При виборі пластикових вікон рекомендується звертати увагу не тільки на профілі, а й на склопакети. Від останніх прямо залежать такі експлуатаційні властивості, як тепло- і звукоізоляція, а також інсоляція і навіть протизламна безпека.
Нерідко тим, хто виконував скління 5-10 років тому, рекомендують виконати модернізацію і поставити більш якісний склопакет з високим енергозбереженням. Але, перш ніж дізнаватися, а чи можна замінити однокамерний склопакет на двокамерний в конкретної віконної конструкції, варто розібратися з тим, чи є між ними принципові відмінності. Тобто чи потрібна подібна заміна взагалі?
Такий виріб складається з двох шарів скла, між якими знаходиться одна камера з дистанційною рамкою, герметизуючими шарами і повітрям (або іншою газоподібною речовиною). Ширина простору між склом може бути різною, але, як правило, вона коливається від 12 до 20 мм. З урахуванням того, що такий склопакет зазвичай має скло товщиною 4 мм, то найпоширенішою формулою подібного виробу є 4-16-4.
Дистанційна рамка і скло з’єднуються герметично. Також в рамці є вологопоглиначі, що виключають ймовірність появи конденсату всередині. Подібний дефект можливий тільки при шлюбі або механічних порушеннях герметичності.
З точки зору тепло- і звукоізоляційних властивостей склопакет з однією камерою перевершує одинарне скло. Але, коефіцієнт опору теплопередачі складає в районі 0.32 м2 ° С/Вт, що нижче норм для опалювального житла. Показники звукоізоляції становлять в районі 25 дБ. Тобто шум вулиці (в районі 70 дБ) при закритих стулках буде відчуватися як неголосна розмова (45 дБ).
Додатково підвищити експлуатаційні параметри такого виробу можна за рахунок різних заходів, в тому числі:
Він складається вже з трьох листів скла, відповідно і між листами скла (камер) тут на одну більше. Чисто конструктивно, якщо брати однокамерний і двокамерний склопакет, різниця полягає саме в цьому, тобто в появі додаткової дистанційної рамки і скла. А в іншому все особливості незмінні, тобто обов’язковою умовою є герметичність, присутність осушувачів і т.д.
Стандартної формулою такого склопакету можна вважати 4-10-4-10-4, тобто відстань між склом становить 10 мм. При цьому варіативність моделей з парою камер набагато вище, адже збільшити або зменшити товщину можна для будь-якої з камер. До того ж якщо ця дистанція буде різною (так званий асиметричний склопакет), то можна розраховувати на збільшення звукоізоляції. Припустимо, формула 4-8-4-12-4 для житла, що виходить на галасливу вулицю, краще, ніж 4-10-4-10-4, хоча загальна товщина залишається незмінною. В цілому, показники шумоізоляції можуть становити від 29 до 34+ дБ.
Мінімальне значення коефіцієнта опору втрат тепла теж вище, ніж у 1-камерних аналогів – від 0.47 м2°С/ Вт, а за рахунок використання більш товстого скла, збільшення відстані між склом, заповнення камер аргоном, можна домогтися значень в 0.8 м2°С/Вт і більше.
Щоб зрозуміти, склопакет однокамерний або двокамерний вибрати, треба порівняти їх сильні і слабкі сторони.
1-камерний виріб має такі переваги:
Склопакети з трьома шарами скла мають такі переваги:
Відповідно мінуси 1-камерних склопакетів – недостатні ізоляційні характеристики для житла, причому нові гумові ущільнювачі для вікон або регулювання фурнітури принципово нічого не змінить.
Згідно актуальних будівельних норм, в житлових опалювальних приміщеннях в умовах українського клімату необхідно встановлювати вікна з 2-камерними склопакетами. Винятком є південні області нашої країни і Крим, де однієї камери часто досить.
Також вибір на користь більш доступних склопакетів можна зробити в таких ситуаціях:
Такий склопакет оптимальний в наступних умовах:
Кілька порад і рекомендацій для вибору кращого варіанту:
Ваша заявка прийнята. Максимально швидко з Вами зв'яжеться наш менеджер!
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (044) 587 57 55, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23:00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00