Якщо хочеться додати в житло чогось оригінального і цікавого, тоді варто задуматися про кутові вікна. Вони ефектно виглядають в інтер'єрах квартир і приватних будинків, відкривають панорамний огляд і мають масу інших переваг.
У даній статті ми розглянемо особливості конструкції кутових вікон, їх різновиди, переваги та недоліки, рекомендації з вибору фурнітури, догляду та нюанси експлуатації. Кожне питання буде розглянуто максимально докладно.
У багатоповерхових будинках такі віконні системи є рідкістю, якщо мова не йде про кутові квартири в будинках сучасного планування. Виняток становить хіба що елітна нерухомість, і то необхідно пошукати квартиру, де проектом передбачено таке скління.
Разом з тим, кутові вікна з кожним роком стають все більш популярними в приватному домобудівництві будинків і котеджів, при зведенні або ремонті закладів сфери послуг та громадського харчування і на багатьох інших об'єктах.
Цікава властивість такого скління — універсальність. Воно однаково добре підходить як під сучасну архітектуру і дизайн, так і під класичні інтер'єри, модерн і навіть лофт. Зокрема це можливо завдяки наявності декількох видів вікон, а також великих можливостей з декорування віконних блоків. Кутові світлопрозорі конструкції однаково доречні в будь-яких приміщеннях: на кухні, у вітальні, спальні, робочому кабінеті, дитячій кімнаті.
Є кілька способів класифікації, згідно з якими визначаються види конструкцій кутових вікон. Так, в них може використовуватися скління:
Розповімо трохи докладніше про останній варіант, так як на практиці його замовляють найчастіше. Така конструкція кутового вікна по міцності, якості й естетиці практично не поступається попереднім. З'єднання виходить теплим і міцним, якщо дотримані такі умови:
Втім, труднощів з цими пунктами не виникає, якщо виготовленням віконної системи і її установкою займається спеціалізована віконна компанія, як «Стандарт вікна».
Цікавим є той факт, що кутові пластикові вікна зі з'єднувачами мають в порівнянні з альтернативними варіантами ряд переваг:
Окремо варто згадати про безрамне скління. Воно не підходить для будинку через низьку енергоефективність, але ідеально підходить для альтанок, терас. Воно виготовляється з високоміцного загартованого скла товщиною до 10 мм. Це дає необхідну жорсткість, стійкість до пошкоджень і прекрасний панорамний огляд.
У таких конструкціях використовуються ті ж набори фурнітури для пластикових вікон, що і в звичайних блоках. Як ми вже говорили, що в кутових віконних системах бажано робити, щоб всі стулки відкривалися. Це дещо збільшує їх, але витрачені гроші швидко компенсуються, адже для зовнішньої мийки скла не будуть потрібні послуги промислових альпіністів.
Крім того, важливо враховувати ще кілька нюансів при виборі фурнітури:
Але в цілому найважливіша вимога до фурнітурному комплекту — це його якість. Цьому цілком відповідає продукція брендів MACO, VORNE, T&T.
Кутові віконні блоки не були б настільки популярними, якби не ряд їх очевидних переваг, до яких можна віднести такі:
Досить один раз побачити такі конструкції наживо, щоб наочно оцінити всі їхні переваги. Але також доречно буде розповісти і про деякі вади.
Головна проблема полягає в тому, що монтаж кутового вікна повинен бути запроектований в будівлі. Суть в тому, що конструкція кутового вікна за визначенням не є несучою. Через це в багатоквартирному будинку має існувати технічна можливість настільки серйозної переробки фасаду, і буде потрібно окремий дозвіл. Щодо приватних будинків з газо- і пінобетонних блоків і інших відносно слабких матеріалів, то тут потрібно додаткове армування і облаштування бетонного поясу.
Ще один нюанс полягає в тому, що установкою кутових конструкцій повинні займатися тільки досвідчені монтажні бригади. Тільки в такому випадку можна бути впевненим в тому, що все буде зроблено саме так, як повинно бути. Інакше ремонт вікон або навіть повна заміна стають неминучими.
І, нарешті, умовним недоліком є більш висока ціна, якщо порівнювати зі звичайними вікнами.
Будь-яка конструкція на основі пластикового, алюмінієвого або дерев'яного профілю потребує приблизно одного і того ж догляду незалежно від своєї форми. Він повинен полягати регулярному чищенні скла і рами, а також як мінімум двічі на рік необхідно проводити обслуговування: регулювати стулки, переводити в літній/зимовий режим, змащувати ручку і рухливі деталі фурнітури машинним маслом, оновлювати захисний шар на ущільнюючих контурах. По суті, це стандартне обслуговування і регулювання вікон.
Щодо особливостей використання, то наполегливо рекомендується облаштувати внутрішній захист від інтенсивного сонячного світла, щоб запобігти вигорянню меблів, текстилю та інших предметів у кімнаті. Найкраще на цю роль підходять жалюзі, широкі рулонні штори або тюль з роздільними шторами. Під ці цілі є спеціальні карнизи.Також популярним рішенням є установка широких функціональних підвіконь в Києві. На них можна поставити домашні рослини або використовувати для розміщення предметів декору. В іншому ж такою конструкцією можна користуватися, як звичайним вікном.
Ваша заявка прийнята. Максимально швидко з Вами зв'яжеться наш менеджер!
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (044) 587 57 55, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23:00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00