Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Мікропровітрювання — маловідома функція пластикового вікна

Одна з основних переваг пластикового вікна — висока герметичність, яка дає захист від пилу, вологи, шуму та високих тепловтрат. Але це властивість виявляється серйозним недоліком, оскільки майже повністю блокується повітрообмін.

Мікропровітрювання

Тобто, через постійно ізоляційні властивості і показники теплоізоляції вікон і балконних дверей будівлі і будинку ізолюються повністю герметично. Подача свіжого повітря обмежена чи відсутня. Якщо раніше через недостатню герметичність вікон виникали проблеми із втратами тепла та споживанням енергії, повітрообмін був як мінімум постійним. Наслідком хорошого коефіцієнта теплоізоляції є підвищення вологості повітря в приміщеннях, на стеклах може утворюватися конденсат, який у найгіршому разі викликає появу цвілі.

Крім того, вміст кисню в повітрі знижується, що призводить до головного болю та проблем з концентрацією уваги. Іншими словами, нестача кисню негативно позначається на самопочутті людини, а також сприяє запотіванню вікон та прояву інших речей. Усунути цю неприємність і покликане мікропровітрювання.

Якщо в дерев'яних рамах завжди є пори та мікротріщини, які забезпечують мінімальну циркуляцію повітря навіть при закритому вікні. Мікровентиляція усуває цей недолік у пластикових вікнах і показує, що сучасна віконна система теж може дихати. І найкраще відразу вікна пластикові в Києві з такою функцією.

Що таке мікропровітрювання?

Це функція віконної фурнітури, яка у багатьох випадках виявляється життєво необхідною. Справа в тому, що стандартна поворотно-відкидна фурнітура має режим провітрювання, але ефективна вентиляція вимагає багато часу і призводить до великих втрат тепла, особливо в зимові місяці. Найкращою альтернативою цьому є мікропровітрювання пластикових вікон.

Воно працює в такий спосіб. За допомогою спеціальної віконної фурнітури поворотом ручки на 45° вгору стулки додається додаткове положення. Зазор між віконною стулкою та рамним профілем становить трохи менше 3 мм. Така щілина не пропускає багато повітря всередину чи назовні, але значною мірою регулює мікроклімат у приміщенні.

І хоча потреба у звичайному провітрюванні не зникає, але кількість необхідних процедур знижується. Завдяки цьому втрачається менше тепла, і вдома набагато тепліше та затишніше, але при цьому свіжого повітря достатньо для гарного самопочуття.

А тепер про те, що вам потрібно точно запам'ятати:

 • механізм мікровентиляції може встановлюватися як із заводу, так і вже встановлені віконні блоки;
 • функція деталі мікровентиляції полягає в тому, щоб фіксувати стулку у певному положенні. Цей режим передбачає відхилення стулки приблизно 5 мм;
 • Керується мікровентиляція просто ручкою, яка повертається вгору на 45°.

Також звертаємо вашу увагу, що найближчою альтернативою справжнього мікропровітрювання є провітрювання східчасте. Останнє відрізняється наявністю кількох режимів, а також набагато більшою щілиною, що покращує повітрообмін. При цьому обидва варіанти на одне вікно поставити не вийде, тому що точки монтажу вони приблизно ідентичні.

Основні типи мікропровітрювання пластикових вікон

Як ми вказали раніше, саме під мікровентиляцією найчастіше розуміється мікрощілинне провітрювання. Для нього у конструкцію встановлюється спеціальна фурнітура. Вона є плоскою деталлю, що вставляється в зазор між рамою і стулкою. Вона забезпечує відкриття мінімальні кути. Наприклад, якщо у вас стоїть сушарка для білизни на балкон, то в приміщенні все одно не буде накопичуватися волога.

Є й дорожчі моделі такої фурнітури, які в цілому називаються багатоступінчастими поворотно-відкидними системами із фіксатором. Вони забезпечують діапазон розкриття від 5 мм до 3,5 см. При цьому від наявності такої корисної опції ціна на пластикові вікна підростає загалом несуттєво.

А ось систем для організації фонового провітрювання існує кілька різновидів, що відрізняються між собою, і досить суттєво. Розглянемо докладніше такі види:

 • Гребінки. Це обмежувачі, які бувають зовнішніми та вбудовуваними. Зовнішня гребінка кріпиться поблизу ручки на рамі, а на стулці кріпиться стрижень. Коли потрібно поставити вікно провітрюватись, гребінь зачіпляється за стрижень у необхідний отвір. Внутрішній обмежувач монтується всередині та непомітний у закритому положенні.
 • Кліматичні клапани. Це великий клас механізмів, що монтуються в конструкцію. Є два різновиди, а точніше — фальцеві та щілинні клапани. Перші дешевші та легші встановлюються, мають пропускну здатність до 5 кубічних метрів повітря на годину, тоді як другі досить продуктивні – близько 20 кубометрів повітря на годину. Є моделі з механічним керуванням, де потрібний режим виставляється важелем, та автоматичні. В останніх встановлені датчики, і подача повітря регулюється залежно від внутрішнього та зовнішнього тиску.

Регулювати повітрообмін досить просто, як правило для цього потрібно всього пару рухів рукою. Керування залежить від типу пристрою. Це може бути поворот ручки на 45°, фіксація гребінки при відкритій стулці у потрібному положенні, виставлення кліматичного клапана у необхідному положенні. Навіть регулювання пластикового вікна технічно складніше.

Переваги та недоліки для різних пір року

Встановлюючи мікропровітрювання пластикових вікон, ви отримуєте такі переваги:

 • скління не запотіває у зимові місяці;
 • зникають неприємні запахи у приміщенні;
 • можна забути про спеку протягом усього року, при цьому всередину не потрапить вуличний шум та запахи;
 • повна відсутність протягів, відповідно до збереження вашого здоров'я. А якщо ще й купити жалюзі на вікна, то можна також регулювати яскравість у приміщенні до комфортного рівня;
 • Жодної високої вологості в приміщенні і, як наслідок, цвілі або грибка. Тільки здоровий мікроклімат.

Найприємніше, що ви можете залишити вікна в цьому положенні, навіть коли залишаєте будинок. При цьому можна не турбуватися, що кімната буде переохолоджена або перегріта через погоду на вулиці, або зломщики скористаються цією ситуацією, тому що зазор дійсно залишається дуже вузьким.

Мікропровітрювання дає повітрообмін, але не вихолоджує кімнату, тому така функція – справжній скарб у зимовий період. У літній час мікровентиляція позбавить вас від задухи, але при цьому не допустить всередину набридливих комах.

Що цікаво, мікровентиляція у пластикових вікнах найчастіше використовується людьми влітку, коли вони сплять і хочуть, щоб у кімнату надходило прохолодніше нічне повітря, але вони не хочуть ночувати з відкритим вікном. Однак не варто надмірно захоплюватися таким провітрюванням взимку і в мороз, тому що тепле повітря, хоч і потроху, але постійно виходить із приміщення і втрачається рівень ізоляційних властивостей вікна.

Тож можна з упевненістю сказати, що цей варіант – одна з великих переваг, і його справді варто використати. Цей варіант обов'язково слід використовувати в будинках з людьми похилого віку, хворими людьми з респіраторними проблемами або маленькими дітьми. Те саме і з квартирами, в яких курять.

Що враховувати при покупці обладнання для мікропровітрювання?

Для того, щоб ваш вибір був досить вдалим і надалі не виникло проблем, зверніть увагу на такі аспекти:

 1. Управління пристроєм. Ви можете заощадити і взяти модель з ручним регулюванням подачі повітря всередину, але при цьому відволікатися періодично на зміну режиму, або витратитись, але поставити механізм і забути про те, що таке порушений баланс вологості та нестача повітря в кімнаті.
 2. При покупці клапана дуже важливо акцентувати увагу на теплоізоляції. Наприклад, металеві пристрої повинні бути максимально заізольовані зсередини, щоб узимку на них не утворювалися конденсат та наледь.
 3. Пристрій мікровентиляції або клапан повинні відповідати стандартам звукоізоляції. Зверніть увагу на цей фактор при покупці.
 4. А взагалі, вибір конкретної фурнітури чи пристрою краще довірити спеціалісту. Просто сформулюйте свої очікування та список вимог, озвучивши їх йому. Після цього залишиться тільки вибрати відповідний варіант із запропонованих.