Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Чим і як можна пофарбувати пластикові вікна?

Фарбування пластикових вікон найчастіше потрібно з метою зміни колірного відтінку конструкції. У деяких випадках фарбування необхідно для усунення жовтизни, що утворилася під впливом сонячних променів. Щоб вікна пластикові добре виглядали і довго служили після маніпуляції, потрібно збільшити адгезію — здатність фарби добре «закріплюватися». Не менш важливо купити правильний барвниковий засіб і підібрати ефективні інструменти.

Як підібрати фарбу для фарбування пластикових вікон?

Будь-який сучасний барвник має багатокомпонентні складники, входячи до нього елементи визначають його властивості. Фарба, якою можуть бути пофарбовані металопластикові конструкції, розрізняється по таким компонентам:

 1. Пігмент. Від нього залежить стійкість до негативного зовнішнього впливу: підвищеної вологості, температурних коливань, дії УФ-випромінювання. Від особливостей пігменту залежить якість перекриття попереднього кольору.
 2. Наповнювач. Забезпечує тверде покриття, робить його стійким до забруднення і стирання. Від розміру частинок залежить яскравість кольору, текстура і шорсткість.
 3. В'яжуча речовина. В якості такого компонента виступають клей тваринного і рослинного походження, синтетичні полімери.
 4. Розчинники. Роблять інші компоненти не такими грузлими, полегшуючи процес нанесення фарби.

Склади для фарбування пластикових вікон повинні володіти такими характеристиками:

 • стійкість до впливу навколишнього середовища;
 • відсутність токсинів;
 • в'язкість на нормальному рівні для рівного і рівномірного покриття;
 • сушка за короткий період.

Вибираючи засіб для фарбування, звертають увагу на маркування. Для пластикового профілю використовуються акрилові барвники (АК), які створюються на основі полімерів складних ефірів і синтетичних смол. Вони володіють важливими характеристиками: добре зчіплюються з рамою, швидко сохнуть, стійкі до впливу сонячних променів.

Фарбою на водній основі (ВД-АК) можна користуватися всередині будинку. Вона нетоксична, підходить і для зовнішнього застосування, за умови, що під час роботи температура не перевищує позначку +25°С і не опускається нижче +5°С. В іншому випадку конструкція буде довго сохнути, поверхневий шар може деформуватися.

Для фарбування металопластикового профілю можна застосовувати акриловий лак. Він легко наноситься пензлем, утворює практично ідеально рівну поверхню. Можливе застосування і таких засобів:

 1. Автоемаль. Продається в аерозолі, висихає за чверть години. Однак для рівномірного нанесення потрібен досвід.
 2. Нітрофарби. Лягає тонким шаром, покриваність дещо менше, ніж у акрилу. Основна перевага — в спеку висихає за 5 хвилин. Для роботи потрібно маска з фільтром.

Якому б барвнику не була віддана перевага, важливо перевірити, щоб на упаковці був напис: «фарбування ПВХ».

Підготовка поверхні перед фарбуванням

Перш ніж зважитися на самостійне фарбування, необхідно оцінити переваги і недоліки маніпуляції. До переваг відносять:

 1. Преображення віконної рами обійдеться в невелику суму.
 2. Не потрібно розбирати віконний блок на елементи.
 3. Можна комбінувати відтінки: зовнішню сторону підганяти під фасад, внутрішню — під інтер'єр.

Відзначають такі мінуси:

 1. Фінальний шар іноді виявляється нестійким до механічних пошкоджень.
 2. Поверхня, забарвлена ​​пензлем, може вийти нерівною.
 3. Недостатня сушка може привести до того, що налипне пил, і готовий результат буде виглядати непривабливо.

Однак якщо вибрати відповідну речовину і підготуватися до проведення маніпуляції, недоліків можна уникнути.

Перед самою процедурою потрібно очистити конструкцію від пилу і забруднень, потім дати добре висохнути. Фарбувати вологі предмети не можна. Особливу увагу варто приділити стикам між рамою і склом, тому що саме там часто накопичується бруд. Небажано користуватися агресивною побутовою хімією, оскільки вона пошкоджує пластик і гумові ущільнювачі.

Чисту раму обробляють дрібним наждачним папером для посилення зчеплення барвника з поверхнею. Потім ретельно видаляють пил, який з'являється в процесі.

Бажано попередньо заклеїти склопакети спеціальним скотчем, який вбереже їх від забруднень.

Наступний етап — нанесення ґрунтовки, щоб ще більше підсилити зчеплення барвника і пластика. Ґрунтовка повинна обов'язково підходити для ПВХ. Хороший варіант — акрилова. Праймер наноситься тонким шаром.

Пульверизатор або кисть?

Якісне фарбування пластикових вікон в Києві може здійснюватися професіоналами. Якщо проведення процедури планується за допомогою кисті, головку вибирають по ширині профілю. Кращим варіантом для фарбування пластикових рам вважається пульверизатор. Вибираючи цей метод, слід заклеїти сталеві частини конструкції, винести з приміщення сторонні предмети. Правильне рішення — зняти віконні рами до закінчення процедури. Краще, якщо металопластикові профілі і укоси в Києві за допомогою повітряного пістолета забарвлять досвідчені майстри.

Працювати необхідно обов'язково в респіраторі. Модель пульверизатора повинна мати такі характеристики:

 • габарити сопла — від 1,6 до 1,8 мм;
 • тиск — від 2 до 2,5 атмосфер.

Головна перевага повітряного пістолету — економні витрати. При роботі пензлем потрібно наносити кілька шарів, якщо використовується пульверизатор — досить одношарового покриття.

Поради та підказки

Фарбування пластикових вікон — відповідальний процес, до якого готуються заздалегідь. Щоб пофарбувати ПВХ-профілі, будуть потрібні такі інструменти:

 • рівень;
 • рулетка;
 • пульверизатор (або кисть);
 • барвник;
 • шпатель.

Перед нанесенням барвника на укоси і сам віконний блок слід видалити залишки клею, пилу, фрагменти захисної плівки. Якщо фарбування буде наноситися фрагментарно, потрібно заклеїти всі місця, які повинні залишитися незайманими. Поверхня обов'язково повинна бути знежирена за допомогою спеціальних складів.

Фарбу необхідно заливати в абсолютно чистий і сухий корпус пістолету. Проводити роботи можна тільки тоді, коли температура зовні становить не нижче +18°С, вологість — близько 80%. Профіль слід покрити шаром середньої товщини. Занадто товсте покриття буде довго сохнути, а тонке буде виглядати не так ефектно. Якісно пофарбувати вікна РЕХАУ в Києві допоможуть фахівці компанії «Стандарт Вікна».

Змінити колір вже встановленого склопакету можна за допомогою плівки. Ламінація — процес нанесення на ПВХ-профіль кольорової однотонної плівки або з малюнком. На виробництві для цієї мети застосовується спеціальний верстат, у якого багато налаштувань. При наявності навичок і досвіду ламінація можлива і в домашніх умовах. Для накатки можна купити спеціальні валики. Таким чином, кращий спосіб змінити колір металопластикового вікна без професійної допомоги — пофарбувати.

Багатьох лякають такі міфи:

 1. Фарба швидко стирається з гладкої поверхні. Якщо знайти відповідний складник і додаткові препарати, ця проблема буде вирішена.
 2. Пофарбовані профілі через кілька років стають менш привабливими. Це твердження є вірним частково. Поверхня в будь-якому випадку вицвітає через 2-4 роки. Однак такий період характерний і для дерев'яної рами.

Починають маніпуляцію з кутів, поступово переходячи на широку частину профілю. Якщо речовина якісна і правильно підібрана, то смуги від кисті зникнуть вже через 3-5 хвилин. При капітальному фарбуванні наноситься два шари. Другим шаром покривати можна через 24 години після нанесення першого.

Основні поради:

 1. Працювати потрібно в респіраторі, щоб напевно захистити легені від шкідливих парів.
 2. Тримати пістолет потрібно строго під кутом 90°, а рухати його рівно і без різких ривків і рухів.
 3. Починати зручно з кута, щоб перевірити якість нанесення і при необхідності відкоригувати.

Для продовження терміну служби фарби віконний блок можна додатково покрити акриловим лаком. Спочатку потрібно переконатися, що остаточно висох барвник, почекати завершення процесу полімеризації.Самостійне фарбування може не знадобитися, якщо замовити установку кольорових конструкцій в будь-яку кімнату або на лоджію. На балкони під ключ ціна доступна, враховуючи, що всі маніпуляції будуть проведені професіоналами.