарантувати достатній рівень герметизації.
  3. Крім герметиків, для покращення повітронепроникності фахівці рекомендують використовувати спеціальні ПСУ-стрічки. Вони дозволяють якісно ущільнити простір стику.

Якщо «теплий монтаж» використовується при оснащенні балкона, може знадобитися з'єднання кількох профілів, що дозволить збільшити потрібну довжину. У цьому випадку з'єднувати матеріали краще методом «ластівчин хвіст». Отриманий вузол також потрібно додатково ущільнити описаними вище герметизуючими сумішами.

Що стосується самого монтажу ТПП, то він виконується з використанням самонарізних шурупів. Краще використовувати варіанти з напівкруглою або плоскою головкою, діаметр якої не повинен бути меншим, ніж 6 мм. Кріплення повинні розміщуватися один від одного на відстані близько 80 см. Відстань від першого шурупа до кута повинна становити близько 10 см.

Важливо враховувати, що під час свердління забороняється використовувати режим перфоратора – тобто свердління з ударом. Це може призвести до пошкодження профілю, що потребує його заміни або зменшить термін служби.

Проблеми при використанні

Порівнюючи традиційний профіль старого зразка з інноваційним теплим варіантом, можна з впевненістю відзначити, що перший має більше проблем в експлуатації, ніж його сучасний аналог. Класичні алюмінієві профілі не здатні забезпечити достатній рівень теплоізоляції, через що виникає ризик виникнення великої кількості конденсату. Це, у свою чергу, призводить до появи плісняви ​​та грибка у приміщенні, а також – до зниження терміну служби віконної конструкції. Якщо ж використовується ТПП, всі ці проблеми вирішуються автоматично.

Що стосується якості кріплення профілю до підвіконня та відливу, то обидва із зазначених вище варіантів показують себе досить добре. У цьому випадку сказати, що будь-яка з моделей здатна забезпечити більш якісну фіксацію, що впливає на практичність експлуатації, не можна.

Проте недоліком ТПП вважатимуться те, що вони (на відміну стандартних) не забезпечують досить зручне транспортування. Якщо вікна зі звичайною профільною системою можна транспортувати «волоком», спираючись на основу, інноваційні варіанти цього робити не дозволяють. Через це виникають особливі вимоги до транспортування.

Якщо ви вирішили замовити послугу встановлення або заміни склопакета з використанням теплого профілю, звернутися для цього можна до компанії «Стандарт Вікна». Тут доступний широкий вибір сучасних віконних рам найвищої якості. Майстри компанії мають багаторічний досвід, тому готові взятися за завдання будь-якої складності, надавши готовий результат у найкоротший термін. З доступними варіантами послуг, а також із розцінками можна ознайомитись на сайті.