Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Використання монтажних клинів при установці вікна

В ході реалізації багатьох будівельних робіт необхідно виконувати вирівнювання в горизонтальній і вертикальній площині. Будь-які відхилення позначаються не тільки на естетиці, але і на функціональних особливостях, надійності і довговічності.

клинья для монтажа

Для вирівнювання традиційно використовуються різні види підкладок, в тому числі бруски або навіть тріска з дерева. Вони майже завжди є під рукою, але не зовсім зручні в експлуатації. Власне тому все частіше використовується більш просунутий варіант підкладок — монтажні клини. У них немає істотних мінусів, вони також дуже доступні і дуже зручні в експлуатації.

Спеціальні клини з'явилися досить давно, але тривалий час застосовувалися тільки професійними будівельниками, монтажниками і т.д. Сьогодні вони все ширше використовуються в різних сферах будівництва. Без них вже не обходиться якісна установка вікна на базі ПВХ, алюмінію або навіть дерева. Ще вони застосовуються при вирівнюванні дверних коробів в отворі, при монтажі сходів і лаг, роботі по обробці укосів, укладання деяких видів підлог і т.д.

Компанія «Стандарт вікна» спеціалізується на виробництві металопластикових віконних конструкцій і пропонує широкий спектр супутніх послуг в українській столиці. Якщо ви хочете вікна пластикові в Києві, то можете розраховувати на кращі ціни і високу якість. Причому це стосується і самої продукції, що виробляється, і її установки на вашому об'єкті. Ми використовуємо монтажні клини із пластику, що вже стало нормою якісного професійного монтажу. Спираючись на багатий практичний досвід, ми розповімо про ці важливі підручні пристосування докладніше.

Монтажні клини для вікон — що це?

Фактично це клини малого розміру, зроблені з пластмаси. У бічній проекції вони мають трикутну форму. Від нижньої кромки йде піднесення до верхньої, а до характерних особливостей цієї поверхні відноситься наявність зубів. Вони потрібні для того, щоб забезпечити надійне зчеплення двох клинів і запобігти зісковзуванню.

Усередині передбачаються повітряні камери і ребра жорсткості. Така конструкція підвищує не тільки загальну стійкість, але і теплоізоляційні властивості (як мінімум, перешкоджає промерзанню), що для віконних прорізів важливий фактор.

Як матеріал виготовлення застосовують полімери, які не бояться температурних перепадів, добре справляються з різними погодними факторами, мають високу загальну довговічність. Клини можуть експлуатуватися в широкому діапазоні температур: як правило, і при сильних морозах (до -40 градусів Цельсія), і при спеці (+80 ° C).

Монтажні клини для вікон потрібні в ході монтажу. Вони використовуються парами, утворюючи своєрідну прямокутну колодку, яка використовується для виставлення і вирівнювання блоку в отворі. За рахунок зведення і розведення виконується регулювання висоти і балансування посадки віконної рами. Перевірка відхилень здійснюється за допомогою будівельного або лазерного рівня.

Тільки після усунення будь-яких нерівностей здійснюється кріплення конструкції в отворі. Розмір клинів підбирається індивідуально з урахуванням встановленої світлопрозорої або іншої будівельної конструкції (в залежності від конкретної сфери застосування).

Види і розміри

Сьогодні все більшою популярністю користуються саме пластикові монтажні клини. У майстрів віконних компаній нерідко в розпорядженні є великий запас таких вирівнюючих елементів, оскільки на кожному об'єкті вони точно знадобляться, а важать і місця займають небагато.

Основною класифікаційною ознакою для клинів виступає розмір. Виділяють такі різновиди:

 • малі. Це найкомпактніші варіації, які здатні витримати навантаження невеликих стандартних вікон (вага від 200-350 кг і більше). Висота виробу становить 15 мм, а довжина 91 мм. Заводська упаковка включає 700 штук. Решта особливостей ідентичні з більшими аналогами: всередині є повітряні камери, спеціальні зуби йдуть з кроком в 0.5 мм. Використовують клини «малюки» при установці вікон в котеджах і новобудовах. В цьому випадку не потрібен попередній демонтаж, в результаті якого нерідко доводиться компенсувати серйозні нерівності. Крім віконної сфери використовують малі клини при укладанні ламінату або паркетної дошки;
 • середні. Відрізняються трохи більшими габаритами: 1.9 см у висоту і 11.5 см у довжину. Це забезпечує додаткові можливості вирівнювання по висоті (можна усунути більш суттєві перепади), але і в упаковці йде менше виробів — 600 шт. Їх вантажопідйомність вже вище — аж до 1700 кг, завдяки чому ці клини використовуються при монтажі дверних і балконних блоків, досить великих віконних конструкцій з важким склопакетом. Також затребувані ці вироби і при покрівельних роботах;
 • великі. Це найбільші варіації з висотою в 22 мм і довжиною 143 мм. Разом зі збільшенням розмірів підвищуються витримувані навантаження (аж до 2.5 тонни), а чисельність в заводській упаковці скорочується до 200 одиниць. Великі клини використовують при установці вікон з нестандартними конфігураціями, в тому числі високими (в будинках сталінської споруди) або широкими, припустимо, при панорамному склінні і т.д. Ще вони затребувані при облаштуванні масивних стропильних систем покрівлі, необхідності вирівнювання товстих лагів, монтажі портальних дверей і т.д.

Чому саме пластикові монтажні клини?

Ці допоміжні вироби з пластика мають незаперечні переваги, які і роблять їх все більш затребуваними. До основних плюсів відноситься:

 1. Філігранна точність вирівнювання, що виступає запорукою дотримання технології монтажу і зводить до мінімуму необхідність ремонту вікон в коротко- і середньостроковій перспективі.
 2. Якісне зчеплення з мінімальними ризиками ковзання або розмикання завдяки наявності зубців на поверхні.
 3. Стійкість до вологи і інших негативних впливів.
 4. Захист від промерзання: «містки холоду» в підвіконної зоні не повинні з'явитися, навіть якщо відливи на вікна фіксують не до підставочного профілю.
 5. Необмежений робочий ресурс при різних погодних умовах.
 6. Варіативність і широкий діапазон висот.
 7. Проста експлуатація без попередньої підготовки. Не потрібно, як у випадку з брусками, стругати/випилювати спеціальні заготовки, витрачаючи більше часу на монтажні роботи.
 8. 100% сумісність з монтажною піною і металопластиковими профілями.
 9. Відсутність ризику усадки і гниття, що характерно для деревної тріски і брусків.
 10. Невисока вартість.

Рекомендації по використанню

Застосовують монтажні клини на початковому етапі установки вікон. Попередньо демонтується старий віконний блок, виконується зачистка поверхонь від будівельного сміття і пилу. Великі нерівності, виступи та інші вади, що виникають після демонтажу бетонного підвіконня, можна закрити за допомогою цементного розчину.

Ще до розміщення вікна в отворі парами ставляться клини, що формують вирівнюючи колодки. У більшості випадків використовуються малі або середні варіації. Порядок робіт наступний:

 • клини парами потрібно розташувати рівномірно по нижній поверхні стіни: потрібні вони і в центрі, і по краях блоку, а відстань між ними визначається вагою і розмірами віконної конструкції;
 • при наявності імпосту обов'язково розмістити клини безпосередньо під ним або ж з двох сторін на видаленні в 10-12 см від центру перегородки;
 • після цього на колодки ставиться рама;
 • виконується безпосереднє вирівнювання за рахунок відомості і розведення клинів з перевіркою позиції за допомогою рівня;
 • при виставленні потрібно враховувати, що в ідеалі нижній монтажний шов повинен мати товщину від 20 до 30 мм;
 • потім здійснюється фіксація рами в отворі і наступні етапи установки.

Додаткові поради:

 • посадка колодок повинна бути щільною, але без якогось силового впливу на саме вікно.
 • нижній шов і клини закриваються монтажною піною, що підвищує теплоізоляційні властивості отвору;
 • при бажанні можна використовувати і ПСУЛ-стрічки, які покращують показники герметичності, відповідають за відведення пари від монтажної піни;
 • при виборі розміру клинів варто враховувати, що максимальна вантажопідйомність досягається тільки при повному (100%) суміщенні двох деталей. На практиці більшість колодок стикаються частково (на 60% і більше), а несуча здатність відповідно нижче десь на 40%;
 • перед першим використанням клинів слід детально вивчити технологію монтажу вікон і застосування цих допоміжних виробів.