Склопакет вважається однією з найбільш уразливих складових частин металопластикового вікна, на яку припадає понад 80% площі віконної конструкції. Але замислюватися про те, як вийняти склопакет, часом доводиться навіть не через розбиття скла або інших пошкоджень. Без відповідної процедури не обійтися в багатьох випадках, коли потрібна заміна або модернізація вікна, необхідно мати доступ до фасаду і т.д.
Процес вилучення склопакета не надто складний, тому може бути проведений і без виклику компетентних майстрів. Але без чіткого уявлення про те, як витягнути склопакет, приступати до подібної процедури самостійно не рекомендують. Якщо ви хочете заощадити фінансові кошти і провести процедуру своїми руками, давайте розберемося з ключовими етапами цього процесу.
Витягувати склопакет з металопластикового профілю можна з різних причин. До найбільш типовим ситуацій відноситься наступне:
Щоб зрозуміти, як витягнути склопакет правильно, треба спочатку розібратися з конструктивними особливостями металопластикових конструкцій. Так, він утримується в площині вікна (в рамі) за рахунок штапиков. Це гнучкі пластикові вироби, які вставляються (замикаються) в раму по всьому периметру скла і забезпечують склопакету надійну фіксацію.
Відповідно, для вилучення потрібно здійснити демонтаж чотирьох штапиков (двох бічних, верхнього і нижнього). Крім того, вам доведеться обзавестися набором інструментів, необхідних для безпечного і правильного вилучення склопакета.
Для самостійного вилучення будуть потрібні такі приналежності:
Стане в нагоді в роботі також викрутка з плоскогубцями і дерев’яний або пластиковий молоток. Перші два інструменти дозволять отримати стулку з петель, якщо потрібно демонтувати склопакет. А молоток спростить процедуру зворотного установки склопакета.
Якщо роботи проводяться із стулкою, то насамперед треба зняти її з петель. Для цього потрібно:
Подальші дії для глухих і рухомих стулок не відрізняються:
Якщо габарити вироби великі, то краще працювати в парі. Збірка виконується в зворотній послідовності. Склопакет ставиться в раму, потім за допомогою молотка фіксується верхній штапик, потім нижній і бічні штапики. Під час процедури установки насамперед вам потрібно буде встановити короткі горизонтальні штапики, а потім вертикальні бічні штапики. Під час роботи з гумовим молотком намагайтеся бити з середньою силою, рівномірно просуваючись з боку кутів до середини. Після того, як ви встановите всі штапики, можна починати усувати сліди робіт, протирати склопакет і т.д. Якщо на рамах і штапиках спостерігаються дрібні подряпини, використовуйте наждачний папір для легкої зачистки.
Якщо ви хочете відокремити одне скло, то гарантовано порушите герметичність конструкції, тобто без повторного виконання складного заводського процесу герметизації вже не зможете використовувати цей склопакет. Для такого поділу буде потрібно ніж, яким треба зрізати шар герметика і прорізати алюмінієву рамку, після чого можна витягувати окремі скла.
Пам’ятайте, що саме склопакет – це найбільш вразлива і тендітна частина конструкції. Приступати до робіт варто тільки в тому випадку, якщо ви впевнені в своїх силах і знаннях, а сама заміна склопакета є крайньою необхідністю. Якщо ви сумніваєтеся у своїх можливостях, звертайтеся до фахівців. У штаті компанії “Стандарт вікна” працюють кваліфіковані співробітники, які швидко і якісно роблять будь-які ремонтні та сервісні роботи зі склопакетами, профілями, фурнітурними елементами і т.д.
Ваша заявка прийнята. Максимально швидко з Вами зв'яжеться наш менеджер!
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (044) 587 57 55, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23:00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00