Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Жовті плями на вікнах: чому вони з'являються?

Популярність пластикових вікон частково обумовлена простотою в догляді та зручністю в експлуатації. Адже такі конструкції не потребують регулярного фарбування чи утеплення в зимовий період. Але багато виробників отримують скарги, що з часом жовтіють ПВХ-вікна, встановлені у замовників. Перша причина такого явища, яка спадає на думку споживачам, – неякісний профіль. Але це далеко не завжди так. Давайте разом з'ясуємо, в чому причина таких непривабливих змін, як цьому запобігти та як видалити плями, що виникли.

Жовті плями на вікнах

Чому жовтіють пластикові вікна

Насправді, існує декілька причин появи такого небажаного ефекту на вікнах чи на пластиковому підвіконні. Наведемо найрозповсюдженіші з них:

 • довготривалий вплив ультрафіолетових променів;
 • металізований пил;
 • добриво для рослин, яке містить в собі агресивні хімічні речовини;
 • концентровані миючі засоби з ароматизаторами;
 • рослинний пилок;
 • довготривалі та часті контакти з водою.

Якщо звернутись до історичного минулого вікон ПВХ, то стане відомо, що проблема жовтих плям вперше з'явилася в Австрії та Швейцарії. Ще у 2003 році численні дослідження незалежних експертів підтвердили, що плями – це результат хімічної реакції, яка була спричинена значними відкладеннями металевого пилу. Тобто пил осідає на поверхні профілю, окислюється під впливом вологи та сонячних променів, і в результаті пластикові вікна жовтіють. Ніхто не міг зрозуміти де береться пил в таких кількостях. Скоріш за все, це були наслідки стирання гальмівних дисків, пил також міг потрапити з промислових зон і залізничних колій. 

Дослідники помітили, що найчастіше жовті плями з'являються саме з південної сторони будівлі. Якщо причина забруднення саме в металевому пилі, то найбільш дієвим буде абразивне очищення і подальше фарбування вікон.

Цікаво, а як добриво для рослин може спричинити появу жовтих плям на пластикових вікнах? І тут є логічне пояснення. Якось працівник компанії по виробництву пластикових вікон вирішив підкинути добрива в газон поблизу їхнього підприємства. Як виявилось, воно було залізовмісним, що спричинило появу металевого пилу, який осів на вікнах у величезній кількості. До речі, найчастіше страждають вікна нижніх поверхів будинків. Щоб уникнути пожовтіння, важливо якнайшвидше помити вікна з використанням миючого засобу для посуду.

Які миючі засоби псують пластик

Як виявляється, з використанням сучасних миючих засобів теж потрібно бути дуже обережним. Адже деякі з них можуть спричинити навіть набухання ПВХ-профілю. Колись господині, не задумуючись, щедро додавали у воду засіб і приступали до миття вікон. Тепер дуже важливо дотримуватись інструкцій та вказівок при приготуванні розчину (найчастіше це 3 мл на 5 літрів води). Лабораторії створили точні інструкції дозування, адже висока концентрація хімічних речовин спричиняє дуже негативну дію на пластикову поверхню. Різного роду ароматичні добавки, аміак чи бензиловий спирт у складі лише підсилюють ефект.

Щоб запобігти руйнуванню пластика, дотримуйтесь усіх пропорцій при приготуванні засобу для миття вікон. Намагайтеся уникати покупки продуктів з ароматизаторами. Пам'ятайте, що навіть незначне, на вашу думку, передозування може мати критичні наслідки для пластика. 

Залишки аміаку після миття вікон залишаються між профілем і рамою. За короткий проміжок часу з'являються невеликі здуття, що є результатом взаємодії. Таке набухання пластику називається лінійним, адже воно дійсно є ідеально рівним. Як правило, це явище передує появленню жовтих плям.

Як видалити жовті плями з вікна

Прибираючи в приміщеннях, варто завжди пам'ятати про підвіконня. Доволі часто з'являються сліди від горщиків, в яких знаходяться рослини. В такому випадку для очищення вистачить мильного розчину. Але в ситуації з брудом, який проник у саму структуру пластикової конструкції, мило і вода вже не врятують. 

Потрібно використовувати спеціальні миючі засоби. Вони є двох типів і досить зручні у використанні. Деякі засоби, після нанесення на пошкоджену ділянку, піняться і за короткий проміжок часу легко й швидко змиваються водою. Інші ж, навпаки, розпилюються і при цьому не мають прямого контакту з людиною. Після очищення достатньо протерти поверхню бавовняною ганчіркою. Ніколи не використовуйте жорсткі губки для миття пластику, щоб уникнути численних подряпин.

Якщо немає бажання чи можливості купити спеціальний миючий засіб, можна зробити його самостійно. В однакових пропорціях потрібно змішати пральний порошок та соду, нанести на забруднену поверхню, легенько втерти ганчіркою та ретельно змити водою.

Позбутися ненависних плям можна і за допомогою спирту чи оцту з содою, але потрібно бути дуже обережним. Руки варто захистити рукавичками, а приміщення одразу провітрити після використання цих засобів. 

Логічно, що коли появу жовтих плям спричинили саме миючі засоби, то позбутись ефекту за їх допомогою буде неможливо. Але панікувати не варто, вихід завжди є. Потрібно звернутися за допомогою до майстра. Тут не обійтись без шліфування поверхні та абразивного очищення профілю. Після герметизації поверхні, профілі знову будуть ідеально білими.

Було б добре, якби виробники ПВХ-вікон одразу залишали для клієнтів інструктаж, які засоби шкідливо впливають на пластикову поверхню, врятувавши таким чином багато конструкцій від пожовтіння. 

Поради

Наостанок хочеться навести кілька дієвих та корисних порад, які допоможуть правильно доглядати за пластиковими виробами, максимально продовжать термін їх експлуатації та допоможуть швидко реагувати, якщо буде помічено, що у вас жовтіють вікна ПВХ.

Найголовніша порада – покупка пластикових вікон від відомих світових компаній. Наш завод-виробник, що знаходиться в столиці, напряму співпрацює з такими постачальниками, як Salamander, Rehau та іншими. Ось чому ми пропонуємо найнижчі ціни на вікна в Києві, адже працюємо без посередників. 

Дотримуйтесь простих рекомендацій, і ви будете задоволені виглядом ваших вікон навіть через десятки років:

 1. Регулярне миття пластикових рам та самого склопакету – запорука чистоти вікна. Пам'ятайте про наведені вище поради та рекомендації щодо підбору миючих засобів. Рекомендується також використовувати лише поролонові губки та ганчірки з м'яких тканин. 
 2. Ретельне дбання за ущільнювачем теж є надзвичайно важливим. З часом гума покривається пилом та брудом. Регулярне очищення дозволить максимально довго зберегти цілісність захисного шару, що має прямий вплив на довговічність та міцність виробу. Миючі засоби також повинні підбиратись дбайливо і не знищувати поверхню. Крім того, обов'язково потрібно двічі на рік змащувати гумовий ущільнювач спеціальними засобами.
 3. Очищення дренажних отворів. Це допоможе запобігти корозії. Не дивно, що канали, які розташовані внизу рами, з часом забиваються брудом. Вимести пил та рештки сміття можна навіть за допомогою старої зубної щітки. Потім треба промити щілини струменем води та висушити їх. 
 4. Відразу потрібно знімати захисну плівку, як тільки майстер закінчив монтаж та всі ремонтні роботи у приміщенні завершені. Зробити це можна за допомогою компактного парогенератора, через те що плівка міцно приклеєна до виробу і зняти її самотужки без пошкодження конструкції може бути дуже важко.
 5. Фурнітура, яка часто прихована від людського ока, теж потребує регулярного очищення. Як би щільно вікно не замикалось, з часом все одно пил осідає в найпотаємніших місцях, а в поєднанні з мастилом він утворює щільну масу, що перешкоджає нормальному функціонуванню фурнітури. Тому обов'язково двічі на рік потрібно робити чистку та змащувати окремі елементи.
 6. Не варто забувати й про чистоту москітних сіток, тим паче що догляд за ними максимально простий. Достатньо зняти сітку з кріплень і ретельно змити пил струменем води у ванній кімнаті. Потім просушити і встановити на місце.
 7. Раз на певний проміжок часу потрібно буде підтягувати гвинти в ручці вікна. Зробити це можна самостійно. Поверніть декоративну накладку в основі ручки на 90 градусів і за допомогою хрестової викрутки підтягніть гвинти на кілька обертів. Але не рекомендується самотужки виконувати дрібний ремонт вікон.

Регулярний догляд за ПВХ-вікнами – це запорука комфортного та тривалого використання, а також створення оптимального мікроклімату в приміщеннях. Практично весь догляд можна виконувати самостійно, лише для регулювання фурнітури варто викликати майстрів, які також виконують чистку і змащування механізмів. Замовляйте якісні металопластико віікна від виробника.