Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Як зняти плівку з вікна?

Якщо ви недавно встановили металопластикові вікна, то ця стаття має вас зацікавити. Виробники навмисно покривають віконні рами плівкою для того, щоб у процесі зберігання, транспортування та встановлення вони не ушкоджувалися. Однак, коли монтаж буде завершено, покриття слід видалити. І саме на цьому етапі часто виникають проблеми. Пов'язано це з тим, що плівка присихає, та відклеїти її самостійно стає складно. Але існують доступні способи, застосовуючи які прибрати покриття вийде доволі просто. Головне, що при цьому саму віконну конструкцію не буде пошкоджено. Як зняти плівку з вікна і коли це краще зробити, розповідаємо далі.

Коли потрібно знімати плівку з віконної рами

У продаж вікна завжди надходять зі спеціальною захисною плівкою, нанесеною на раму. Таке покриття має декілька функцій. Основна – це захист пластику від дрібних подряпин, сильного забруднення під час встановлення тощо. Крім того, завдяки наявності плівки покупець може переконатися в тому, що вікно дійсно надане тим чи іншим брендом, оскільки у вигляді малюнку наносяться логотипи або назви компанії-виробника.

Важливою особливістю такої плівки є те, що вона виготовляється з особливого виду полімерів, які швидко руйнуються під впливом різних чинників зовнішнього середовища. Такий підхід використовується з метою підвищення екологічності покриття. Але саме він також зумовлює те, що плівка дуже швидко присихає до поверхні віконної рами. Якщо це сталося, зняти її вже стає доволі проблематично, тому зволікати з таким завданням не варто.

Оптимальний варіант – відклеїти плівку одразу після монтажу конструкції. Найчастіше така рекомендація наноситься безпосередньо на плівку, щоб покупці її не проігнорували. Однак, не знаючи особливостей полімерного матеріалу, люди часто зволікають з видаленням покриття. Вони залишають плівку на кілька тижнів або навіть місяців, вважаючи, що вона вбереже вікно від пошкоджень під час прибирання після ремонту і т. п., що вже за місяць це стане неможливим.

Але все ж таки вихід з такої ситуації існує. Доступними є відразу кілька простих способів видалити плівку швидко, без зайвих зусиль, не пошкодивши віконну раму. Нижче вони описані докладніше.

Хімічні засоби для видалення плівки з вікон

Найоперативніший прийом, щоб зняти присохлу плівку з віконної рами, – використовувати розчинник. Це може бути «Уайт-спірит» або аналоги. Щоб така речовина подіяла з максимальною ефективністю, необхідно підчепити край плівки й наносити його вже безпосередньо під неї, поступово відокремлюючи матеріал від пластику. Перевагою стане те, що відокремлюватись буде не тільки плівка, а й клей, за допомогою якого вона кріпилася. В результаті вам не знадобиться додатково мити раму.

Ще один варіант, як зняти плівку з пластикових вікон, – використання засобів для пластику та склокераміки. Але в такому випадку алгоритм дій відрізнятиметься. Зокрема, вам потрібно наносити хімічний засіб безпосередньо на плівку. Під його впливом матеріал почне поступово розчинятися. Далі ви можете взяти губку чи м'яку щітку і починати видаляти плівку.

Тут варто звернути увагу на те, що використовувати занадто жорсткі щітки в жодному разі не варто. Вони можуть пошкодити пластикову поверхню, після чого вікна будуть виглядати неестетично, а також на них почне накопичуватися бруд, який буде складно видаляти.

Як здерти плівку з вікна за допомогою будівельного фена та скребка

Ще один ефективний варіант – використання будівельного фена. Він здатний швидко розігріти клейовий матеріал під плівкою, після чого її видалення з пластикових вікон виявиться досить простим і швидким. Але треба враховувати й те, що застаріла плівка може бути занадто сухою. В цьому випадку фен не зможе якісно вплинути на матеріал, за допомогою якого вона приклеєна. Тому додатково потрібно використовувати скребок. Він допоможе відокремлювати плівку від пластику, а завдяки постійному нагріванню феном поверхня не пошкоджуватиметься.

Якщо плівка присохла дуже сильно, і скребок не справляється зі своїм завданням, краще замість нього використати канцелярський ніж. Його лезо значно тонше, завдяки чому підчепити вдасться навіть ті ділянки полімерного матеріалу, які втратили свою еластичність.

Однак при виборі такого методу слід пам'ятати про один важливий нюанс. Перш ніж розпочинати роботу, лезо ножа краще навмисно затупити. Після такої маніпуляції ковзання поверхнею буде більш плавним, і вдасться уникнути пошкодження пластику.

Народні методи

Якщо використовувати спеціальні засоби або інструменти немає можливості, можна віддати перевагу народним методам, як зняти плівку з вікна. Це такі варіанти:

  1. Мильний розчин. Достатньо зробити концентрований розчин господарського мила з водою. Після цього необхідно рясно нанести його на плівку та почекати близько 20–30 хвилин. Коли плівка почне відокремлюватись, її вдасться акуратно зняти.
  2. Ластик. Якщо плівка сильно присохла, можна використовувати звичайну канцелярську гумку. З її допомогою видалення матеріалу буде механічним, доведеться докласти певних зусиль. Але плюсом стане те, що гумка не пошкодить поверхню.
  3. Гаряча вода. Це альтернатива будівельному фену. Достатньо намочити ганчірку окропом та прикласти до поверхні віконної рами. Поступово плівка під впливом температури відокремиться від пластику, і її вдасться зняти.

Перелічені методи, що допомагають вирішити проблему, як усунути захисну плівку з вікна, дуже ефективні і безпечні. Тому вибрати ви можете будь-який спосіб, який виявиться для вас найбільш зручним та доступним. Але слід також пам'ятати: чим раніше ви видалите плівку з віконної рами, тим простіше це буде зробити. Затягувати з цим завданням у жодному разі не можна, щоб не виникло додаткових проблем.