Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Навіщо використовувати склопакет з триплексом?

Скло вважається досить крихким матеріалом, хоча сьогодні це скоріше стереотип, який має відношення до старого скляного посуду. Скляна майстерність за останні кілька десятиліть подолало великий шлях, в результаті чого навіть звичайне вікно розбити не так просто, як здається. А коли необхідна ще більш висока стійкість до ударів і інших пошкоджень, є склопакет з триплексом. Він характеризується підвищеною міцністю і остаточно руйнує міфи про крихкість скла.

Стекло с триплексом

У нашій компанії ви можете замовити вікна з будь-якими необхідними вам комплектуючими, причому виключно за найкращою ціною в Києві. Якщо вам потрібні найміцніші і міцні вироби, то рекомендуємо звернути увагу на скло триплекс. Для захисту від злому і забезпечення максимальної безпеки мешканців більш надійного рішення зараз не знайти.

Що таке триплекс, і навіщо він на склі?

Триплексом називають багатошарове (листкове) скло. На відміну від звичайного тут використовується кілька листів (від двох і більше), з'єднаних між собою полімерною плівкою або іншими зв'язуючими речовинами. Наявне число шарів прямо впливає на захисні властивості (міцність), загальну товщину і вагу виробу. Так, для підвищення показників стійкості можуть використовуватися 3, 4 і більше скляних полотен, з'єднаних один з одним полімерами.

Основним призначенням триплекса є забезпечення високої противозламної безпеки, в тому числі здатність витримати сильні удари. Так, склопакет з триплексом виступає серйозною перешкодою для зловмисників, які намагаються незаконно проникнути в приміщення через віконний проріз. Також багатошарове скло підсилює антивандальні властивості, тобто відмінно протистоїть поганим намірам хуліганів.

Ще однією корисною властивістю виступає те, що навіть якщо триплекс вдасться пошкодити, осколки не розлітяться в різні боки, а будуть утримуватися в площині скління, формуючи характерну «павутину». Ця особливість знижує ймовірність порізів і травм людей.

Основні сфери використання скла триплекс:

  • фасадне скління адміністративних будівель, торгових і офісних центрів. Триплекс широко використовується в різних комерційних приміщеннях, в тому числі магазинах, салонах краси і т.д .;
  • будь-які об'єкти, де пред'являються підвищені вимоги до безпеки. У цю категорію входять ювелірні магазини, фінансові установи з касами і грошовими сховищами, представники роздрібної торгівлі з великими грошовими оборотами;
  • вікна житлових об'єктів, перш за все котеджів і приватних будинків, квартир, розташованих на перших і останніх поверхах. Підвищується актуальність застосування в криміногенних районах і/або присутності будинку особливо цінного дорогого майна. Хоча в цілому потенціал використання ударостійких склопакетів в житлових приміщеннях поки не реалізований повною мірою.

У банках можуть використовуватися і ще більш просунуті варіації триплекса, а саме броньоване скло, що не пробити кулями вогнепальної зброї та/або ударами сокир. Відмінною особливістю вікон, здатної захистити від збройних пограбувань, виступає збільшення кількості скла аж до 20 штук. Товщина бронебійних скляних блоків може досягати 130 мм, при цьому зовні виріб майже не відрізнити від звичайного, в тому числі завдяки високому ступеню прозорості.

Де ще використовується триплекс?

Багатошарове скло не тільки збільшують захист від несанкціонованого проникнення. У них є й інші корисні властивості, що розширюють сферу їх застосування. Так, склопакет з триплексом характеризується наступними важливими перевагами:

  1. Збільшена звукоізоляція. Приріст загальної товщини покращує показники поглинання звукових коливань, тобто краще захищає від шуму з вулиці. Показники шумоізоляції комплектацій з триплексом можуть перевищувати 40 дБ. Конкретні значення залежать від сумарної товщини і формули склопакету. Отже, використовувати їх рекомендується в офісних та житлових приміщеннях, що виходять на жваві вулиці, галасливі виробництва, залізничні колії і так далі.
  2. Підвищення енергозбереження. Багатошаровість і присутність полімерних внутрішніх плівок позитивно позначається на теплоізоляційних параметрах. Якщо застосовувати такі склопакети та вікна Rehau, ціни на які у нас найпривабливіші, то можна розраховувати на скорочення комунальних витрат, а саме економію при кондиціонуванні влітку і опаленні взимку.
  3. Захист від ультрафіолету. Триплекс ефективно протистоїть ультрафіолетовому випромінюванню. Якщо житло або інший об'єкт виходить на сонячну сторону, то за допомогою багатошарового скла можна знизити нагрів приміщення, а також ймовірність вицвітання шпалер, меблів і т.д.
  4. Зовнішня привабливість. Сучасні технології розширюють декоративні можливості триплекса. Крім стандартних прозорих варіацій сьогодні доступні кольорові полімерні плівки, що прикрашають виріб. Також можна доповнити багатошарове скло малюнками і візерунками (піскоструминна техніка), що дозволить реалізувати задумане дизайнерське рішення і/або просто створити більш затишну атмосферу.

У той же час слід враховувати, що триплекс коштує дорожче звичайного 4-міліметрового скла, що застосовується сьогодні в металопластикових та інших вікнах. Тобто найбільш доцільним рішенням вони будуть тоді, коли крім підвищеної протизламної безпеки, необхідно домогтися приросту енергозбереження та/або якісного захисту від шуму.

Плюс такі склопакети відчутно важче, а значить є більше обмежень для їх використання. Наприклад, віконні конструкції з триплексом на балконах часто можна встановити тільки після попереднього посилення плити підстави. А якщо передбачаються великі стулки (по висоті або ширині), то ймовірно потрібно буде збільшити кількість петель або ж застосовувати посилену фурнітуру.

Триплекс і протиударна плівка

Використовувані в багатошаровому склі листи, як правило, попередньо проходять процедуру загартовування, що підвищує рівень міцності, тобто стійкості до ударів і іншим механічних впливів. Але якщо все ж таки вдасться пошкодити таке скло, то є ризик його руйнування на дрібні уламки, що небезпечно для людей (особливо дітей) і домашніх тварин.

Щоб виключити цей ризик, все багатошарове скло сьогодні обов'язково передбачає полімерну (зазвичай полівінілбутіральну) плівку, яка не дозволить часткам при руйнуванні розсипатися. Завдяки цьому склопакет з триплексом стає ще більш безпечним.

До речі, спеціальна протиударна плівка може наноситися не тільки на багатошарові, а й на одинарне загартоване скло. Якщо вона ставиться на зовнішню сторону, то виконує насамперед протизламну функцію, а якщо всередині — то захищає мешканців, що особливо актуально для дитячих кімнат, скління дитсадків, навчальних кабінетів початкових шкіл і т.д.

Нанесення протиударної плівки вже є вимогою будівельних норм у деяких країнах Західної Європи. Там необхідність установки саме такого скла закріплено на законодавчому рівні.

Безпечні пластикові вікна

Ударостійкий склопакет буде серйозною перешкодою для грабіжників і/або вандалів. Але оскільки металопластикові вікна є багатокомпонентним виробом, забезпечити максимальну безпеку може тільки комплексний підхід. Так, не менше важливою умовою підвищення стійкості до злому є висококласна профільна система і спеціальна фурнітура.

Профіль обов'язково повинен передбачати якісне армування. А для того, щоб була можливість встановити максимально товстий склопакет, необхідно розглядати системи з великою монтажною глибиною (від 70 до 80+ мм).

Фурнітура для вікон з високими протизламними властивостями дуже різноманітна. По-перше, базову комплектацію можна доповнити замками (в тому числі в ручках або врізними механізмами). По-друге, пропонуються спеціальні запірні цапфи з грибовидной формою і відповідними зворотніми планками. Віджати стулку з подібною фурнітурою за допомогою лома не вийде: вона витримує вплив до 1500 кг. Плюс ще можна збільшити число запірних елементів, що в ще більшій мірі ускладнить процес проникнення зловмисників через отвір.

Всі ці комплектуючі для безпечних вікон пропонує і наша компанія в Києві і області.