Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Як правильно доглядати за москітною сіткою в літній і зимовий періоди

Москітна сітка — потрібний і практичний елемент вікон і навіть дверей. Вона запобігає проникненню в приміщення небажаних «гостей»: мух, комарів, мошок, тополиного пуху, а також мінімізує попадання вуличного пилу в будинок. Для квартир, розташованих на перших поверхах, сітчасте полотно послужить захистом від мишей і жаб.

москитная сетка

Універсальні антимоскітні моделі виготовляються з полімерного полотна. Розмір осередків становить від 0,8 до 2 мм, що забезпечує комфортне провітрювання житла без попадання всередину навіть найменших комах. Такий атрибут стане в нагоді для вікон будинків, офісів, а також на підприємствах, в готелях, щоб забезпечити приємну і безпечну атмосферу в приміщенні. При цьому необхідна регулярна чистка москітних сіток.

Які види існують

Розробники пропонують кілька видів виробів, що розрізняються в першу чергу механізмом кріплення. З асортименту можна вибрати такі моделі:

  • рамкові;
  • на липучках;
  • ролетні;
  • плісе;
  • розсувні;
  • «Антикішка»;
  • «Антипил».

Рамкові вельми популярні серед власників пластикових і дерев'яних вікон. Їх конструкція складається з надійного, міцного каркасу, який встановлюється із зовнішнього боку віконної рами або безпосередньо в її отворі, і сітчастого полотна. Рамкова сітка кріпиться за допомогою пластикових кутових з'єднувачів і z-подібних металевих елементів на каркасі. Щоб було зручно тримати сітку під час установки, на рамці розташовані вушка-тримачі.

Москітна сітка на липучці — один із самих бюджетних варіантів запобігання потраплянню комах в житло під час провітрювання. Фіксується вона досить просто: по периметру вікна наклеюється спеціальна стрічка-липучка, яка утримує натягнуте сітчасте полотно. Така конструкція не відрізняється високою зносостійкістю, тому до неї зазвичай вдаються, коли монтаж іншого виду сітки неможливий.

Ролетну (рольову) можна сміливо віднести до найбільш ергономічних конструкцій. На верхню частину віконної рами кріпиться короб зі згорнутою в рулон сіткою. Спеціальний механізм дає можливість легко опускати і піднімати антимоскітне полотно. Завдяки алюмінієвих напрямних сітка щільно, без зазорів, прилягає до вікна.

Сітки-плісе функціонують за таким же принципом, що і ролетні. Відмінність полягає в тому, що полотно не згортається в рулон, а збирається в короб складками, нагадуючи гармошку. Напрямні можна встановлювати як вертикально, так і горизонтально (наприклад, для мансардних вікон).

Розсувна сітка — це конструкція з двох рам, що розсуваються в різні боки за допомогою металевих напрямних і роликових коліщаток. Така модель функціонує за таким же принципом, як дверцята шафи-купе. Для стійкості і зносостійкості сітчасте полотно обрамлене алюмінієвим профілем. Розсувні москітні сітки більше підійдуть для установки на великих лоджіях і на балконах, де потрібно забезпечувати вільний доступ чистого повітря.

Сітка «антикішка» виготовлена ​​з надійної металевої рами і міцного полотна. Цей захисний віконний атрибут не тільки запобігає проникненню мух в будинок, але і захищає домашніх вихованців від випадіння назовні, перешкоджає виходу тваринного на самостійну прогулянку.

Сітка «антипил» виготовляється зі спеціального матеріалу на основі нейлонової нитки з осередками розміром 1×0,25 мм. Дрібнозерниста структура полотна забезпечує надійний захист від пилку, пилу та інших речовин, здатних спровокувати алергічні реакції в організмі.

Купити металопластикові вікна і москітні сітки до них завжди можна в нашій компанії. Фахівці готові проконсультувати і допомогти вибрати оптимальний для вашого приміщення варіант.

Догляд і зберігання

Установка вікна з металопластику — це не єдиний крок до створення комфортної атмосфери в будинку. Чистка москітних сіток — обов'язковий ритуал, який потрібно здійснювати не рідше, ніж двічі на рік (перед початком і після закінчення сезону). Догляд за віконними конструкціями і його деталями потребує окремої уваги і складається з таких нескладних етапів:

  1. Очищення.
  2. Зняття в зимовий період.
  3. Розумне зберігання.

За один сезон (весна, літо, осінь) на москітну сітку осідає бруд, тому для підтримки її естетичного зовнішнього вигляду і здорової атмосфери в житло необхідно її періодично чистити. Цей процес безпосередньо залежить від виду конструкції сітки. Наприклад, розсувні, рамкові моделі для зручної та ефективної чистки потрібно зняти з вікна. Ролетні і сітки-плісе можна почистити від пилу, що не демонтуючи їх, акуратно протерши полотно вологою ганчіркою або губкою.

Періодичність процедури визначаєте ви, адже все залежить від ступеня їх забрудненості. Якщо ви проживаєте в приватному секторі, де багато дерев і відсутній інтенсивний автомобільний трафік, сітка довше буде залишатися чистою. У місті, коли вікна виходять на головні вулиці, чистка знадобиться набагато частіше. Періодично можна усувати пил за допомогою вологої ганчірки без ворсу або серветки, в процесі загального прибирання будинку. Сітка «антипил» вимагає регулярного догляду, адже дрібні осередки швидше забиваються пилком.

Як очистити виріб перед літнім сезоном

Починати сезон потрібно з чистоти. Перед установкою сітки на вікна REHAU або вікна інших виробників потрібно подбати про її зовнішній вигляд. В першу чергу необхідна чистка москітних сіток після тривалого зимового зберігання.

Для цього знадобиться вода (душ або шланг з помірним натиском), рідкий миючий засіб, губка або м'яка щітка. Спочатку під краном змийте з сітки пилок рослин, що застрягли комах, пил. Потім на полотно наноситься неагресивна засіб для чищення (найкраще — слабкий мильний розчин) і акуратними рухами видаляється бруд з сітки і рами. Сильно тиснути на них під час миття не варто, щоб випадково не пошкодити каркас або сітку. Мити потрібно з обох сторін.

Після цього слід ретельно змити піну і брудні частинки чистою водою. Сушити конструкцію потрібно у вертикальному положенні і в природних умовах. Для сушіння не рекомендується використовувати електричний фен, обігрівачі, тепловентилятори, щоб не деформувати раму і не зіпсувати цілісність сітки.

Як підготувати сітку до зберігання взимку

Догляд за москітними сітками — це і їх акуратне заощадження під час зимового періоду. Незважаючи на їх міцність і високу якість матеріалів, щоб продовжити термін «життя» захисного виробу, перед початком зими і настанням мінусових температур рекомендується їх демонтувати. Причин для цього декілька:

  • низькі температури здатні спровокувати тріщини в каркасі;
  • полотно може провиснути і втратити пружність під вагою снігу або льоду;
  • перепади температури негативно впливають на зносостійкість ручок-тримачів;
  • шквальні вітри псують полотно— воно втрачає еластичність (в кращому випадку);
  • взимку немає потреби використовувати захисні сітчасті вироби, адже процес провітрювання триває лічені хвилини, а комахи відсутні.

Ролетні і розсувні сітки, сітки-плісе, з огляду на їх конструкції, можна не демонтувати на зиму — короб «ховає» полотно і захищає його від несприятливих факторів і суворих температур.

Після зняття захисних сіток необхідно усунути зібраний на каркасі і полотні пил і бруд. Для цього можна використовувати пилосос. При необхідності проводиться вологе чищення за допомогою губки. Далі рекомендується перевірити полотно на наявність дефектів. Якщо помітили найменший розрив сітчастих осередків, використовуйте широкий скотч. Заклейте пошкоджену ділянку — це продовжить термін експлуатації виробу ще на один або кілька сезонів. У разі несправностей віконної конструкції зверніться за допомогою до фахівців, для яких ремонт вікон — це не проблема, а завдання, яке вони вирішують професійно.

Москітну сітку зберігайте у вертикальному положенні, вибравши затишне місце, або укладіть її горизонтально (наприклад, на шафу). Класти щось на неї зверху протипоказано, щоб не пошкодити і не деформувати полотно.Москітна сітка може прослужити безліч сезонів, а може — всього кілька. Все залежить від умов, дбайливості експлуатації та правильності і регулярності догляду за нею. Врахуйте наші рекомендації і насолоджуйтеся приємною і комфортною атмосферою в ваших будинках ще довгі роки!