Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Чим відрізняється триплекс від загартованого скла?

Головним недоліком скла як будівельного матеріалу до недавнього часу вважалася крихкість. Сучасні технології дозволили створити зразки, стійкі до механічних впливів. Сьогодні існує два види: загартоване і триплекс скло. Кожен варіант має свої переваги і недоліки, ідеально підходить для певних умов.

Що таке скло триплекс?

Скло триплекс складається з трьох шарів, з'єднаних за допомогою полімерів. З його застосуванням часто виготовляються металопластикові вікна. За рахунок наявності декількох шарів при пошкодженні конструкція зберігає свою форму, знижуючи ризик порізатися осколками. Крім того, у тришарового пакета в 6-8 разів вище стійкість до механічних пошкоджень. Також вікно забезпечує високу теплоізоляцію і шумоізоляцію, при цьому володіє відмінними показниками прозорості.

Існує два види:

 1. Плівкові. Шари скріплюються за допомогою полімерів, які розподіляються по всій поверхні.
 2. Заливні. Скріплення здійснюється за допомогою ламінуючих речовин. Забезпечується ефективний захист від УФ-променів.

Будь-який вид стійкий до подряпин і впливу ударних навантажень. Навіть розбитий виріб забезпечує максимальну безпеку для людини, оскільки осколки не розлітаються.

Розроблено триплекс скло, яке стійке навіть до куль. Максимальний ступінь безпеки забезпечується використанням 20 шарів. Товщина багатошарових блоків коливається в межах від 20 до 130 мм. Такі вікна, залишаючись прозорими, захищають від пострілів і ударів важкими предметами. Броньовані пакети виготовляють за індивідуальними параметрами. Такі вікна дозволяють не використовувати решітки навіть в заміських маєтках.

Як робиться триплекс і загартоване скло?

Плівковий і заливний види багатошарових пакетів відрізняються за складом і способом виробництва. Перша формула включає кілька листів, які утримуються спеціальною клейкою плівкою. Методика нанесення полімеру може бути подвійний — з автоклавним або безавтоклавним способом виробництва.

Автоклавний метод передбачає прокладку між шарами полівінілбутиральної плівки. Заготівля пресується і поміщається в піч, де під впливом високого тиску відбувається фінальна термообробка блоку. Технологія має деякі мінуси:

 • обмежує можливу товщину блоку, використання в ній кольорових плівок;
 • передбачає послідовність обробки, яка є небезпечною для скла і може сприяти його руйнуванню.

Безавтоклавний спосіб вважається більш досконалим. Блок із захисною плівкою між шарами поміщається у вакуумну камеру. Такий метод дозволяє використовувати кольоровий полімер.

Заливний вид отримують за допомогою склеювання листів полівінілбутіральним складом, який, піддаючись дії УФ-випромінювання, полімеризується. Особливість такого склопакету полягає в тому, що для його виготовлення можуть використовуватися різні види скла. Для збільшення міцності додатково робиться покриття захисною плівкою.

Загартовування скла здійснюється аналогічно подібної процедури з металом. Технологія передбачає особливу обробку листів високими температурами. Початковою сировиною є звичайне скло. Зрідка до складу додають спеціальні речовини, що розкривають свій потенціал при загартуванні. Готовий лист поміщають в піч, розігріту до 700°С. Скільки часу буде відбуватися така обробка, залежить від товщини, форми та інших факторів. Далі матеріал охолоджується за допомогою струменя повітря. Потоки подаються з обох сторін. В результаті утворюється особливий шар, що володіє протиударними властивостями, що підвищують загальну міцність. Якщо розжарений виріб розбивається, він розсипається на безпечні частинки з тупими краями.

Де використовується?

Оскільки загартовані листи досить важко розбити, їх часто використовують у виробництві магазинних вітрин. Цей матеріал знайшов своє застосування і в виготовленні дверей для громадських будівель різного призначення. Замовники звертають увагу не тільки на міцність, але і на безпеку використання. Якщо двері або вітрина будуть розбиті, осколки не поранять тих, хто буде знаходитися в цей час поруч.

Скляні офісні перегородки забезпечують відмінний рівень шумоізоляції, завдяки чому співробітники не будуть заважати один одному. Прозорі стіни дозволять начальству контролювати робочий процес, не виходячи з кабінету. Панелі з розжареної сировини стануть відмінним захистом для різних товарів, у тому числі ювелірних виробів.

Сучасні дизайнери нерідко замінюють звичне підвіконня пластикове на скляне. Його поверхня стійка до подряпин і інших пошкоджень, ударів. Кімната зі скляним підвіконням виглядає стильно і привабливо. Можна використовувати кольорове полотно з візерунками або вставками. Захисні загартовані листи використовуються і в автопромі. З них виготовляють бічні і задні вікна автомобіля, використовують для створення стільниць, внутрішнього скління.

Міцне і небитке скло триплекс не потрібно часто змінювати. В процесі експлуатації воно не тьмяніє, невеликі пошкодження практично не помітні на багатошаровій поверхні. Ці особливості роблять матеріал затребуваним в різних сферах:

 1. Будівництво. Гнучкі і міцні листи можна використовувати в складних конструкціях. Полотном оформляють холи і коридори громадських будівель. З нього можна виготовляти навіть сходи і підлоги, вітрини і перегородки, зупинки муніципального транспорту і павільйони для вуличної торгівлі.
 2. Меблева індустрія. Використовується у виготовленні полиць, стільниць, стелажів, дверцят.
 3. Машинобудування. Роблять лобові вікна авто.
 4. Дизайн. Кольорові плівки і декор дозволяють втілити навіть неординарні ідеї.
 5. Побутова техніка і сантехніка. Роблять душові кабіни, полки для холодильних установок, дверцята духових шаф.

Багатошаровий склопакет широко застосовується в склінні балконних і міжкімнатних дверей, в створенні перегородок для зонування приміщення.

Основні відмінності

Виділяють кілька відмінностей між триплексом і загартованим склом. Між матеріалами є помітна різниця по міцності, звукоізоляції, рівню світлопроникності, термічної стійкості і ціною. Розглянемо кожне відміну окремо:

 1. Міцність. Загартоване скло в 6 разів міцніше за звичайне. Щоб його розбити, потрібно докласти зусилля. При руйнуванні утворюються негострі осколки. Показники ударостойкости триплекса залежать від виду використовуваних листів та їх кількості. Сирі шари скла міцніші за звичайні. Гартовані пластини відрізняються багаторазово збільшеною міцністю. З них виготовляють броньовані і протиударні блоки.
 2. Звукоізоляція. Багатошаровий варіант надійно захищає від звукових хвиль ззовні. У загартованого цей показник набагато менше.
 3. Світлопроникність. Полімерний шар, який використовується в триплексі, заважає в деякій мірі такому вікну пропускати світло. За цим показником гартовані пластини виграють.
 4. Термостійкість. Багатошаровий пакет витримує нагрівання до +180°С, загартовані листи зберігають свою форму при температурі до +300°С.
 5. Вартість. Ціна розжарених зразків значно менше.

Вибір матеріалу для скління буде залежати від місця і умов використання. Так, французький балкон з триплексом буде актуальний в заміському будинку, де важливо забезпечити максимальну безпеку мешканців, особливо якщо в сім'ї є діти.

Переваги і недоліки

Триплекс — матеріал, який користується популярністю завдяки таким перевагам:

 • безпрецедентна міцність — в 6-8 разів надійніше звичайного;
 • безпека — при порушенні цілісності не розсипається на шматочки з гострими краями;
 • хороше поглинання зовнішніх звуків;
 • різноманітність дизайнерських рішень.

До мінусів можна віднести високу ціну, труднощі в обробці і монтажі. Для установки потрібні надійні кріплення і фурнітура підвищеної міцності.

Позитивні сторони загартованих виробів:

 • міцність — випадково розбити практично неможливо;
 • термостійкість — не втрачає форму під впливом вогню і спеки;
 • світлопрозорість — до 84%;
 • безпека — не утворює гострих фрагментів.

Гартовані зразки витримують практично будь-які навантаження на вигин, не бояться води і вібрацій.

Не позбавлений цей матеріал і недоліків. Надавати форму і проробляти отвори потрібно ще на етапі плавки, поки полотно гаряче. Внести зміни в теплий виріб вже неможливо. Ці особливості ускладнюють процес виробництва, чим обумовлюється висока вартість готової продукції.Головне призначення триплексу, як і загартованого скла, — зберегти життя, здоров'я і майно, забезпечуючи підвищений комфорт житла або роботи. При цьому все більше зростає популярність багатошарових пакетів. Власники нерухомості намагаються замовити балкон під ключ з використанням цих сучасних блоків, які гарантують затишок і безпеку.