Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Монтажний шов вікна: допустимі розміри (ГОСТ)

Монтажний шов вікна — це комплекс ізоляційних матеріалів, що заповнюють простір між вікном і стіною. Від якості його виконання залежить теплоізоляція приміщення і термін служби механізму склопакету. Монтаж склопакету не менш важливий, ніж саме його якість.

монтажный шов

Тому, вирішуючи, де купити пластикові вікна, обов'язково варто вибирати професіоналів, здатних не тільки доставити якісний продукт, попередньо провівши точні виміри, а й встановити його, бездоганно ізолювавши стик.

Монтажний шов — що це?

Фактично монтажний шов пластикових вікон — запорука повної ізоляції і герметичності місця примикання, в іншому випадку в цьому місці згодом виявляються сліди затікання води, і утворюється конденсат. Тому, купуючи металопластикові вікна в кредит, варто звернути увагу на роботу співробітників фірми-установника з таким швом.

Згідно з вимогами ГОСТу (ДСТУ), показники повітропроникності з'єднувального шву повинні зберігатися протягом всього терміну експлуатації склопакетів. Матеріали, використовувані для ізоляції шву, гідроізоляційні. Функціональний тепло- і звукоізоляційний шар виконується по всій площі без пропусків.

Затикати монтажний шов вікна клоччям і бетонним розчином вже ніхто не буде, адже ці архаїчні і не настільки надійні матеріали давно поступилися місцем більш сучасним. Тепер найчастіше використовується піна для більш високого рівня тепло- і вологозахисту. Вона значно спрощує і здешевлює ізоляцію.

Однак не варто захоплюватися і вважати цей матеріал панацеєю. Деякі майстри не обмежуються використанням піни як утеплювачем, чим вона по суті і є. Вони також вважають її достатнім ущільнювачем, що значно знижує якість обробки монтажного шву пластикових вікон.

Основні вимоги (ГОСТ)

Щоб чітко окреслити комплекс робіт і якість матеріалів, що використовуються для ізоляції, важливо визначитися з вимогами, які існують в будівельній практиці. Якісне вирішення проблеми зазорів практично неможливе без їх суворого дотримання. До таких вимог належать такі:

  1. Теплоізоляція. Одна з найважливіших функцій склопакетів — дотримання теплового балансу в приміщенні. Наявність щілин, зазорів, проточек зводить цю функцію нанівець. Тому навіть найякісніші склопакети не дадуть ефекту при ігноруванні цієї вимоги.
  2. Захищеність від опадів. Волога, яка проникає крізь погано забитий шов, — не тільки естетична проблема. Згодом стіна починає поступово руйнуватися, а в приміщенні з'являється досить небезпечний для здоров'я грибок.
  3. Шумоізоляція. В умовах великого міста або в приватних будинках, розташованих недалеко від жвавих доріг, шумоізоляція — один з ключових параметрів комфорту. Тривалий вплив гучного шуму може призвести до незворотних порушень слуху.
  4. Опір вітрових навантажень. Погано оброблені стики — це не тільки порушення нормальної теплоізоляції, але і потенційна причина справжньої трагедії, коли ненадійно закріплений склопакет може під поривами сильного вітру випасти з отвору і нанести травму людям, що знаходяться в приміщенні. Крім цього, в кращому випадку такий недолік призводить до вітро- і водопроникності.
  5. Стійкість до сонячних променів. Використовуючи монтажну піну як утеплювач і ущільнювач, варто пам'ятати про те, що вона схильна до впливу прямих сонячних променів, через які згодом вона втрачає свої властивості і обсипається. Тому варто використовувати покриття, яке буде нівелювати цей чинник.

Тому установка пластикових вікон є цілим комплексом дій, від належного виконання яких залежить комфорт в будинку і безпека всієї конструкції. Варто також приділити пильну увагу якості використовуваних матеріалів для утеплення та ізоляції.

Тришаровий монтажний шов

У будівництві, для якісного монтажу металопластикових вікон, використовується тришаровий монтажний шов:

  • Зовнішній паропроникний шар. Для нього використовуються матеріали, які не тільки здатні якісно убезпечити приміщення від атмосферних опадів, вітру і перепаду температур, а й забезпечити природне виведення назовні конденсату.
  • Центральний теплоізоляційний шар. Для нього використовується пінний поліуретановий ущільнювач (монтажна піна), адже саме він здатний забезпечити кращу теплоізоляцію. Головне — захистити цей шар від впливу зовнішніх факторів (вологи і сонячних променів), щоб забезпечити максимальну довговічність всієї конструкції.
  • Внутрішній пароізоляційний шар. Для нього оптимально підійде пароізоляційна стрічка або спеціальний герметик. Він повинен забезпечити надійний захист центрального шару від водяної пари усередині приміщення, а також запобігти виходу вологи на внутрішній укіс з конденсатної площині стіни.

Часто пароізоляційні стрічки виробляють з використанням алюмінієвої фольги, яку армують міцною синтетичною ниткою. Таку стрічку використовують виключно для пароізоляції внутрішніх швів. Про її естетичності переживати не варто, адже згодом вона ховається під штукатуркою укосів.

Згідно з вимогами ГОСТу (ДСТУ), щоб ізолювати примикання віконних і дверних блоків, потрібно використовувати однокомпонентні пінополіуретани, монтажну піну, стиснуті ущільнювальні стрічки, герметизуючі матеріали для зовнішньої захисту від намокання з'єднувального шву, герметизації окремих ділянок підвіконня, а також прокладки і ущільнювальні стрічки, ізоляційні плівки.

Характеристики, яким повинні відповідати монтажні піни, повинні відповідати вимогам ДСТУ Б В.2.7-150. Час готовності до механічної обробки шву — не менш доби. Для деяких марок такий термін — дві доби і це вказується в нормативному акті.

Після того, як піна висохне (не менше ніж через добу!), Необхідно провести її механічну обробку (зрізати надлишки), після чого варто простежити, щоб не було «ефекту вторинного розширення». Кордон міцності на зрушення повинний бути не менше 0,1 МПа. Структура піни в перерізі повинна бути рівномірною, закрито-комірчастою в межах від 90 до 100%, без видимих ​​дефектів, відшарувань від ізольованої площі, осідань, раковин глибиною і шириною більше 10 мм.

Опір текучості — до 7 мм. Матеріали повинні бути стійкими до циклічного впливу температури, допустима деформація після впливу — до 4%.

Догляд та профілактика

Згодом теплоізоляційні властивості металопластикових вікон погіршуються. Причиною цього найчастіше є втрата ущільнювачем пружності, знос петель і замків, внаслідок чого вікно вже не може бути закрите герметично. Щоб монтажний шов пластикових вікон прослужив якомога довше, важливо дотримуватися всіх рекомендацій і не обмежуватися використанням лише однієї монтажної піни.

Крім того, більшість вікон морально застарівають через 10-15 років після установки: з'являються нові технології, зростають вимоги до якості використовуваних матеріалів і технологій робіт. Тому, наважуючись на капітальний ремонт свого житла, не варто забувати про необхідність заміни вікон.

Час від часу необхідно оцінювати актуальний стан вікон: наскільки якісно забезпечується тепло- і вологозахист, як легко вони відкриваються і наскільки щільно закриваються, чи немає механічних пошкоджень і відколів. При необхідності варто обов'язково звернутися до професіоналів, які зможуть забезпечити якісний ремонт вікон. Завдяки регулярній профілактиці термін служби вікон значно збільшується.Оглядаючи склопакет, необхідно звернути увагу і на підвіконня. Київ - велике місто, тому знайти тут виробника, здатного виготовити підвіконня на будь-який смак, який впишеться в будь-який інтер'єр, — не проблема. Вибираючи постачальника, обов'язково звертайте увагу на відгуки і репутацію фірми.