Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Ущільнювачі для вікон Rehau: види та особливості

Ущільнювач для вікон виконує важливу, але не помітну на перший погляд роль. Він захищає від попадання холодного зовнішнього повітря, покращує шумоізоляцію. Як і у будь-якої якісної системи, кожен елемент необхідний для досягнення загального результату. У даному випадкові ущільнювач – важлива складова єдиної системи. Міцний металопрофіль, енергозберігаючі склопакети з підвищеною термоізоляцією, правильно виконані укоси на вікна – все це разом складає надійну та ефективну віконну конструкцію.

ущільнювач рехау

Серед функцій ущільнювачів – створення теплоізоляції високого рівня та стримування механічних ударів, вплив прямого сонячного проміння під час щоденної експлуатації. На «відмінно» з усіма завданнями справляються утеплювачі для вікон Rehau.

Стандартні ПВХ (полівінілхлоридні) та TPE (з термопластичних еластомерів) ущільнювачі зарекомендували себе не дуже добре. Дешеві, але не найякісніші матеріали для забезпечення щільності прилягання металопрофілю та стулки можуть під впливом зовнішніх факторів втрачати свої властивості. Під впливом температури вони стають негнучкими, розм'якшуються, можуть пропускати повітря як із внутрішньої, так і зовнішньої сторони, тобто втрачають найважливішу функцію – якісну герметизацію.

Існують дорожчі силіконові чи VMQ-вироби. Вони витримують рекордне теплове нагрівання до +140 градусів і можуть справлятися із замерзанням до -40 градусів без зміни властивостей поверхні. Але гнучкість та еластичність, морозо- та теплостійкість не можуть замінити механічну міцність. Якщо щодня використовувати силіконові ущільнювачі, вони поступово вийдуть з ладу і вимагатимуть повної заміни.

Саме тому на металопластикові конструкції від Rehau встановлені оптимальні за показниками та характеристиками термополімерні елементи. Їх ще називають виробами із синтетичного каучуку, оскільки вони практично повністю повторюють властивості цього унікального природного матеріалу для ізолювання та створення щільних з'єднань.

Ущільнювачі Rehau відрізняються особливими властивостями та високою технологічністю. У поєднанні з правильно встановленою теплою дистанцією – термоізоляційною рамкою між склом склопакета – і якісною фурнітурою, вікно набуває покращених термоізоляційних властивостей.

Види ущільнювачів Rehau

Ущільнювачі для вікон Rehau унікальні за формою та оригінальні за формулою, що використовується у виробництві. Їх спеціальна форма забезпечує покращений контакт вікна та металопрофілю. Етилен-пропіленовий, синтетичний каучук (EPDM), що використовується при виготовленні, має важливі властивості:

 • висока гнучкість у поєднанні з еластичністю гарантують високу якість та довговічність;
 • механічні удари та постійний тиск не впливає на міцність поверхні тривалий період;
 • сонячні ультрафіолетові промені не руйнують їхню поверхню;
 • ущільнювачі витримують до 250 000 циклів відкривання та закривання без видимих ​​змін форми;
 • мити вікна та гумові вироби можна побутовою агресивною хімією без побоювань щодо порушення цілісності контуру;
 • гарантується збереження кольору протягом усього терміну роботи як на зовнішній, так і на внутрішній стороні вікна;
 • термін використання за нормальної експлуатації становить мінімум 10 років.

Відмінна властивість ущільнювача Rehau – він відновлює свою форму відразу після відтискання. Дешеві аналоги або неякісні вироби змінюють форму після відтискання і тому не можуть створити необхідну герметичність. Еластичність та щільність прилягання гарантує захищеність від перетікання зовнішнього повітря у приміщення та проникнення холоду. А це економить ресурси на опалення, дозволяє використовувати газ чи електроенергію на підтримку комфортної температури у квартирі чи офісі з мінімальними витратами.

Коли робити заміну?

Зовнішній огляд вікон вкаже на "симптоми", які говорять про необхідність заміни. Якщо на поверхні з'явилися горбки, значить, під час встановлення його розтягнули більше, ніж потрібно, і щільність прилягання порушена.

Є й інші ознаки необхідності встановлення нового ущільнювача:

 • поява тріщин, розколів поверхнею;
 • протяг, що відчувається від вікна;
 • краплі роси на поверхні скла та металопрофілю;
 • порушена шумоізоляція та шум вулиці відчувається значно сильніше;
 • скло промерзає;
 • вікно закривається явно нещільно, і це відчувається фізично;
 • втрачено гнучкість – виріб став твердим, не відновлює свою форму після притиску.

Втім, навіть якщо немає зовнішніх причин для заміни, після 10 років експлуатації її рекомендується зробити. Внутрішня структура вже змінилася під впливом довкілля. І якщо не зробити заміну, гарантій, що тріщина чи протікання не відбудеться завтра, ніхто не може дати.

Особливості догляду за ущільнювачем для вікон від Rehau

Доглядати за ущільнювачами слід періодично. Для цього двічі на рік після візуального огляду їх змащують спеціальним мастилом. Так вдається просочити поверхню захисним та пом'якшуючим шаром. Він затримує УФ-промені та одночасно покращує гнучкість термополімерних ущільнювачів для вікон Rehau. Отже, прилягання стулок буде ідеальним, як раніше.

Для догляду буде потрібно, як уже зазначалося, спеціальне професійне мастило. Ще на заводі промазують ущільнювач по поверхні, щоб захистити додатково від ультрафіолетових променів і надати необхідну гнучкість. Є спеціальні комплекти для догляду за вікнами. У них також є мастило для механіки та миття скла.

Якщо немає професійного мастила від виробника, достатньо придбати звичайне силіконове. Його можна купити у будівельному супермаркеті або звичайному господарському магазині. Купуючи силіконове мастило, необхідно дізнатися, чи підходить воно для гумових виробів. Про це обов'язково пишуть на упаковці. Якщо воно призначене для пластику, то використовувати його не можна, оскільки можна пошкодити поверхні.

У списку «народних» мастил вважаються ті, які можуть лише завдати шкоди, – олія як освітлена, так і «смажена». Вона однаково не підходить через абсолютно різні властивості і відсутність можливості поліпшити еластичність. Крем із вмістом гліцерину або спиртових матеріалів також не підходить, тому що компоненти таких кремів можуть спричиняти руйнування гуми та зовсім не захищають від сонячних променів.

Необхідно знати!

Заміна ущільнювачів – це непросте завдання для звичайного користувача. Є певна процедура, яка розписана виробником, і її слід виконувати. Перш за все, після зняття старого виробу місце кріплення очищають від пилу і бруду звичайним розчином з технічним або звичайним милом. Не допускається використання для очищення спиртових та інших розчинів – вони можуть роз'їдати поверхню синтетичного каучуку. Після очищення слід дочекатися повного просушування площини.

Важливо не допускати ще одну поширену помилку – заміну ущільнювача лише на боці коробки профілю. Змінюють відразу дві гумові стрічки, що ущільнюють, оскільки не вдасться домогтися гарної герметизації, якщо зробити заміну тільки однією.

І найважливіше – для заміни необхідно знайти точну відповідність фірмового виробу. Його маркування висічено на поверхні лазером. Якщо зрізати частину виробу, можна переглянути і профіль, і точне маркування.

Підібрати «універсальний» або товстіший матеріал для герметизації буде помилкою. Якщо встановити його, можна створити проблеми для всієї механіки системи. А це означає, що порушиться якість з'єднань. Тому необхідно ставити під час заміни ущільнювач тієї ж форми та товщини, який був встановлений раніше, або повний аналог від виробника. Так можна забути про незапланований ремонт вікон та забезпечити свій будинок теплом та затишком цілий рік. А для виконання якісного монтажу ви можете звернутися до нашої компанії. Ми підкажемо, які вікна підійдуть вам найбільше, та допоможемо їх встановити чи відремонтувати.

Ущільнювач Rehau прослужить довго і забезпечить необхідні параметри теплового та шумового захисту, а також не потребуватиме частої заміни. Однак прості правила догляду корисно ввести у звичку, і тоді правильне використання заощадить гроші, дозволить раціонально витрачати енергетичні ресурси та знизить витрати на обслуговування квартири чи будинку.