Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Однокамерний і двокамерний склопакет – чи є принципова різниця?

При виборі пластикових вікон рекомендується звертати увагу не тільки на профілі, а й на склопакети. Від останніх прямо залежать такі експлуатаційні властивості, як тепло- і звукоізоляція, а також інсоляція і навіть протизламна безпека.

 

Нерідко тим, хто виконував скління 5-10 років тому, рекомендують виконати модернізацію і поставити більш якісний склопакет з високим енергозбереженням. Але, перш ніж дізнаватися, а чи можна замінити однокамерний склопакет на двокамерний в конкретної віконної конструкції, варто розібратися з тим, чи є між ними принципові відмінності. Тобто чи потрібна подібна заміна взагалі?

ХАРАКТЕРИСТИКИ ОДНОКАМЕРНОГО СКЛОПАКЕТУ

Такий виріб складається з двох шарів скла, між якими знаходиться одна камера з дистанційною рамкою, герметизуючими шарами і повітрям (або іншою газоподібною речовиною). Ширина простору між склом може бути різною, але, як правило, вона коливається від 12 до 20 мм. З урахуванням того, що такий склопакет зазвичай має скло товщиною 4 мм, то найпоширенішою формулою подібного виробу є 4-16-4.

Дистанційна рамка і скло з’єднуються герметично. Також в рамці є вологопоглиначі, що виключають ймовірність появи конденсату всередині. Подібний дефект можливий тільки при шлюбі або механічних порушеннях герметичності.

З точки зору тепло- і звукоізоляційних властивостей склопакет з однією камерою перевершує одинарне скло. Але, коефіцієнт опору теплопередачі складає в районі 0.32 м2 ° С/Вт, що нижче норм для опалювального житла. Показники звукоізоляції становлять в районі 25 дБ. Тобто шум вулиці (в районі 70 дБ) при закритих стулках буде відчуватися як неголосна розмова (45 дБ).

Додатково підвищити експлуатаційні параметри такого виробу можна за рахунок різних заходів, в тому числі:

 • використання спеціального скла замість звичайного, припустимо енергозберігаючого;
 • заповнення камер інертними газами замість повітря (дає не менше 6% приросту теплоізоляції);
 • підвищення загальної товщини виробу за рахунок збільшення простору між шарами скла.

З ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ ДВОКАМЕРНИЙ СКЛОПАКЕТ?

Він складається вже з трьох листів скла, відповідно і між листами скла (камер) тут на одну більше. Чисто конструктивно, якщо брати однокамерний і двокамерний склопакет, різниця полягає саме в цьому, тобто в появі додаткової дистанційної рамки і скла. А в іншому все особливості незмінні, тобто обов’язковою умовою є герметичність, присутність осушувачів і т.д.

Стандартної формулою такого склопакету можна вважати 4-10-4-10-4, тобто відстань між склом становить 10 мм. При цьому варіативність моделей з парою камер набагато вище, адже збільшити або зменшити товщину можна для будь-якої з камер. До того ж якщо ця дистанція буде різною (так званий асиметричний склопакет), то можна розраховувати на збільшення звукоізоляції. Припустимо, формула 4-8-4-12-4 для житла, що виходить на галасливу вулицю, краще, ніж 4-10-4-10-4, хоча загальна товщина залишається незмінною. В цілому, показники шумоізоляції можуть становити від 29 до 34+ дБ.

Мінімальне значення коефіцієнта опору втрат тепла теж вище, ніж у 1-камерних аналогів – від 0.47 м2°С/ Вт, а за рахунок використання більш товстого скла, збільшення відстані між склом, заповнення камер аргоном, можна домогтися значень в 0.8 м2°С/Вт і більше.

ПОРІВНЯЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

Щоб зрозуміти, склопакет однокамерний або двокамерний вибрати, треба порівняти їх сильні і слабкі сторони.

1-камерний виріб має такі переваги:

 1. Він легше по вазі, в зв’язку з чим меншим навантаженням схильна як фурнітура, так і несучі конструкції. Останній момент найчастіше важливий, якщо, наприклад, виконується балкон з виносом без посилення основної плити або проектується скління зимового саду, тераси.
 2. Характеризується великим світлопропусканням (на рівні 80%). На тлі 2-камерних різниця невелика, але хороше природне освітлення дозволяє знизити витрати на електрику, візуально розширює приміщення, важливе для продуктивної роботи і стану домашніх рослин.
 3. Доступніше за ціною. Різниця у вартості може становити близько 15-20%, що нерідко грає важливу роль, коли замовник хоче виконати скління дешево.

Склопакети з трьома шарами скла мають такі переваги:

 1. Більш високі теплоізоляційні властивості, що актуально для будь-якого житлового об’єкта і ситуацій, коли необхідно знижувати витрати на обігрів взимку або кондиціонування влітку. Плюс ймовірність появи конденсату на склі і схилах істотно нижче.
 2. Підвищена звукоізоляція. Абсолютна різниця в 5-7 дБ може здатися незначною, але на практиці, приблизно настільки ж відрізняється тиха мова від крику.

Відповідно мінуси 1-камерних склопакетів – недостатні ізоляційні характеристики для житла, причому нові гумові ущільнювачі для вікон або регулювання фурнітури принципово нічого не змінить.

В ЯКИХ СИТУАЦІЯХ КРАЩЕ ВСТАНОВИТИ ОДНОКАМЕРНИЙ СКЛОПАКЕТ?

Згідно актуальних будівельних норм, в житлових опалювальних приміщеннях в умовах українського клімату необхідно встановлювати вікна з 2-камерними склопакетами. Винятком є ​​південні області нашої країни і Крим, де однієї камери часто досить.

Також вибір на користь більш доступних склопакетів можна зробити в таких ситуаціях:

 1. Виконується холодне скління лоджій і балконів. У такому випадку послуга обійдеться дешевше, а максимум тепла на неопалюваному просторі, де просто зберігаються старі речі, не потрібно.
 2. Потрібен балконний блок при наявності якісного скління балкона або лоджії. У цьому випадку високі енергозберігаючі властивості також не обов’язкові.
 3. Виконується внутрішнє скління, тобто ставиться міжкімнатні двері, офісні металопластикові перегородки, світлопрозорою ПВХ-конструкцією поділяються на дві житлові кімнати і т.д.
 4. Потрібні вікна для літньої дачі або іншого об’єкта, що експлуатується тільки влітку (альтанки, веранди і т.д.).
 5. Потрібні пластикові вікна в підвалі, на горищі або сходовій клітці і інших нежитлових об’єктах. Тут також максимальний захист від шуму і холоду взимку не потрібний.

КУДИ КРАЩЕ ВСТАНОВИТИ ДВОКАМЕРНИЙ?

Такий склопакет оптимальний в наступних умовах:

 1. Для житлових квартир в більшості регіонів України (крім південних областей).
 2. При установці вікон в приватних будинках з автономним опаленням та/або індивідуальними приладами обліку.
 3. При теплом склінні балкона або лоджії, коли вони приєднуються до суміжної кімнати або перетворюються в робочий кабінет, ігрову зону і т.д.
 4. При установці вікон на будь-яких об’єктів, де важлива висока шумоізоляція. Подібне актуально, наприклад, при зонуванні адміністративних і промислових приміщень, що знаходяться поблизу.

Кілька порад і рекомендацій для вибору кращого варіанту:

 1. Коли встановлений 1-камерний склопакет, для поліпшення теплоізоляції зовсім не обов’язково міняти вікно цілком. Якщо у вас холодно взимку, з’являється конденсат на склі, то дізнайтеся, чи можна замінити однокамерний склопакет на двокамерний? У більшості випадків така можливість є. Але, тут обмежуючим фактором виступає монтажна глибина профілю. Припустимо, в профільну систему на 60 мм можна встановити склопакет товщиною понад 32 мм. Але, формула 4-10-4-10-4 мм тут доречна, тому навіть в цьому випадку відповідь на питання, чи можна замінити однокамерний склопакет на двокамерний, позитивна. А вже в профіль 70 мм встановлюються склопакети до 40 мм, тобто є можливість збільшувати і відстань між склом, і брати більш товсте скло, якщо це потрібно.
 2. На теплоізоляцію склопакету впливає не тільки камерність, але і заповнення простору між склом. З метою енергозбереження підтримуємо відмову від повітря на користь аргону.
 3. Робочі параметри також прямо залежать і від використовуваного скла. І в одно- і в двокамерний склопакет допустимо поставити енергозберігаюче, сонцезахисне, надміцне або багатофункціональне скло.
 4. Замість традиційних дистанційних рамок виріб можна оснастити теплими, що здатне вирішити проблему конденсату і утворення містків холоду.