Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Навіщо заклеювали вікна хрест-навхрест

З початком повномасштабного російського вторгнення українці згадали поширену практику воєнних часів – заклеювати вікна навхрест. Для цієї мети використовують смужки скотчу, клейкої стрічки або просто паперу. У нинішніх реаліях часто доводиться бачити такі заклеєні віконні отвори. Але що дає ця практика і чи ефективна вона взагалі? Чи існують прогресивніші методики?

Чому вікна заклеюють хрест-навхрест

Відповідаючи на запитання, навіщо заклеювали вікна хрест-навхрест під час війни, можна назвати такі причини:

  • смужки паперу або клейкої стрічки частково захищають скло від впливу ударної хвилі, так що воно з меншою ймовірністю розлетиться на дрібні уламки у разі вибуху поряд;
  • скло залишиться цілим, а якщо воно й розіб'ється, то уламки не нашкодять людям, які знаходяться у приміщенні.

Використання паперових смужок, наклеєних на вікнах навхрест, – найпростіший і доступний спосіб хоч якось убезпечитися від вибухової хвилі. Малярний скотч та ізоляційна стрічка вважаються більш надійними варіантами. Для збереження віконних конструкцій цілими в Києві ви можете купити металопластикові вікна у нас.

Коротка історична довідка про заклеювання вікон

Наші дідусі з бабусями пережили Другу світову війну, напад фашистських військ на чолі із диктатором Адольфом Гітлером. Історія циклічна, тому сьогодні ми знову переживаємо жахливі моменти, тільки ворог нападає з іншого боку. Але наміри такі ж жахливі, тому досвід предків став корисним.

У 1941–1945 роках Україна зазнавала масованих бомбардувань, артилерійських ударів, і людям доводилося якось виживати. Снаряд, що розірвався поруч, створював вибухову хвилю, яка руйнувала все на своєму шляху, в тому числі вибивала вікна. З цієї причини мешканці міст почали заклеювати вікна хрест-навхрест папером, клейкою стрічкою або іншими пристосуваннями.

Такі заходи давали хоч і незначний ефект, але в деяких ситуаціях рятували життя. Енергія вибухової хвилі гасилася, і вікна не вилітали з рам, загрожуючи уламками скла серйозно поранити людей, що знаходяться в будівлі. Звичайно, з того часу були розроблені більш смертоносні види озброєнь, але все ж таки клейка стрічка дає нехай і мінімальний, але все ж таки необхідний рівень захисту.

Водночас офіційні рекомендації свідчать про наступне:

  • при загрозі ракетного удару краще спуститися до спеціально обладнаного сховища;
  • якщо немає можливості спуститись до прихистку, то вдома потрібно триматися якомога далі від вікон;
  • дотримуйтесь правила двох стін – розташовуйтесь у кімнатах, де одна стіна захистить від вибухової хвилі, а друга – від уламків;
  • найкращим місцем, де можна перечекати ракетну атаку у квартирі, вважається передпокій або ванна кімната.

Броньовані склопакети замість заклеювання вікон

Сучасні технології дозволяють зміцнювати віконні отвори подвійними чи потрійними склопакетами. Насамперед вони призначені для захисту від злому, ударів молотком, кувалдою, ногою, різними важкими предметами. Спеціальні куленепробивні склопакети захищають і від вогнепальної зброї.

Безумовно, склопакети не призначені цілеспрямовано для захисту від ударної хвилі після ракетної атаки. Ніхто й подумати не міг, що у 2022 році в Україні розгориться повномасштабна війна. Але з урахуванням сучасних реалій броньовані вікна можуть забезпечити певний рівень захисту. Вони стійкіші за застарілі дерев'яні конструкції або металопластикові вікна без додаткового зміцнення.

Але на війні всі засоби хороші, і багато хто міг переконатися в цьому на власному досвіді. Заклеїти вікна хрест-навхрест скотчем або клейкою стрічкою – справа кількох хвилин. Результатом таких дій можуть бути врятовані життя ваших дітей, рідних та близьких людей, тому не ігноруйте цю просту рекомендацію.

Які є сучасні способи збереження цілісності вікон

Хрести на вікнах під час війни забезпечують певний захист, але ця практика була поширена у роки Другої світової війни. З того часу минуло майже 80 років, технології різко просунулися вперед. У прогресивному високотехнологічному XXI столітті є надійніші способи захисту вікон:

  • використання вітражної або дзеркальної полімерної плівки, яка наклеюється на вікна зсередини;
  • встановлення броньованих склопакетів з армованого скла – потовщені конструкції забезпечують найкращий захист від різних зовнішніх впливів;
  • застосування фанерних чи гіпсокартонних листів, якими закривають вікна.

У будь-якому випадку заклеїти вікна хрест-навхрест навіть простим папером у нинішні непрості часи не буде зайвим. Це не забере багато часу, та й кілька аркушів паперу точно знайдуться у кожного вдома. Ви убезпечите свою сім'ю від небезпечних наслідків вибухової хвилі. Але в першу чергу цілісність вікон залежить від їхньої якості. Пластикові вікна з надійного європейського профілю забезпечують більшу безпеку, ніж дерев'яні конструкції радянського зразка.

У мирний час хрестові наклейки на вікнах використовують у районах з підвищеною сейсмічною активністю, частими ураганами, землетрусами та іншими несприятливими погодними факторами. У Японії встановлення броньованих склопакетів – це норма, оскільки землетруси є поширеними природними катаклізмами для цієї далекосхідної країни. За бажання ви також можете замовити монтаж пластикових вікон з укріпленими склопакетами та навіть із захистом від вогнепальної зброї.

Подбати про встановлення хороших металопластикових вікон у Києві необхідно вже зараз, щоб почуватися у більшій безпеці. Жахливо, що практики воєнних часів знову стають популярними в Україні, але такою є реальність, яку потрібно прийняти. Залишається сподіватися, що незабаром ми не матимемо приводу наклеювати паперові смужки або скотч на вікна. Війни проходять, залишаючи після себе розруху і гіркі спогади про людей, що пішли з життя. Але ці випробування слід пройти заради щасливого майбутнього наступних поколінь українців.