Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Як зняти склопакет в ПВХ-вікні?

Склопакет вважається однією з найбільш уразливих складових частин металопластикового вікна, на яку припадає понад 80% площі віконної конструкції. Але замислюватися про те, як вийняти склопакет, часом доводиться навіть не через розбиття скла або інших пошкоджень. Без відповідної процедури не обійтися в багатьох випадках, коли потрібна заміна або модернізація вікна, необхідно мати доступ до фасаду і т.д.

Процес вилучення склопакета не надто складний, тому може бути проведений і без виклику компетентних майстрів. Але без чіткого уявлення про те, як витягнути склопакет, приступати до подібної процедури самостійно не рекомендують. Якщо ви хочете заощадити фінансові кошти і провести процедуру своїми руками, давайте розберемося з ключовими етапами цього процесу.

ДЛЯ ЧОГО ВИРОБЛЯЮТЬ ДЕМОНТАЖ?

Витягувати склопакет з металопластикового профілю можна з різних причин. До найбільш типовим ситуацій відноситься наступне:

 • з’явилися механічні пошкодження скла. Мова про такі дефекти, як скол, тріщина, часткове або повне розбиття і т.д. В цьому випадку потрібно думати, як замінити склопакет повністю, адже окремо скла не змінюються (це більш трудомістким і дорогою процес);
 • необхідна модернізація пластикового вікна. Думки про те, як поміняти склопакет, виникають і коли він зовні не викликає якихось нарікань. Можливо, хочеться підвищити теплоізоляційні властивості і встановити аналог з енергозберігаючим склом або ж поліпшити протизламні параметри за рахунок використання триплекс-стекол;
 • виявлено факт шлюбу: самі скла цілі, але герметичність камер порушена: всередині межстекольного простору з’явилися забруднення, конденсат, комахи і т.д. У цьому випадку також не обійтися без зняття і установки нового склопакета;
 • потрібен доступ до зовнішніх частинах фасаду. Як вийняти склопакет, вирішують при необхідності обробки зовнішніх укосів, установці або обслуговуванні зовнішнього блоку кондиціонера, коли в двостулковому вікні відкривається секція занадто маленька, щоб виконати всі необхідні роботи

ЯК СКЛОПАКЕТ ЗАКРІПЛЕНИЙ В ПВХ-РАМИ?

Щоб зрозуміти, як витягнути склопакет правильно, треба спочатку розібратися з конструктивними особливостями металопластикових конструкцій. Так, він утримується в площині вікна (в рамі) за рахунок штапиков. Це гнучкі пластикові вироби, які вставляються (замикаються) в раму по всьому периметру скла і забезпечують склопакету надійну фіксацію.

Відповідно, для вилучення потрібно здійснити демонтаж чотирьох штапиков (двох бічних, верхнього і нижнього). Крім того, вам доведеться обзавестися набором інструментів, необхідних для безпечного і правильного вилучення склопакета.

ЯК ПОМІНЯТИ СКЛОПАКЕТ: НЕОБХІДНІ ІНСТРУМЕНТИ

Для самостійного вилучення будуть потрібні такі приналежності:

 • шпатель або гострий ніж (необхідний, щоб підчіплювати штапики для подальшого вилучення);
 • рукавички (допоможуть витягти склопакет, уникнувши порізів рук);
  гумові присоски (рекомендуються для роботи з габаритними склопакетами, спрощують процедуру демонтажу).

Стане в нагоді в роботі також викрутка з плоскогубцями і дерев’яний або пластиковий молоток. Перші два інструменти дозволять отримати стулку з петель, якщо потрібно демонтувати склопакет. А молоток спростить процедуру зворотного установки склопакета.

ЯК ЗНЯТИ СКЛОПАКЕТ: ПОСЛІДОВНІСТЬ ДІЙ

Якщо роботи проводяться із стулкою, то насамперед треба зняти її з петель. Для цього потрібно:

 • витягти декоративні пластикові накладки з двох петель;
 • натиснути на верхній вал верхньої петлі;
 • потягнути вал плоскогубцями знизу і повністю його витягти;
 • підняти стулку для зняття з петель.

Подальші дії для глухих і рухомих стулок не відрізняються:

 1. Шпатель або гострий ніж тулиться до вертикальному шву, який знаходиться між пластиковою рамою і штапіком.
 2. Акуратними рухами потрібно зрушити штапик по всій довжині. Діяти треба акуратно, щоб не пошкодити профіль і скла.
 3. Коли штапик стане досить рухливим його можна витягти повністю.
 4. Аналогічним чином демонтується другий бічний штапик.
 5. Далі витягується нижній і в самому кінці – верхній штапик. При демонтажі останнього треба притримувати склопакет руками, щоб він довільно не впав.
 6. Далі за допомогою присосок або вручну можна витягувати склопакет з рами і поставити на підлогу.

Якщо габарити вироби великі, то краще працювати в парі. Збірка виконується в зворотній послідовності. Склопакет ставиться в раму, потім за допомогою молотка фіксується верхній штапик, потім нижній і бічні штапики. Під час процедури установки насамперед вам потрібно буде встановити короткі горизонтальні штапики, а потім вертикальні бічні штапики. Під час роботи з гумовим молотком намагайтеся бити з середньою силою, рівномірно просуваючись з боку кутів до середини. Після того, як ви встановите всі штапики, можна починати усувати сліди робіт, протирати склопакет і т.д. Якщо на рамах і штапиках спостерігаються дрібні подряпини, використовуйте наждачний папір для легкої зачистки.

Якщо ви хочете відокремити одне скло, то гарантовано порушите герметичність конструкції, тобто без повторного виконання складного заводського процесу герметизації вже не зможете використовувати цей склопакет. Для такого поділу буде потрібно ніж, яким треба зрізати шар герметика і прорізати алюмінієву рамку, після чого можна витягувати окремі скла.

Пам’ятайте, що саме склопакет – це найбільш вразлива і тендітна частина конструкції. Приступати до робіт варто тільки в тому випадку, якщо ви впевнені в своїх силах і знаннях, а сама заміна склопакета є крайньою необхідністю. Якщо ви сумніваєтеся у своїх можливостях, звертайтеся до фахівців. У штаті компанії “Стандарт вікна” працюють кваліфіковані співробітники, які швидко і якісно роблять будь-які ремонтні та сервісні роботи зі склопакетами, профілями, фурнітурними елементами і т.д.