Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Навіщо потрібні енергозберігаючі плівки на вікнах?

Сучасні металопластикові вікна забезпечують досить відмінну теплоізоляцію. Вони мають спеціальні ущільнювачі, які дозволяють холоду потрапляти у приміщення через щілини між частинами конструкції. Однак залишається один елемент, не здатний самостійно утримувати тепло та не пропускати холод усередину кімнати. Це скло. Яким би якісним воно не було, але без додаткового утеплення саме через нього здійснюватимуться основні втрати тепла.

енергозберігаючі плівки на вікна

Вирішенням цієї проблеми є використання спеціальної енергозберігаючої плівки. Але що таке термоплівка? Вона дозволяє не тільки знизити втрату тепла в приміщенні взимку, але також допомагає утримувати оптимальний мікроклімат усередині квартири чи будинку в спекотні літні дні. Використовуючи такий допоміжний елемент, можна отримати такі переваги:

  • економію енергоресурсів взимку завдяки зниженню тепловтрат, а також влітку, оскільки зменшується необхідність використання системи кондиціювання;
  • зменшення кількості ультрафіолету, що потрапляє у приміщення через вікна — завдяки цьому настінні покриття та меблі довше не вицвітають;
  • зниження ймовірності появи плісняви ​​та грибка на вікнах, стінах тощо;
  • додаткову шумоізоляцію;
  • захист скла від зовнішніх ушкоджень.

Клеїти таку плівку нескладно, тому робота займе мінімальну кількість часу. І вартість її невисока — такий варіант стане оптимальним для тих, хто не хоче чи не має можливості встановити нові віконні конструкції з вищими енергозберігаючими показниками.

Що таке енергозберігаючі плівки на вікнах

Якщо ви вирішили підготувати вікна до зими, або з іншої причини вибираєте енергозберігаючу плівку, слід спочатку розібратися, що ж являє собою цей елемент, що утеплює. Основою такого покриття є ПЕТ. Це спеціальний термопластик, який дуже міцний, зносостійкий та абсолютно безпечний для здоров'я. Крім цього матеріалу, у складі плівки також присутні рідкісноземельні сполуки. Це може бути золото, платина, срібло та не тільки. Залежно від особливостей виробництва плівки вона одержує різні пропускні властивості.

Важливо, що термоплівка практично повністю прозора. Завдяки цьому вона чудово підходить для утеплення не тільки житлових приміщень, але також офісних та виробничих просторів та навіть вітрин у магазинах. Шар покриття дуже тонкий. Тому, незважаючи на свою міцність, він може порватися або деформуватися за впливом зовнішніх факторів. Розумно буде заздалегідь переконатися, що поблизу вікна відсутні гілки або інші предмети, здатні завдати шкоди захисту.

Різновиди енергозберігаючої плівки

Щоб використана енергозберігаюча плівка на вікна виявилася дійсно ефективною, важливо приділити велику увагу її вибору. Перше, на що варто звернути увагу – це товщина. Вона зазвичай становить від 80 до 200 мкм. Саме від цієї характеристики залежить те, наскільки якісним виявиться захист від тепловтрат і попадання УФ-променів у приміщення.

Крім наведеного параметра, термоплівки також різняться за розміром. Покупці можуть обрати варіант з оптимальною площею та довжиною сторін. Це дуже зручно, тому що немає потреби переплачувати за матеріал, який виявиться зайвим.

Як використовувати термоплівку

Розібравшись із питанням, що таке термоплівка, варто також з'ясувати, як її правильно встановити та використовувати, щоб вона виконувала всі покладені на неї функції. Прикріплюватися така плівка повинна не до самого скла, а до рами. Для цього використовується двосторонній скотч. Найчастіше він продається безпосередньо в комплекті з енергозберігаючою плівкою, тому окремо купувати його не потрібно.

Процес монтажу термоплівки рекомендується проводити поетапно:

  1. Спочатку необхідно виконати всі виміри та вирізати матеріал. Робити це потрібно дуже акуратно та уважно — якщо плівка виявиться надто малою, вона не зможе належним чином захистити скло від проникнення холоду.
  2. Далі необхідно правильно підготувати поверхню до поклейки. Потрібно ретельно вимити скло та раму, а також знежирити їх. Для цього можна використовувати спирт чи бензин. Якщо ви не хочете, щоб у приміщенні залишився неприємний запах, краще віддати перевагу першому варіанту.
  3. Коли підготовку буде завершено, можна переходити безпосередньо до наклейки плівки. Для цього спочатку по периметру приклеюється двосторонній скотч, після чого з нього знімається верхній шар. На липку частину приклеюється сама плівка. Робиться це так, щоб матеріал рівномірно покрив всю поверхню скла. Важливо простежити, щоб при цьому не з'явилися здуття, бульбашки тощо, адже інакше ефективність використання термоплівки виявиться значно нижчою.

Щоб плівка лягла на вікно поступово, її рекомендується попередньо прогріти будівельним феном. Однак при цьому дуже важливо не розтягувати матеріал, оскільки він може розірватись.

Існує і ще один спосіб встановлення термоплівки. Він підходить для тих випадків, коли захисний шар потрібно приклеїти до великого вікна. У цьому випадку додатково використовуватиметься мильний розчин. Його попередньо наносять на скло та рівномірно розподіляють. Завдяки такій підкладці плівка лягає більш рівно, а також з'являється можливість коригувати її положення під час монтажу. Після того, як робота буде завершена, скло необхідно дати висохнути. В результаті термоплівка виявиться надійно зафіксованою.

Щодо експлуатації, то тут жодних точних правил не передбачено. Так як вона дуже тонка і повністю прозора, ви зможете користуватися віконною конструкцією в точності, як і раніше. Важливо враховувати лише те, що матеріал може порватися через зовнішню дію — наприклад, якщо по вікну вдарить гілка або дрібний камінь. У такій ситуації достатньо заклеїти пошкоджене місце прозорим скотчем.

Чи допомагає вона

Висока популярність енергозберігаючої плівки показує, що вона є справді ефективною. Цей допоміжний елемент у холодну пору року дозволяє зберегти всередині приміщення до 90% тепла. Досягти такого показника без використання спеціального покриття практично неможливо. Влітку завдяки застосуванню термоплівки користувачі можуть знизити витрати на користування системою кондиціювання на 25% і більше. Все це – не лише економія, а й можливість створити в будинку чи квартирі справді здоровий мікроклімат без пересушеного чи, навпаки, вологого повітря, що сприятливо вплине на здоров'я всіх мешканців.

При цьому потрібно враховувати, що велике значення має правильний вибір та грамотне встановлення плівки. Наприклад, якщо ви цікавитеся питанням, як утеплити балкон за допомогою такого матеріалу, то тут вам потрібно вибирати варіанти з досить великою товщиною, тому що загальна площа скла виявиться неабиякою, а значить, і втрати тепла при цьому можуть бути значними. Найкраще в таких ситуаціях звертатися до фахівців. Вони зможуть підібрати оптимальний варіант плівки з урахуванням усіх факторів — стану віконної конструкції, температурного режиму на вулиці та у приміщенні, доступного бюджету.

Досвідченим майстрам варто також довірити і процес поклейки плівки. Якщо ви вже чітко розібралися, що таке термоплівка, то, напевно, зрозуміли, що її монтаж має безліч нюансів. А якщо він буде виконаний неправильно, ви просто викинете гроші на вітер. Тож ризикувати та намагатися зробити все самостійно не варто.

Потрібно пам'ятати і про те, що подібне енергозберігаюче покриття має певний термін служби. Так, навіть якщо поверхня не має пошкоджень, захист рекомендується змінювати щорічно. Терміни можуть бути іншими – все залежить від особливостей обраного варіанту. Однак таких рекомендацій краще дотримуватись, оскільки саме від цього залежатиме, чи отримаєте ви очікуваний ефект від використання.

Висновки

Підсумовуючи, можна стверджувати, що грамотно підібрана та правильно встановлена ​​якісна термоплівка дійсно здатна знизити тепловтрати вікна та підвищити захист від ультрафіолету. Клеїться вона досить швидко, вартість цілком доступна. Все це робить її ефективною, практичною та зручною у користуванні.

Якщо ви хочете замовити енергозберігаючу плівку, можна зробити це на сайті інтернет-магазину «Стандарт Вікна». У каталозі ви зможете підібрати відповідний варіант товару. За потреби можна проконсультуватися зі спеціалістами, які допоможуть зробити правильний вибір.