Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Як заміряти отвір під установку пластикового вікна?

Відправною точкою для виготовлення металопластикових віконних конструкцій завжди є виміри на об’єкті замовника. Це обов’язкова і максимально відповідальна процедура, яка визначає якість подальшого монтажу, легкість і зручність експлуатації вікна, його надійність і довговічність. Навіть в типовій квартирі багатоповерхового будинку потрібно виконувати індивідуальні вимірювання, оскільки два прорізу на різних поверхах можуть істотно відрізнятися за формою, товщині стін, іншим параметрам. Тому до того, як заміряти вікно, жоден відповідальний оконщік не почне виготовлення конструкції.

Компанія «Стандарт вікна» виробляє пластикові вікна в Києві, а також спеціалізується на монтажі, обслуговуванні, ремонті і т.д. Всі виміри у нас безкоштовні, і, як правило, фахівець може виїхати до вас в день звернення. Наші заміряють знають всі тонкощі і нюанси зняття розмірів для виготовлення віконних конструкцій. З їх допомогою ви можете захистити себе від помилок у вимірах.

Але якщо ви хочете знати, як заміряти вікно своїми силами або перевірити виконану фахівцями роботу, то цей матеріал буде вам корисний.

ПРАВИЛА ВИМІРУ ВІКОННОГО ОТВОРУ

Якщо хочете знати, як заміряти вікна, то спершу вивчіть базові рекомендації:

 1. Перед вимірами слід визначитися з матеріалами, використовуваними для обробки стін всередині і зовні, а також укосів. При обшивці різними панелями з попередніми утепленням, може знадобитися використання добірних профілів по периметру (зліва, справа і навіть зверху). Вони забезпечать можливість нормального відкриття стулок і привабливий зовнішній вигляд інтер’єру.
 2. Рама повинна бути злегка менше отвору. Це найважливіше правило того, як заміряти вікна. Між ПВХ-конструкцією і стіною потрібен монтажний зазор, відповідно до норм його величина може бути 2-5 см.
 3. Заміри основних величин майбутнього вікна (його ширини і висоти) треба виконувати і з зовнішньої, і з внутрішньої сторони.
 4. Визначити ширину дозволяють три виміри: спочатку фіксується значення по верхньому краю, потім в центрі і по нижньому. Використовуваним для подальших розрахунків значенням повинна стати найменша величина.
 5. Заміри висоти здійснюються аналогічно тричі. У центрі і з боків. У розрахунки теж йде найменше значення.
 6. Щоб дізнатися ширину підвіконня, до ширини прорізу вікна треба додати від 10 до 20 см, адже підвіконна дошка повинна виходити за отвір на 5-10 см в кожну сторону.
 7. Глибина підвіконня обов’язково більше за відповідний показник отвору, але і перекривати радіатор опалення підвіконна плита не повинна.
 8. Процес вимірів прорізу з «чвертю» (спеціальним виступом) і «без» відрізняється, про що ми ще докладніше розповімо.

ЧИМ ЗАГРОЖУЄ НЕПРАВИЛЬНИЙ ЗАВМЕР ОТВОРУ ПІД ПЛАСТИКОВЕ ВІКНО

Не випадково в розмовах про те, як заміряти вікно, переконують, що перш за все потрібна гранична точність всіх вимірювань аж до міліметра. Будь-яка помилка в цій роботі може виявитися фатальною. Тому дотримуємося правила «сім разів відміряй», а потім стільки ж перевір все значення.


Так, якщо віконна конструкція буде менше, ніж потрібно, то збільшиться монтажний зазор. Його треба буде ретельно закладати монтажною піною, нарощувати укоси. В результаті не тільки підвищиться трудомісткість монтажу і буде потрібно більше витратних матеріалів, а й отвір стане менше, що позначиться і на світлопропускання.

Вже через 2-3 роки (або раніше) можлива деформація віконної конструкції, виникнення щілин і тріщин. Почнуться продування, можливо навіть промерзання конструкції взимку. За умови надмірної вологості скла і укоси будуть покриватися конденсатом, що зумовлює появу цвілі.

Якщо ж вікно навпаки занадто велике, то без нестандартних рішень розмістити його в отворі взагалі не вийде. Як правило, потрібно нарощувати висоту або ширину отвору, що збільшує кількість «брудних» робіт і підвищує трудомісткість процесу.

В окремих випадках порятунком від невірних вимірів є лише виготовлення нової конструкції, якому, зрозуміло справа, передують правильне зняття всіх необхідних розмірних величин.

ЗАМІР ВІКОННОГО ПРОРІЗУ БЕЗ «ЧВЕРТІ»

Розрахунки максимально прості, якщо отвір вікна не передбачає спеціального виступу:

 1. Визначити мінімальну ширину дозволяють три простих виміру. Від мінімального значення треба відняти значення під монтажний зазор (від 2 до 4 см). Велику величину варто брати, якщо має місце серйозна кривизна стіни.
 2. Висота рами вважається від відповідної величини (найменшою з трьох вимірів) отвору. Її треба зменшити на монтажний зазор зверху (до 2 см) і на висоту підвіконного профілю (3 см), іншими словами від розміру отвору треба відняти десь 5 см.
 3. На завершення слід виконати розрахунок по підвіконню і відпливу. До ширині прорізу двічі (в кожну зі сторін) плюсуем 5-10 см. Це буде загальна довжина підвіконня. Відплив розраховується аналогічно, тільки до ширини отвору з боку вулиці додається 6-8 см. Глибина відливу дорівнює відступу віконної рами від зовнішнього краю стіни, плюс ще 3-5 см (вихід вперед).

ЗАМІР ВІКОННОГО ПРОРІЗУ З «ЧВЕРТЮ»

Наявність «чверті» (довжина такого виступу складає чверть одного цегли, звідки і пішла така позначення) ускладнює виміри. Ось основні правила для замірів:

 1. Підвіконний профіль повинен розташовуватися над нижньою стінкою (вище її на 1-2 см), це потрібно для правильної фіксації відливу.
 2. Рамі треба заходити за кожен бічний виступ на 2-4 см, а за верхній – на 1.5-2 см.
 3. Ширина рами дорівнює величині отвору між зовнішніми схилами, збільшена на 4-6 см (необхідний завод за виступи). Але розрахункове значення обов’язково має бути менше ширини на рівні внутрішніх укосів.
 4. При наявності підвіконного профілю висота віконної конструкції вважається так: висота від нижньої точки отвору до верхнього укосу зменшується на 5 см (висоту самого профілю і необхідний монтажний зазор) і збільшується на 2 см, щоб був візит за верхню чверть. При цьому отримане значення має бути менше дистанції від підвіконної дошки до внутрішнього укосу зверху.

І проріз з «чвертю», і без неї краще не заміряти самостійно, а довірити цю роботу фахівцям.