Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Які бувають захисні ролети на вікна? Різновиди та їх особливості

Правильно підібрані захисні ролети на вікна забезпечать ефективну протидію злому та проникненню сторонніх, убезпечать від яскравого світла сонця та шуму з вулиці. Практичні конструкції можуть використовуватися як у квартирах, так і приватних домоволодіннях. Рольставні захищають від несприятливих погодних умов і дозволяють уникнути поглядів недоброзичників. Системи чудово поєднуються з фасадом котеджу, виглядають естетично і припускають велику надійність у порівнянні зі звичайними жалюзі.

Перед тим як замовити якісні захисні ролети на вікна, слід розібратися в особливостях конструкції. Так вдасться вибрати ідеальний варіант для збільшення приватності та запобігання вигорянню обробки приміщення на сонячній стороні. За такими віконницями не потрібен складний догляд, а надійна експлуатація гарантується довгі роки. Зовнішні та внутрішні захисні ролети на вікна відрізняються за матеріалом виробництва, функціональним призначенням та технологією монтажу. Управління може проводитись механічним або електричним способом.

Знайти відповідні жалюзі на вікна за зниженою вартістю завжди можна у нашій компанії. Завдяки широкому вибору матеріалів вертикальних та горизонтальних конструкцій просто скомбінуватиме рішення для будь-якого бюджету. Додатковою перевагою буде позитивний вплив віконниць на енергоефективність житлової площі, оскільки між віконним отвором і полотном утворюється прошарок повітря, що допомагає скоротити витрати на опалення до 30%.

Основні види захисних ролетів

На вигляд ролетні системи нагадують жалюзі, але більш щільні, так як виконані з високоміцного металу. Найбільшою популярністю у замовників користуються такі види профілів:

  • пінонаповнені – всередині розташований спеціальний твердий або м'який пінний наповнювач, який значно збільшує теплоізоляцію та має середній рівень захисту;
  • екструдовані – у процесі виготовлення ламелей нагрітий алюміній видавлюється через матрицю та оснащується додатковими ребрами твердості для максимальної міцності;
  • решітчасті – алюмінієве полотно схоже на ґрати, що дозволяє збільшити потік світла у приміщення без втрати міцності, характеризуються високою стійкістю до корозії та опадів.

Встановлювати пінонаповнені захисні ролети на вікна найкраще у квартирах чи офісах із додатковою охоронною системою. Є й протипожежні системи з наповнювачем, стійким до загоряння та запобігаючим поширенню вогню.

Якщо житло розташоване на перших поверхах, рекомендуються екструдовані антивандальні полотна. Зламати потовщені ламелі буде важко навіть з інструментами, тому для розтину грабіжнику знадобиться багато часу та складне обладнання.

Гратчастий профіль найчастіше використовується для вітрин магазинів, тому що не забезпечує повну приватність. Від таких рольставен менше рівень шуму, а високий захист від злому гарантується навіть при відкритому огляді на кімнату. А швидко відновити пошкоджені ролетні системи та провести ремонт вікон у Києві допоможуть наші професіонали.

Матеріали для рольставнів

У виробництві конструкцій використовуються екологічно чисті матеріали з різним рівнем стійкості до механічних пошкоджень:

  • пластик — монтується в невеликі ніші, зменшує рівень міського шуму та інтенсивність сонячного світла, не має високої надійності і не захищає від злодіїв на 100%;
  • оцинкований сталевий профіль — максимальний захист від проникнення небажаних гостей, сильних поривів вітру та яскравого освітлення, підвищена шумоізоляція;
  • алюміній — схожі якості зі сталлю, але плюсом стає знижена вартість та невелика вага готової конструкції, що особливо важливо для невеликих віконних отворів.

Броньовані конструкції з потовщених ламелей добре працюють у тандемі з охоронною системою, можуть використовуватись навіть замість воріт гаража через збільшену міцність. Одностінні профілі захищають тільки від світла та дрібних пошкоджень. Внутрішні захисні ролети на вікна відрізняються від зовнішніх способом установки, можуть не поєднуватися з фасадом будівлі та виконувати переважно декоративну функцію, замінюючи штори.

Металеві полотна більш довговічні у використанні, не схильні до процесу корозії і виявляють максимальну стійкість до ультрафіолетового випромінювання. Якщо немає потреби знижувати інтенсивність природного світла, підійде перфороване полотно. Мінімізувати витрати на опалення будинку навіть у сувору зиму можна, якщо правильно вибрати енергозберігаючі ролетні профілі та склопакети.

Захисні ролети: фурнітура

Конструкція та її складові можуть змінюватися, залежно від способу управління рольставнями. Одним із основних елементів є замок. За принципом дії він буває як ригельним, і електромеханічним. Перші відкриваються та закриваються шляхом використання ключа. Система проста і надійна, оптимально поєднує невисоку вартість та чудову якість. Такі замки монтують на віконниці з ручним керуванням.

Автозамки працюють під час підключення до мережі. Вони надійно фіксують віконницю і за необхідності зупиняють приводний механізм. Проведення електричного кабелю встановлюється всередину коробки. Управління здійснюється за допомогою перемикача на стіні або дистанційним пультом. Внутрішні захисні ролети можна інтегрувати в розумний будинок. Електроприводні системи оснащуються аварійним розблокуванням для зручності відкриття за відсутності живлення.

Ручне керування проводиться за допомогою тросів, редукторних касет з ручкою або інерційних пружин залежно від ваги конструкції. При поломці рольставні через неправильну установку або спробу злому може знадобитися додаткова фурнітура – ​​короба, бічні кришки, направляючі пристрої та фіксуючі стопори. Рекомендується  купити пластикові вікна посиленої конструкції, якщо планується використання автоматичних ролетів разом із охоронною системою. Так вдасться організувати високий рівень захисту від грабіжників.

Де встановлюють внутрішні захисні ролети на вікна?

Полотно монтується зсередини приміщення, коли не хочеться псувати фасад будівлі зовнішньою установкою. Рольставні заощаджують вільний простір усередині кімнати та є додатковим декоративним елементом. При вбудованому монтажі короб можна залишити зовні або розташувати всередині для більшої естетичності. Найбільш підходящий варіант визначається фахівцем після огляду об'єкта та проведення вимірів.

Технічно у плані роботи внутрішні та зовнішні ролетні системи не відрізняються. На перших поверхах краще вибирати конструкцію, яка монтується з вулиці, адже вандали можуть намагатись пошкодити віконний профіль. На стадії будівництва будинку може передбачатися вбудований монтаж полотна, коли напрямні та короб приховують усередині отвору. Так на фасаді будівлі не буде частин, що виступають.

Особливості експлуатації

Ролети є надзвичайно практичними, для них передбачений тривалий термін експлуатації завдяки:

  • застосуванню металів, не схильних до деформації та появи іржі від вологи;
  • ефективній ізоляції сторонніх звуків та запобіганню проникненню УФ-променів;
  • енергозбереженню, яке дозволяє взимку витрачати менше коштів на обігрів та зберігає холод улітку;
  • плавному безшумному підйому та опусканню ламелей, що не вимагає багато зусиль.

У електроприводі спеціально передбачається функція аварійного відкриття, коли зникає доступом до джерела живлення. Виробники пропонують безліч варіантів комбінацій колірних рішень та фактур, тому буде легко підібрати віконниці, що поєднуються з інтер'єром, екстер'єром та видом скління. Дізнатись ціни на вікна в Києві можна у спеціаліста нашої компанії.

Догляд за ламелями не вимагатиме багато зусиль. Достатньо вчасно очищати полотно від пилу і не допускати зледеніння, оскільки замерзла вода розхитує з'єднання. Потрібно регулярно перевіряти напрямні шини, і у разі утруднення руху своєчасно викликати майстра.