Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Як облаштувати вузький або маленький балкон

В умовах дефіциту житлового простору навіть мініатюрний балкон може бути вкрай корисним і важливим місцем в квартирі. Йому можна знайти найрізноманітніші застосування і домогтися потрібних саме вам цілей. Про те, як облаштувати балкон, який спочатку не зовсім зручний і мало практичний, ми і поговоримо детальніше. В українських реаліях найчастіше зустрічаються саме вузькі і маленькі балконні зони, які і використовувати як повноцінне місце для зберігання речей складно, і додаткову функціональність їм надати теж непросто.

 

СПОСОБИ ЗБІЛЬШЕННЯ БАЛКОННОГО ПРОСТОРУ

Основна проблема невеликого балкона – мінімальну кількість місця, яке навіть при продуманому до дрібниць ремонті може виявитися майже марним. У зв’язку з цим перша мета, як облаштувати балкон маленького розміру – продумати всі можливості збільшення вільного простору. До основних можливостей відноситься наступне:

 • Винос по плиті. Такий варіант благоустрою передбачає зварювальні роботи і збільшення плити підстави на 30-40 см в довжину і ширину. В результаті забезпечується приріст площі. Обмежене цими розмірами збільшення не вважається переплануванням, а значить, ви можете ні з ким його не погоджувати.
 • Винос по підвіконню. Це ще один спосіб того, як облаштувати вузький балкон. Він застосуємо тоді, коли винесення по плиті занадто трудомісткий або технічно реалізовується. У цьому випадку збільшується вільний простір і глибина підвіконня, що розширює можливості зберігання. Як правило, після такого збільшення на розширеному підвіконні розміщуються предмети декору та горщики з квітами.
 • Використання розсувних систем скління замість традиційних. Цей варіант дозволить більш раціонально використовувати обмежене балконний простір. Сучасні технології ПВХ-скління дозволяють встановити такі розсувні вікна, які не поступаються традиційним рішенням в плані герметичності і ізоляційних властивостей.

Візуально розширити простір можна і без технічних рішень, а тільки лише знаючи, як оформити балкон правильно. До основних рекомендацій, візуально «розсуваються» стіни, відноситься наступне:

 • застосування легкого декору, в тому числі римських штор або ролетів, це робить простір більш повітряним і ненавантаженим зайвими деталями;
 • використання в обробці матеріалів світлих тонів. При поганому освітленні рекомендується застосовувати вироби пастельних теплих кольорів, а при хорошому (для сонячної сторони) – голубуватих або бузкових холодних кольорів;
 • при використанні тих же кольорів оформлення, що і в суміжній кімнаті, балкон буде здаватися зоровим продовженням житлового простору;
 • підвіконня та інші поверхні краще робити глянцевими, подібне оформлення підвищить світловідбиваючі здатності і візуально розширить простір.

ЯК ОБЛАШТУВАТИ МАЛЕНЬКИЙ БАЛКОН: ПОПУЛЯРНІ ВАРІАНТИ

Навіть на досить місткому балконі або лоджії часом не знайти місця для невеликого дивана, що вже говорити про маленьких або вузьких аналогах. Але це не означає, що цікавих варіантів облаштування не залишається.

 

Практично на будь-якому балконі можна реалізувати такі види корисних просторів:

 • Зона зберігання речей. Полиці і стелажі під саму стелю можна розмістити у торцевих стін. Високі стелажі дозволять вам розмістити багато дрібних речей, які раніше займали місце в шафах і комодах. Замість них можна використовувати високі стулчасті шафи або інші місця зберігання, які допоможуть заховати від сторонніх поглядів спортивний інвентар, новорічні прикраси, консервацію і багато інших речей.
 • Робоче місце. Навіть на вузькому балконі знайдеться місце під кабінет. Недолік ширини столу можна легко компенсувати глибокої стільницею. Вище можна розмістити навісні полки для зберігання документів, книг та інших ділових речей. Сучасні виробники меблів пропонують велику кількість варіантів столів і навісних полиць під будь-які конфігурації балкона або лоджії. Невеликий стильний стілець, мінімум декору, лептоп – і повноцінне робоче місце на балконі вас чекає.
 • Місце для читання або відпочинку. На балконі потрібно розмістити пару пуфиків або крісел. Також трохи місця відбере лампа або торшер. Зони зберігання речей можна обмежити полками для книг. В якості альтернативи їм варто розглянути міні-тумбу або столик для комфортного чаювання. Зверніть увагу на популярні крісла-мішки, вони створять легку розслаблену атмосферу. Тут можна буде збиратися невеликою компанією з 3-4 людей за чашкою кави або смачним коктейлем. Пуфи і крісла можна замінити вузькими дерев’яними лавками або невеликими компактними складними стільцями. На торцевих стінах можна розташувати невеликі тумби для зберігання, верхню панель яких використовувати як релакс-зону. Просто покладіть туди м’які подушки – і насолоджуйтеся улюбленою книгою.
 • Творча зона. Ще одним способом застосування вузького невеликого балкона буде облаштування куточка для улюбленого хобі. Тут може розміщуватися стільниця (якщо ви займаєтеся рукоділлям) або ж полки з ящиками для зберігання різних витратних матеріалів, в тому числі паперу, фарб, олівців і т.д. Такий варіант застосування порадує не тільки дорослих, а й дітей. Це ідеальна локація для розміщення мольберта – відчуйте себе справжнім творцем, який працює у власній міні-студії.
 • Сад. Якщо простору вкрай мало (балконом повноцінно користуватися проблематично), то завжди залишається варіант облаштування невеликого квітника або домашнього саду. Вибір відповідних рослин у мешканців високих поверхів буде менше, адже тут нерідко гуляють вітру, але навіть серед стійких до них культур є варіанти: герань, бегонії, настурції, маргаритки і т.д. А більш залежні від погодних умов рослини можна розмістити ближче до внутрішніх стін в кашпо.

Вузький балкон – це не джерело вічної головного болю. При грамотному підході він перетвориться в цілком функціональне і корисний простір, своєрідну родзинку вашого житла.

Для всіх варіантів реалізації (крім першого і останнього) балкон треба не просто склити висококласними металопластиковими конструкціями, а й грамотно утеплити. Для обшивки можуть використовуватися найрізноманітніші матеріали, в тому числі дерев’яна і пластикова вагонка, гіпсокартон і т.д. Комплексно вирішити завдання благоустрою готові віконні компанії, які роблять балкони “під ключ” і виконають всі роботи, аж до виготовлення меблів та реалізації точок освітлення.