Дверні петлі — одна з найважливіших деталей комплекту профільної фурнітури. Вони потрібні для того, щоб забезпечити рухливість дверного полотна, прикріплюючи його до рами. Петлі виготовляються лише з металевих сплавів, оскільки до них пред'являються підвищені вимоги щодо якості та функціональних характеристик. Більше того, є різні види петель на пластикові двері і вони підбираються, виходячи з конкретних вимог до кожної окремої конструкції.
Конструктивно петльовий механізм складається з таких деталей:
Що цікаво, корпус найчастіше виконується із алюмінію або цинкового сплаву. Для виробництва вкладишів використовується нержавіюча сталь або інші сплави. Дистанційні ж втулки виготовляються найчастіше із пластику або тефлону підвищеної міцності. Кріпильні елементи для міцності та надійності виконуються з оцинкованого металу або нержавіючої сталі.
Далі у статті ми розповімо про види та класифікацію дверних петель, нюанси вибору, озвучимо ключові рекомендації з експлуатації та догляду, а також ознайомимо з додатковим функціоналом.
Дверні петлі представлені безліччю видів, а також стосовно них застосовуються різні способи класифікації. Розглянемо найпоширеніші.
Петлі можуть бути призначені під профіль різної товщини. Тут виділяють моделі:
Розрізняються петлі також залежно від навантажень, які вони повинні витримувати. Тут виділяють вироби:
Є поділ за шириною наплаву. Тут виділяють моделі з підкладками та такі, що конструктивно передбачають експлуатацію з широким наплавом. Також варто згадати, що більшість виробників конструкцій на основі пластикових профільних систем впроваджують свої системи кріплення. Однак при цьому елементи кріплення на стулках фіксуються за допомогою шаблону, що полегшують процедуру кріплення.
Одним із найбільш значущих критеріїв, яким визначаються види петель на пластикові двері, є матеріал виробництва. Ми вже розглядали це питання вище, але можна підсумувати, що використовується для виготовлення:
Петлі також розрізняють за дизайном та забарвленням, що дає можливість підбирати комплект кріплень під дверний блок конкретного кольору або забарвлення.
Оскільки на петлі доводиться основне навантаження під час користування дверима, вибирати їх потрібно ретельно. Оптимальне рішення – довірити це спеціалісту нашої компанії, який підбере комплект під ваші бюджетні можливості. Однак наступна інформація буде корисною навіть у тому випадку, коли ви вирішите займатися підбором самостійно.
Є три основні критерії, на які необхідно акцентувати увагу при виборі петель:
Деталь із грамотно скомбінованих матеріалів здатна прослужити багато років без серйозних ремонтів. Але навіть більше значення має бренд та якість виконання. Перевірені брендові петлі розраховані на проходження близько 200 тисяч циклів відкриття/закривання. Навіть якщо ви будете в середньому смикати стулку по 10 разів, можете самі перерахувати, на скільки років вистачить запасу міцності петель при належному догляді та обслуговуванні.
Продукція середнього та нижнього цінового сегменту не гарантує такої довговічності, але тут все залежить від ваших потреб та можливостей. Головне пам'ятати про наступний аспект – коли механізм починає збоїти, це не обов'язково свідчить про необхідність заміни. У ряді випадків досить грамотного регулювання або легкого ремонту, щоб металопластикові двері або вікна знову стали повністю працездатними.
Також дуже бажано, щоб у петлях була передбачена можливість вертикально-горизонтального регулювання, щоб підтримувати герметичність дверної системи.
Загалом сучасні петлі є досить надійними та невибагливими механізмами. Але все ж таки нюанси, про які вам варто знати, є.
Змащування
Основна умова їхньої довгої та безпроблемної експлуатації — необхідність регулярного змащування. Для цієї мети відмінно підходить мастило WD-40 або аналогічні жирні змащувачи. Відповідними вважаються машинне масло, гарячий віск.
Змащувати петлі можна без особливих зусиль і самостійно. Процедура виглядає так:
І в теорії та на практиці все досить просто, що не може не тішити.
Регулювання
Коли порушується хід дверей або вона туго закривається, виникли щілини або стулка чіпляється за раму, найчастіше проблеми вирішуються за рахунок регулювання петльових механізмів, тобто виконується регулювання металопластикових дверей.
Залежно від конкретної причини та характеру порушень у конструкції необхідно вдатися до горизонтального, вертикального регулювання або відкоригувати ступінь притиску полотна. Важливо, щоб ви не затягували з цим, оскільки при експлуатації незбалансованих дверей прискорюється зношування та подальше розбалансування механізмів.
Розглянемо докладніше основні види регулювання:
Як бачите, за наявності певних навичок та умінь роботу цілком можна зробити самостійно. Хоча користуватися послугами майстра значно вигідніше.
Заміна
Потрібно у виняткових випадках, коли іншими способами відремонтувати вже не виходить. Це серйозна операція, для якої повністю знімаються двері, а при необхідності і москітна сітка на двері. Це вже робота, яку потрібно довірити майстру, який зможе гарантувати результат. Від якості роботи залежатиме вся працездатність дверей.
Сучасні моделі чудово справляються не тільки зі своїми основними функціями, але також мають серйозний додатковий функціонал. Він покликаний не тільки полегшити наше життя, але й зробити його набагато комфортнішим.
До затребуваних додаткових функцій відносяться:
Якщо ви хочете дізнатися про петлі ще більше, або у вас виникли будь-які інші питання — сміливо звертайтеся до консультантів «Стандарт вікна», які володіють основною інформацією. Навіть якщо ви хочете більше дізнатися про види петель на пластикові двері або навіть про розсувні двері на балкон, зможете отримати вичерпну консультацію.
Ваша заявка прийнята. Максимально швидко з Вами зв'яжеться наш менеджер!
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (044) 587 57 55, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23:00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00