Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Як засклити балкон: 4 моменти, які варто врахувати

Сучасний балкон все частіше використовують як функціональну зону, а не місце для складування коробок і домашнього мотлоху. Все більше сімей хочуть розширити корисну площу свого житла і використовувати балкон або лоджію як додаткові квадратні метри. Сьогодні ми розповімо, з якого боку підійти до цього питання, щоб зробити все максимально грамотно і з найменшими фінансовими витратами.

Якщо у випадку з вікнами для спальні все більш-менш зрозуміло, то з балконних блоком і підходами до благоустрою цих квадратних метрів питань набагато більше. Конфігурація, форма, спосіб утеплення – все це впливає на те, яким саме буде балкон. Засклити приміщення можна по-різному, все залежить від ваших цілей. Тому для початку потрібно визначитися з цим нюансом.

 

ЯК САМЕ ВИ БУДЕТЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ БАЛКОННИЙ ПРОСТІР

Квадратні метри балкону можна використовувати по-різному: хтось облаштовує там оранжерею, хтось поєднує із суміжною кімнатою, хтось виносить в цю функціональну зону робоче місце. Іноді балкон залишається місцем для тимчасового зберігання колясок і велосипедів або сушіння білизни. У кожному з цих випадків ставляться різні завдання по склінню.

Існує два варіанти скління – холодне і тепле. У першому випадку балкон залишиться нежитловим приміщенням: тут можна буде дихати свіжим повітрям в теплу пору року і навіть влаштовувати посиденьки з друзями. Також на такому балконі можна сушити білизну, влітку влаштовувати міні-оранжерею з домашніх квітів, а також зберігати різні речі.

Для таких цілей підійдуть бюджетні рішення: однокамерний склопакет і недорога профільна система. Вони гідно впораються з покладеними на них функціями (захист від опадів, вуличного шуму, пилу, вітру) та дозволять заощадити сімейний бюджет. Але температура повітря в такому приміщення буде лише на 7-9 градусів вище вуличної.

Тепле скління передбачає повне облаштування, утеплення та оздоблення балкона. У такому випадку потрібно використовувати більш висококласні компоненти. Зате вирішивши засклити балкон за цією схемою, ви не будете залежати від погодних умов. Тут можна влаштувати куточок для творчості або міні-дитячий, невеликий домашній тренажерний зал, робочий кабінет, релакс-зону з барною стійкою для прийому гостей і т.д. Перед тим як засклити балкон, потрібно продумати такі моменти:

  • мінімізація втрат тепла за рахунок утеплення стін і стелі;
  • облаштування системи додаткового обігріву (тепла підлога або обігрівальні прилади);
  • вибір якісної профільної системи товщиною від 70 мм;
  • покупка як мінімум двокамерного енергозберігаючого склопакета (в ідеалі – із заповненням камер інертним газом).

АНАЛІЗУЄМО ФОРМУ І РОЗМІРИ

У багатоповерхівках використовуються різні планування балконних просторів. Найпопулярніші варіанти: еркерна, П- і Г-подібна. Еркерні вікна – це найдорожчий у виконанні проект, в якому використовуються вікна напівкруглої форми. П-образна форма передбачає скління і фронтальної частини, і двох боковин. Г-образні балкони мають боковину, яка примикає до стіни будинку, тобто не потребує склінні. Кількість і конфігурації відкриваються і глухих стулок можуть варіювати – тут все залежить від ваших побажань.

Багатьох жителів типових будинків не влаштовує кількість квадратних метрів, які пропонує балкон. Засклити це приміщення і збільшити корисний простір можна за допомогою виносу. Винос може здійснюватися по плиті або по підвіконню. У першому випадку збільшиться загальна площа, в другому – корисний простір. Для реалізації виносу ситуацію на місці (стан несучої плити, парапету, допустимі навантаження на підставу і т.д.) повинен оцінити фахівець. Вибір типу виносу дуже індивідуальний і залежить від багатьох факторів.
способи утеплення.

Утеплення – невід’ємний атрибут теплого скління. При грамотному утепленні на балконі буде ідеальний температурний режим незалежно від пори року. Перед тим як засклити балкон, потрібно провести облаштування даху і відновити плиту, якщо це потрібно.

Після цього конструкція застеклюється і обробляється фасадна частина. Парапет, стеля і зовнішні стіни повинні бути герметизовані і гідроізольовані. Саме утеплення, як правило, проводиться, за допомогою пінопласту, стіродур або мінеральної вати товщиною від 3 до 10 см.

ВРАХОВУЄМО ДЕТАЛІ

Основна частина роботи виконана – ви визначилися з профілем, склопакетом, утепленням і збільшенням корисного простору. Але не забувайте про деталі. Якщо ви вирішили засклити балкон, варто враховувати сторону, на яку він виходить. Так, наприклад, якщо вам пощастило, і вікна виходять на південну сторону, замініть енергозберігаюче скло на більш відповідний для таких умов варіант – мультифункціональний. Таке сонцезахисне скло позбавить від ефекту лазні в самий жаркий літній день.

Також варто врахувати поверховість. Якщо ви живете на двох перших або останньому поверсі, варто подбати про протизломний фактор – радимо вам звернути увагу на спеціальну посилену противовзломну фурнітуру і міцне скло.

Компанія «Стандарт вікна» робить проекти балконів різних типів «під ключ». Власне виробництво дозволяє нам швидко виготовляти як стандартні, так і незвичайні варіанти скління. Замовте безкоштовний вимір і розрахунок вартості – і менеджер виїде до вас додому протягом години.