Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Види петель на пластикові двері

Дверні петлі — одна з найважливіших деталей комплекту профільної фурнітури. Вони потрібні для того, щоб забезпечити рухливість дверного полотна, прикріплюючи його до рами. Петлі виготовляються лише з металевих сплавів, оскільки до них пред'являються підвищені вимоги щодо якості та функціональних характеристик. Більше того, є різні види петель на пластикові двері і вони підбираються, виходячи з конкретних вимог до кожної окремої конструкції.

Конструктивно петльовий механізм складається з таких деталей:

 • стулкова частина з металевою вкладкою;
 • рамний елемент, що включає вбудований штифт фіксатор;
 • дистанційну втулку, завдяки якій забезпечується з'єднання рами та дверного полотна;
 • кріплення.

Що цікаво, корпус найчастіше виконується із алюмінію або цинкового сплаву. Для виробництва вкладишів використовується нержавіюча сталь або інші сплави. Дистанційні ж втулки виготовляються найчастіше із пластику або тефлону підвищеної міцності. Кріпильні елементи для міцності та надійності виконуються з оцинкованого металу або нержавіючої сталі.

Далі у статті ми розповімо про види та класифікацію дверних петель, нюанси вибору, озвучимо ключові рекомендації з експлуатації та догляду, а також ознайомимо з додатковим функціоналом.

Види та класифікація петель на пластикові двері

Дверні петлі представлені безліччю видів, а також стосовно них застосовуються різні способи класифікації. Розглянемо найпоширеніші.

Петлі можуть бути призначені під профіль різної товщини. Тут виділяють моделі:

 • під тонкий профіль (до 90 мм);
 • під широкий профіль (до 110 мм).

Розрізняються петлі також залежно від навантажень, які вони повинні витримувати. Тут виділяють вироби:

 • що витримують вагу до 80 кг. Цей варіант використовується переважно під двері із вузького профілю;
 • розраховані на навантаження до 160 кг. Застосовуються у поєднанні з важкими полотнами (наприклад, вхідні двері), також розраховані на широкий профіль.

Є поділ за шириною наплаву. Тут виділяють моделі з підкладками та такі, що конструктивно передбачають експлуатацію з широким наплавом. Також варто згадати, що більшість виробників конструкцій на основі пластикових профільних систем впроваджують свої системи кріплення. Однак при цьому елементи кріплення на стулках фіксуються за допомогою шаблону, що полегшують процедуру кріплення.

Одним із найбільш значущих критеріїв, яким визначаються види петель на пластикові двері, є матеріал виробництва. Ми вже розглядали це питання вище, але можна підсумувати, що використовується для виготовлення:

 • корпуси: цинковий метал, алюміній;
 • штифтів, вкладок: нержавіюча сталь або чорнометалеві сплави;
 • дистанційних втулок: покращений пластиковий або тефлоновий матеріал;
 • кріплень: оцинкована або нержавіюча сталь.

Петлі також розрізняють за дизайном та забарвленням, що дає можливість підбирати комплект кріплень під дверний блок конкретного кольору або забарвлення.

Особливості вибору

Оскільки на петлі доводиться основне навантаження під час користування дверима, вибирати їх потрібно ретельно. Оптимальне рішення – довірити це спеціалісту нашої компанії, який підбере комплект під ваші бюджетні можливості. Однак наступна інформація буде корисною навіть у тому випадку, коли ви вирішите займатися підбором самостійно.

Є три основні критерії, на які необхідно акцентувати увагу при виборі петель:

 • матеріал;
 • виробник;
 • якість виконання.

Деталь із грамотно скомбінованих матеріалів здатна прослужити багато років без серйозних ремонтів. Але навіть більше значення має бренд та якість виконання. Перевірені брендові петлі розраховані на проходження близько 200 тисяч циклів відкриття/закривання. Навіть якщо ви будете в середньому смикати стулку по 10 разів, можете самі перерахувати, на скільки років вистачить запасу міцності петель при належному догляді та обслуговуванні.

Продукція середнього та нижнього цінового сегменту не гарантує такої довговічності, але тут все залежить від ваших потреб та можливостей. Головне пам'ятати про наступний аспект – коли механізм починає збоїти, це не обов'язково свідчить про необхідність заміни. У ряді випадків досить грамотного регулювання або легкого ремонту, щоб металопластикові двері або вікна знову стали повністю працездатними.

Також дуже бажано, щоб у петлях була передбачена можливість вертикально-горизонтального регулювання, щоб підтримувати герметичність дверної системи.

Поради щодо експлуатації та догляду за дверними петлями

Загалом сучасні петлі є досить надійними та невибагливими механізмами. Але все ж таки нюанси, про які вам варто знати, є.

Змащування

Основна умова їхньої довгої та безпроблемної експлуатації — необхідність регулярного змащування. Для цієї мети відмінно підходить мастило WD-40 або аналогічні жирні змащувачи. Відповідними вважаються машинне масло, гарячий віск.

Змащувати петлі можна без особливих зусиль і самостійно. Процедура виглядає так:

 1. Відкрийте двері, наскільки це можливо.
 2. Підкладіть під стулку невеликий брус або пачку паперу, щоб вона піднялася.
 3. Вийміть або відсуньте штир петлі.
 4. Наберіть мастило в шприц без голки, випустіть в отвір, з якого дістали штир.
 5. Поверніть штир на місце, заберіть підпірку.
 6. Поводьте двері з боку в бік, щоб мастильний склад максимально розійшовся по петлі.

І в теорії та на практиці все досить просто, що не може не тішити.

Регулювання

Коли порушується хід дверей або вона туго закривається, виникли щілини або стулка чіпляється за раму, найчастіше проблеми вирішуються за рахунок регулювання петльових механізмів, тобто виконується регулювання металопластикових дверей.

Залежно від конкретної причини та характеру порушень у конструкції необхідно вдатися до горизонтального, вертикального регулювання або відкоригувати ступінь притиску полотна. Важливо, щоб ви не затягували з цим, оскільки при експлуатації незбалансованих дверей прискорюється зношування та подальше розбалансування механізмів.

Розглянемо докладніше основні види регулювання:

 • Горизонтальне. Використовується в ситуаціях, коли спостерігається провисання полотна під його вагою. Залежно від моделі, механізм регулюється за допомогою викрутки або шестигранного ключа. Підкручувати потрібно довгастий горизонтальний шуруп.
 • Вертикальна. Даний варіант налаштування необхідний, коли необхідно підняти або припустити двері. Виконується процедура за допомогою шурупа, що знаходиться в нижньому торці механізму петля, за допомогою шестигранного ключа. Повертаючи його зліва направо, ви піднімаєте полотно, а праворуч наліво – опускаєте.
 • Коригування притиску. Для виконання цієї маніпуляції необхідно на торці дверей виявити запірну цапфу. Повертаючи її у напрямку вулиці чи кімнати, можна посилити чи послабити ступінь притиску.

Як бачите, за наявності певних навичок та умінь роботу цілком можна зробити самостійно. Хоча користуватися послугами майстра значно вигідніше.

Заміна

Потрібно у виняткових випадках, коли іншими способами відремонтувати вже не виходить. Це серйозна операція, для якої повністю знімаються двері, а при необхідності і москітна сітка на двері. Це вже робота, яку потрібно довірити майстру, який зможе гарантувати результат. Від якості роботи залежатиме вся працездатність дверей.

Додаткові функції петель

Сучасні моделі чудово справляються не тільки зі своїми основними функціями, але також мають серйозний додатковий функціонал. Він покликаний не тільки полегшити наше життя, але й зробити його набагато комфортнішим.

До затребуваних додаткових функцій відносяться:

 • Зимове мікропровітрювання. Допомагає зберегти необхідний повітрообмін без протягів та вихоложення кімнати;
 • Механізм захисту від злому. Протизламна фурнітура взагалі актуальна для власників об'єктів та житла на нижніх поверхах. Істотно ускладнює несанкціоноване проникнення з вулиці;
 • Мікроліфт. За рахунок підняття стулки в закритому положенні знімає навантаження на петлі, а значить — для відчутного провисання дверей знадобиться набагато більше часу;
 • Блокатор помилкової дії. Захищає двері від випадання при позаштатному повороті ручки тощо.

Якщо ви хочете дізнатися про петлі ще більше, або у вас виникли будь-які інші питання — сміливо звертайтеся до консультантів «Стандарт вікна», які володіють основною інформацією. Навіть якщо ви хочете більше дізнатися про види петель на пластикові двері або навіть про розсувні двері на балкон, зможете отримати вичерпну консультацію.