Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Французькі вікна: види та характеристики

Французькі вікна в квартирі та в приватному будинку дуже потрібні. Це одночасно віконна та дверна конструкція, яка виглядає цікаво, радує функціональністю, представлена ​​у великій різноманітності видів. Використання в інтер'єрі дозволяє візуально розширити простір, впустити максимальну кількість світла, підвищити декоративні якості загалом.

вікна французькі

Чим відрізняються французькі вікна від звичайних

Вони є світлопрозорою конструкцією, де віконний блок доходить до підлоги і по функціях поєднується з дверним. До основних відмінностей відносяться:

 • великі розміри;
 • розташування в підлогу — в середньому зайнято 2/3 площі стіни;
 • наявність дверного блоку.

Коли знадобиться ремонт вікон у Києві, його краще довірити досвідченим фахівцям. Вони якісно та швидко виконають й інші процедури. Наприклад, регулювання пластикових вікон має виконуватись за стандартними правилами.

Це цікаво! Подібні вироби вперше з'явилися ще XVII столітті на півдні Франції, де переважає теплий клімат. Їх нерідко встановлювали на вході в індивідуальний сад, на лоджію, патіо. Їх також ставлять на балконі, терасі та навіть у дворі. У сучасному виконанні така неординарна система стала затребуваною в середині XX століття.

Основні види та їх характеристики

Доступна велика різноманітність варіантів. Спосіб монтажу французьких вікон у квартирі або приватному будинку залежать від різних факторів. Установка можлива практично у будь-яких місцях приміщеннях, але переважно її виконують там, де потрібно організувати прохід. Результат – підвищення естетики та особистого комфорту.

За матеріалом виділяють такі варіанти:

 1. Алюміній. Міцний, легкий, довговічний, з хорошими показниками звуко- та теплоізоляції. Переважно підходять для скління холодного балкону, а для організації теплих вікон потрібен теплоізоляційний шар.
 2. Дерево. Екологічний, естетично привабливий, ефектний, стійкий до деформацій та атмосферних впливів при правильній обробці. Мінус — дуже висока ціна за умови використання цінних порід, це можуть бути, наприклад, дуб, ясен, бук. Більш доступна ціна на дерев'яні рами, в основі яких є сосна або модрина.
 3. Пластик. Гарний, простий у обробці, міцний, недорогий. Допустимо 3-7 камер для досягнення необхідного показника теплопровідності. Такі вироби підходять для встановлення у будь-яких місцях.
 4. Склокомпозит. Мала вага, низька теплопровідність, хороша міцність. Коштують недорого.

На металопластикові вікна ціна залежить від конструкційних особливостей. Моделі бувають цільними та секційними. Перші відрізняються відсутністю перегородок, використанням масивної та надійної фурнітури, переважно з розсувним способом відкривання. Секційні аналоги доповнені перегородками – до 7 штук, які сприяють підвищенню міцності та жорсткості.

Функціонально віконні конструкції бувають двох видів:

 • вікно-портал — деякі стулки здатні виконувати функції дверей, тому їх монтують на балконах або при виході в сад, а до плюсів відносять надійність, велику площу;
 • гармошка або книжка — їх відкривають шляхом складання всіх стулок для ширшого проходу, переважно встановлюються у кімнатах, де багато вільного простору.

Традиційно моделі можуть бути розстібними або розсувними. Вибір визначається наявною площею та особистими уподобаннями.

Додатково є можливість використовувати шпроси. Французькі вікна в приватному будинку або в квартирі виглядатимуть декоративніше при використанні спеціальної розкладки: грати із пластику або алюмінію, що розділяє конструкцію на блоки. Мета використання – прикраса та підвищення надійності високих або широких моделей. Підійде звичайна сітка на вікна, але зовнішній вигляд може постраждати. Безпосередньо шпроси бувають трьох видів:

 • накладні, або венеціанські — закріплюються прямо на склі, монтуються з будь-якого боку, радують естетичністю зовні;
 • конструктивні – поділяють раму на частини, в кожну з яких монтують окремий склопакет;
 • міжскляні – ставляться між склопакетами, а головний плюс – відсутність потреби у догляді.

Рама може бути доповнена імпостом (перемичкою) або без неї. Перший являє собою спеціальну вертикальну перемичку, куди притуляються віконні стулки. Імпост збільшує міцність виробу. Ще вони дозволяють відкривати одну або відразу дві стулки для провітрювання. Відсутність перемички – класичне рішення для французького різновиду і такі моделі називають штульповими. З ними вдається досягти мальовничої панорами. Використовувані стулки – виключно поворотні.

Різновиди скління французькими вікнами

Доступно три типи на вибір:

 1. Традиційні конструкції від стелі до підлоги. Представлена ​​2-3 вертикальними частинами, розділеними на 2-3 горизонтальні. Стулка, що відкривається, знаходиться по центру.
 2. Портальна. Доповнена опцією дверей. Потрібні для виходу в приватний двір або балкон.
 3. Засклення для великих отворів. Використовується для лоджій, балконів, зимових садів, терас, альтанок.

Обов'язково потрібно звертати увагу на використовуване скло, якщо потрібне встановлення вікон у Києві. Популярні рішення:

 • загартоване;
 • термополіроване (флоат);
 • триплекс – із двох частин із плівкою між ними;
 • електрохромне (смарт) з можливістю керування ступенем прозорості дистанційно.

Бажано враховувати рівень безпеки, стійкість до навантажень, стійкість до механічних пошкоджень та інші особисті фактори.

За яким принципом підбирати французькі вікна у квартиру

Французькі вікна у квартирі важливо правильно підібрати. Спочатку потрібно визначитися з тим, з метою планується таке скління. Це може знадобитися для розширення отвору, за бажання часткового видалення стіни під вікном, для повного видалення віконного блоку, для загальної естетики, для організації гармонійного та цікавого дизайну проходу на балкон, терасу, мансарду, лоджію і так далі.

Далі слід вирішити, який матеріал рами вибрати. У пріоритеті склокомпозит та дерево. Більш доступний за ціною алюміній, а бюджетний варіант — пластик. Орієнтуватися необхідно з урахуванням наявного бюджету та особистих побажань щодо експлуатаційних характеристик та зовнішнього вигляду.

Важливо зрозуміти, який тип конструкцій більше підійде — з дверцятами розсувними або зсувними, з наявністю дверей або без них, з декоративними вставками або в більш лаконічному оформленні і так далі. Орієнтуватися необхідно на габарити та форму приміщення, загальну площу, переваги щодо зручності, надійності, функціональності, вимог щодо декору.

Збираючись купити вікна, не варто забувати і про цінове питання. Вартість формується з низки факторів, до яких відносяться масштаб скління, матеріал та якість профілю, фурнітури, ущільнювача, складність монтажних робіт. А також впливає виробник — вітчизняні бренди переважно пропонують скромніші розцінки, європейські — коштують дорожче, крім того, є виробники VIP-класу. Якщо порівняти зі стандартним склінням, то різниця у вартості може становити 3-4 рази.

Вибираючи відповідне скло, враховуйте ціну та інші показники. Бюджетні варіанти – загартоване та флоат. Покращений вид – триплекс, який має підвищену безпеку, стійкість до різних факторів навколишнього середовища, включаючи навантаження, механічні пошкодження, УФ-промені. Цікаве рішення – смарт-скління. Його унікальність у тому, що є можливість змінювати прозорість. Для цього передбачено дистанційне керування.

Переваги та недоліки

Французькі вікна у приватному будинку радують значною кількістю переваг. До основних із них належать:

 • досягнення економії електроенергії через те, що в кімнату вдається впустити максимум сонячного світла;
 • здатність візуально розширювати простір приміщення;
 • високий рівень функціональності – конструкція включає опції та вікна, і двері;
 • візуальна естетика;
 • унікальність оформлення завдяки наявності великої кількості розкладок, які можна використати за бажанням;
 • естетично виглядає вікно панорамного вигляду, це актуально у будівлях, розташованих у мальовничій місцевості, або будинків, де добре організований ландшафтний дизайн присадибної ділянки.

Незважаючи на велику кількість переваг, недоліки теж є. Ключові серед них:

 • необхідно виконати якісне утеплення, особливо при проживанні у холодній кліматичній зоні;
 • досить висока стіна – для зведення таких віконних конструкцій використовують інноваційне скло з напиленням, яке здатне відбивати ІЧ-промені;
 • для забезпечення безпеки житла потрібен монтаж ударостійких шарів скла;
 • необхідність регулярного очищення та інших доглядових процедур для підтримки естетики, причому з обох боків, що може виявитися дуже складним при встановленні на високих поверхах;
 • влітку не обійтися без кондиціювання;
 • постійне відчуття перебування «на виду» може створити психологічний дискомфорт;
 • монтаж у багатоквартирних будинках може бути пов'язаний із складнощами – виконання перепланування, знесення несучих стін, узаконення робіт у БТІ.

Порада! Бажано переконатися, що ні в кого з членів сім'ї немає остраху відкритих просторів. Після монтажу ця проблема може виникнути.

Французькі вікна в приватному будинку або квартирі — можливість стерти межу між людиною та навколишнім світом, зберігаючи при цьому належний рівень комфорту, безпеки та естетичність оформлення житла всередині та зовні.