Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Кутові вікна: особливості конструкції

Якщо хочеться додати в житло чогось оригінального і цікавого, тоді варто задуматися про кутові вікна. Вони ефектно виглядають в інтер'єрах квартир і приватних будинків, відкривають панорамний огляд і мають масу інших переваг.

окно угловое

У даній статті ми розглянемо особливості конструкції кутових вікон, їх різновиди, переваги та недоліки, рекомендації з вибору фурнітури, догляду та нюанси експлуатації. Кожне питання буде розглянуто максимально докладно.

Де використовується кутове вікно?

У багатоповерхових будинках такі віконні системи є рідкістю, якщо мова не йде про кутові квартири в будинках сучасного планування. Виняток становить хіба що елітна нерухомість, і то необхідно пошукати квартиру, де проектом передбачено таке скління.

Разом з тим, кутові вікна з кожним роком стають все більш популярними в приватному домобудівництві будинків і котеджів, при зведенні або ремонті закладів сфери послуг та громадського харчування і на багатьох інших об'єктах.

Цікава властивість такого скління — універсальність. Воно однаково добре підходить як під сучасну архітектуру і дизайн, так і під класичні інтер'єри, модерн і навіть лофт. Зокрема це можливо завдяки наявності декількох видів вікон, а також великих можливостей з декорування віконних блоків. Кутові світлопрозорі конструкції однаково доречні в будь-яких приміщеннях: на кухні, у вітальні, спальні, робочому кабінеті, дитячій кімнаті.

Різновиди конструкції

Є кілька способів класифікації, згідно з якими визначаються види конструкцій кутових вікон. Так, в них може використовуватися скління:

 • З г-подібними склопакетами. Найцікавіший і оригінальний варіант, адже в результаті ви отримуєте абсолютно прозорий кут. Це можливо завдяки склопакетам, зібраним із зігнутого під кутом 90 ° скла. Виглядає дуже ефектно, без оптичних спотворень і палітурок. Єдина проблема стоїть в тому, що такі склопакети все ще залишаються ексклюзивом, імпортуються з-за кордону, через що дуже дорогі.
 • Структурний. Це варіант, при якому використовуються оригінальні склопакети з подовженим зовнішнім склом. При установці вони стають внахлест і закладаються герметиками, в результаті чого виглядають монолітним склінням. Таке вікно дає широкий панорамний огляд з практично непомітною палітуркою. З недоліків можна відзначити дорожнечу і можливість установки тільки в алюмінієвий профіль.
 • Зі з'єднаннями. Це найдешевший, найпоширеніший і популярний вид скління, при якому два віконних блока з'єднуються в один за допомогою спеціального профілю. В ролі останнього виступає еркерна труба (діапазон можливих кутів від 90 до 180°), з'єднувачі на 90 або 135°. Це істотно розширює можливості дизайнерів і архітекторів.

Розповімо трохи докладніше про останній варіант, так як на практиці його замовляють найчастіше. Така конструкція кутового вікна по міцності, якості й естетиці практично не поступається попереднім. З'єднання виходить теплим і міцним, якщо дотримані такі умови:

 • з'єднувачі армовані у віконному профілі, щоб забезпечити необхідну міцність;
 • з'єднання утеплено за допомогою ущільнювачів або утеплювачів для того, щоб підтримати на достатньому рівні теплоізоляцію.

Втім, труднощів з цими пунктами не виникає, якщо виготовленням віконної системи і її установкою займається спеціалізована віконна компанія, як «Стандарт вікна».

Цікавим є той факт, що кутові пластикові вікна зі з'єднувачами мають в порівнянні з альтернативними варіантами ряд переваг:

 • можливість зробити необхідну кількість поворотно-відкидних стулок. Це не тільки додає зручності, а й значно полегшує миття скла зовні, що актуально для будь-якого поверху вище першого;
 • частини можуть з'єднуватися в великому діапазоні кутів, що позбавляє від необхідності дотримуватися прямокутної форми;
 • збереження високих тепло- і звукоізолюючих властивостей, як у будь-якого сучасного металопластикового скління;
 • великі можливості декорування за рахунок ламінування профілю, установки шпросів та інших рішень.

Окремо варто згадати про безрамне скління. Воно не підходить для будинку через низьку енергоефективність, але ідеально підходить для альтанок, терас. Воно виготовляється з високоміцного загартованого скла товщиною до 10 мм. Це дає необхідну жорсткість, стійкість до пошкоджень і прекрасний панорамний огляд.

Фурнітура для кутових вікон

У таких конструкціях використовуються ті ж набори фурнітури для пластикових вікон, що і в звичайних блоках. Як ми вже говорили, що в кутових віконних системах бажано робити, щоб всі стулки відкривалися. Це дещо збільшує їх, але витрачені гроші швидко компенсуються, адже для зовнішньої мийки скла не будуть потрібні послуги промислових альпіністів.

Крім того, важливо враховувати ще кілька нюансів при виборі фурнітури:

 • стулки необхідно замовляти досить широкими, щоб не погіршити панорамний огляд за рахунок більшої кількості імпостів і рам. А витримати їх велику вагу може тільки дійсно хороша і перевірена фурнітура;
 • кутові стулки повинні мати ручки віконні з одного боку, щоб уникнути проблем з їх відкриванням;
 • при підборі конфігурації вікна бажано замовляти приховані стулки, які обмежують радіус відкриття 100°, або поставити обмежувач руху. Це необхідно, щоб стулка випадково не розбила сусідній склопакет.

Але в цілому найважливіша вимога до фурнітурному комплекту — це його якість. Цьому цілком відповідає продукція брендів MACO, VORNE, T&T.

Переваги і недоліки

Кутові віконні блоки не були б настільки популярними, якби не ряд їх очевидних переваг, до яких можна віднести такі:

 • можливість використання стандартних пластикових блоків, з'єднаних в одне ціле;
 • максимальна освітленість вікон протягом усього дня, так як отвір захоплює сонячні промені протягом майже всього денного ходу сонця;
 • відчуття легкості як щодо фасаду, а так і в інтер'єрі кімнат незалежно від того, чи буде це кухня, вітальня і будь-яка інша кімната;
 • широкий панорамний огляд, який добре позначається на психічному та емоційному здоров'я домочадців.

Досить один раз побачити такі конструкції наживо, щоб наочно оцінити всі їхні переваги. Але також доречно буде розповісти і про деякі вади.

Головна проблема полягає в тому, що монтаж кутового вікна повинен бути запроектований в будівлі. Суть в тому, що конструкція кутового вікна за визначенням не є несучою. Через це в багатоквартирному будинку має існувати технічна можливість настільки серйозної переробки фасаду, і буде потрібно окремий дозвіл. Щодо приватних будинків з газо- і пінобетонних блоків і інших відносно слабких матеріалів, то тут потрібно додаткове армування і облаштування бетонного поясу.

Ще один нюанс полягає в тому, що установкою кутових конструкцій повинні займатися тільки досвідчені монтажні бригади. Тільки в такому випадку можна бути впевненим в тому, що все буде зроблено саме так, як повинно бути. Інакше ремонт вікон або навіть повна заміна стають неминучими.

І, нарешті, умовним недоліком є ​​більш висока ціна, якщо порівнювати зі звичайними вікнами.

Догляд та особливості використання

Будь-яка конструкція на основі пластикового, алюмінієвого або дерев'яного профілю потребує приблизно одного і того ж догляду незалежно від своєї форми. Він повинен полягати регулярному чищенні скла і рами, а також як мінімум двічі на рік необхідно проводити обслуговування: регулювати стулки, переводити в літній/зимовий режим, змащувати ручку і рухливі деталі фурнітури машинним маслом, оновлювати захисний шар на ущільнюючих контурах. По суті, це стандартне обслуговування і регулювання вікон.

Щодо особливостей використання, то наполегливо рекомендується облаштувати внутрішній захист від інтенсивного сонячного світла, щоб запобігти вигорянню меблів, текстилю та інших предметів у кімнаті. Найкраще на цю роль підходять жалюзі, широкі рулонні штори або тюль з роздільними шторами. Під ці цілі є спеціальні карнизи.Також популярним рішенням є установка широких функціональних підвіконь в Києві. На них можна поставити домашні рослини або використовувати для розміщення предметів декору. В іншому ж такою конструкцією можна користуватися, як звичайним вікном.