Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Як заклеїти вікна скотчем? Покрокова інструкція та корисні поради

Під час бомбардування смертельно небезпечно опинитися під впливом вибухової хвилі. Правило «двох стін» діє якнайкраще, але сховатися від уламків можна не встигнути, тому краще заздалегідь дізнатися, як заклеїти вікна скотчем або іншим підручним матеріалом. Виконання простої рекомендації допоможе убезпечити себе та близьких людей.

Найпоширеніший спосіб зміцнення склопакетів – за допомогою канцелярського скотчу. Якщо його немає, підійде малярський скотч та ізолента. В крайньому випадку може бути використаний папір та тканина. Ми розглянемо кожен варіант та розповімо, як правильно заклеїти вікна скотчем та іншими підручними засобами.

Як правильно заклеїти вікна скотчем?

Напад на Україну призвів до широкомасштабного бомбардування не так військової інфраструктури, як цивільних об'єктів: будинків, шкіл, садків, вищих навчальних закладів. Багато цивільних загинули, велика кількість людей дістала поранення уламками, що розлітаються з вікон під час вибухової хвилі. Звичайно, заклеївши склопакет, ціни на який сьогодні чималі, не можна розраховувати на 100% порятунок, особливо при прямому попаданні бомби або ракети, але від травмування уламком цей спосіб цілком може врятувати. Оскільки приліт може статися будь-якої хвилини, краще заздалегідь дізнатися, як заклеїти вікна скотчем, і виконати цю нескладну дію.

Матеріали, які знадобляться:

  • скотч, ізолента або будь-який інший матеріал, що клеїться;
  • ножиці, ніж або, на крайній випадок, гострі зуби (хоча їх у будь-який час, а не тільки військовий потрібно ретельно берегти);
  • суха чиста ганчірка.

Скотч можна взяти як канцелярський, так і малярський. Перший варіант більш доступний, він добре приклеюється, і смуги можна розташувати на віконній поверхні дуже часто, оскільки матеріал, що клеїться, прозорий, не затуляє світло. Єдине — канцелярський скотч складно знімати, але цю проблему краще розглядати у післявоєнний період.

Другий варіант — використання ізоленти або малярського скотчу, але їх смужки густо не наклеїш, тому що у приміщенні буде темно. Крім того, стрічка сама по собі вузька, тому потрібно буде поєднувати по дві-три разом. Також ці матеріали можуть гірше чіплятися до поверхні, особливо в погано очищених місцях. З плюсів — при необхідності малярський скотч та ізолятор легко знімаються. Якщо вам вже відомо, як правильно заклеїти вікна скотчем, ізолентою та ін., вибір робіть за умовами та можливостями.

Етапи зміцнення склопакетів:

  1. Вікна протирають сухою чистою ганчіркою, щоб смужки добре причепилися.
  2. Перший шар можна розподілити по діагоналі (у формі літери «Х») спочатку в одну сторону, потім в іншу сторону.
  3. Другий шар наносять по горизонталі та вертикалі (як знак "+"), в результаті повинні вийти різної форми клітини.

Деякі одразу скотчем «малюють» сніжинку. Причому роблять захист і зовні, і зсередини. Розрахунок простий – хоча б якась амортизація.

Починати проклеювання потрібно з рами, а потім лише переходити на скло. Провівши стрічку по всій площині вікон, знову заходять на раму. Таким чином, при ударній хвилі скло не розлітається, а залишається висіти на цих смужках. Або ж вилітає шматками без дрібних уламків.

Вигляд такого вікна, звичайно, буде так собі. Але у воєнний час про інтер'єрні переваги доводиться забути, оскільки правила безпеки важливіші. Адже в разі чого встановити вікна можна нові, а от людське життя вже не повернеш. До речі, у такий спосіб потрібно проклеювати не лише вікна, а й дзеркала, лоджії, скляні двері. Також багато залежить від виду вікон. Старі дерев'яні вилітають навіть від невеликих вибухів. Сучасні склопакети більш стійкі, але вони можуть розсипатися при потужній хвилі.

Як заклеїти вікна папером?

Буває таке, що хоч і відомо, як заклеїти вікна скотчем, але потрібні засоби відсутні. Для таких випадків варто розглянути варіант із папером.

Матеріали, які потрібно приготувати:

  • газети журнали;
  • канцелярський клей чи мило;
  • ножиці чи ніж.

Вікна попередньо протирають чистою ганчіркою. Папір розрізають на широкі смужки. По всій довжині добре промазують клеєм чи милом, яке попередньо змочують водою. Потім заклеюють всю площу вікон таким же способом, як описано вище (за схемою «Х» та «+»). Такий варіант іноді буває зручніше, оскільки коштує дешевше. Якщо, наприклад, у квартирі є скління балкона, ціна матеріалів на подібний об'єм може вийти чимала.

З мінусів — згодом доведеться знову все переробляти, оскільки клеючий засіб висохне. Та й захист від вибухової хвилі не найнадійніший. Плюси – можна швидко змити, але подібні переваги господині зможуть оцінити тільки після війни і за умови, що конструкція залишиться цілою.

Крім паперу, іноді використовують смужки тканини, які нарізають із старих простирадл та підковдр. Як клейка речовина застосовують канцелярський клей або спеціальне мастило — клейстер. Останній приготувати можна з борошна, води, окропу. Весь процес займає до 5-10 хвилин і складається з таких кроків:

  1. Склянку холодної води наливають у борошно, яке беруть приблизно півсклянки.
  2. Суміш добре розмішують. Повинна вийти сметаноподібна маса.
  3. Далі кип'ятять півлітра води, після чого додають отриману суміш із води та борошна.
  4. Хвилину клейстер варять, після появи бульбашок вимикають, охолоджують і проціджують, щоб забрати грудочки.

Підготовлені тканинні смужки з одного боку добре промазують засобом, що клеїть. Далі приклеюють до склопакетів із обов'язковим захопленням віконної рами. Клейстер досить добре зчепляється із поверхнею, тому просто так його не відірвати. Якщо планується ремонт вікон, спочатку тканину потрібно буде добре змочити водою.

Додаткові заходи

Існує ряд інших заходів безпеки, що стосуються вікон, які допоможуть запобігти розльоту скла при ударній хвилі. Наведені нижче рекомендації дають військові:

  1. Мішки з піском або землею. Виконують функцію поглиначів удару. Їх встановлюють у віконному отворі: зовні, якщо будинок приватний або перший поверх висотки, або зсередини (при створенні зміцнення на висоті). Так, зі світлом доведеться попрощатися, зате при бомбардуванні буде шанс уберегтися від серйозних травм. Якщо поблизу розірветься снаряд або міна, така барикада здатна перехопити удар майже повністю.
  2. Фанера чи дошки. Ставляться зовні вікна, прикріплюються до рами шурупами або саморізами. Оскільки при використанні в приміщенні стає темно, в деяких місцях можна зробити отвори. Але для світломаскування такий спосіб відмінно підходить. При грамотному виконанні можна навіть у темну пору доби включати неяскраве світло.
  3. Книги. Книгами закладають вікно так, щоб вони щільно стояли у віконному отворі. У разі прильоту снаряду книги, як і пісок, добре розсіюють вибухову хвилю.

Ще варто згадати важливі нюанси щодо захисту вікон. Наприклад, закривати їх треба не на клямку, а скотчем. При ударній хвилі рама не вилетить, а вікно просто відчиниться. Також простір між стулкою та рамою можна заповнити поролоном. Як підпірка можна використовувати м'який виріб (за типом матраца, ковдри або подушки).

Важливо пам'ятати, що спочатку чути вибух, а потім приходить вибухова хвиля. Що ближче стався розрив чогось, то швидше потрібно реагувати. Як правило, на все є лише кілька секунд. Тому потрібно підготуватися заздалегідь та максимально убезпечити своє житло. Для цього варто дізнатися, як правильно заклеїти вікна скотчем, які інші підручні матеріали можна використовувати для стримування вибухової хвилі, а також що робити, якщо почалася бомбардування. Звичайно, наші захисники роблять все можливе, щоб мирне населення спало спокійно і могло зустрічати нові світанки, проте запобігти пораненню себе чи своїх близьких обов'язково має постаратися кожен.