Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Що таке теплий монтаж і для чого він потрібен?

 Важливість правильної установки металопластикових вікон переоцінити неможливо. Від неї прямо залежать експлуатаційні властивості віконної конструкції, в тому числі надійність і довговічність, тепло- і звукоізоляція. Поряд з просто професійною установкою все частіше зустрічається термін теплий монтаж вікон або Евромонтаж. Давайте розберемося, що це таке, в чому суть і переваги цього способу.

ТЕПЛИЙ МОНТАЖ ПЛАСТИКОВИХ ВІКОН: ТЕРМІНОЛОГІЯ І СУТЬ ПРОЦЕСУ

Під теплим монтажем розуміється такий спосіб установки, в результаті якого гарантуються високі гідро- і теплоізоляційні властивості, тобто захист конструкції від втрат тепла і проникнення вологи. Але оскільки таке визначення є досить розпливчастим, можна його конкретизувати. Так, теплий монтаж вікон – це метод установки, при якому забезпечується додатковий захист монтажного шва за рахунок ізоляції від негативних впливів.

Саме місця з’єднання віконної конструкції зі стінами отвору є вузьким місцем будь-якої будівлі з точки зору захисту від теплових втрат і накопичення вологи. Так, на скарги, що стосуються монтажного шва, доводиться переважна більшість звернень та претензій до якості установки. Помилки в процесі герметизації шва приводять до появи містків холоду і збільшення втрат тепла. І в свою чергу належну увагу саме цього етапу робіт сприяє зростанню герметичності віконної конструкції в цілому, її довговічності і надійності.

Власне, для максимального захисту монтажного шва і потрібно використовувати теплий монтаж (вони ж Евромонтаж).

СПЕЦИФІКА МЕТОДУ І ЙОГО РЕАЛІЗАЦІЯ

Теплий монтаж пластикових вікон передбачає спеціальні процедури на етапі герметизації монтажного шва. Крім традиційного запінення використовуються і додаткові ізоляційні матеріали. З одного боку вони забезпечують додатковий захист монтажної піни, яка під впливом температурних коливань, вологи і ультрафіолету з часом втрачає свої початкові властивості. З іншого – відразу три шари ізоляції підвищують герметичність шва в цілому.

Які ізоляційні шари використовуються:

  • зовнішній шар: він захищає від температурних перепадів, атмосферних впливів, ультрафіолету, виводить надлишкову вологу назовні;
  •  середній шар (фактично це монтажна піна). Вона відповідальна за звуко- і теплоізоляцію віконної конструкції;
  •  внутрішній шар. Його завдання зводиться до захисту шва від пара і надмірної вологості.

Відзначимо, що високі ізоляційні властивості дає і сучасний ПВХ-профіль, і багатокамерні склопакети. Але щоб підсилити ефект, треба доповнити пластикові вікна теплим монтажем.

З точки зору реалізації така установка включає всі традиційні етапи, включаючи розміщення і вирівнювання в отворі, кріплення і запінювання. Але після цього здійснюються спеціалізовані роботи, націлені на ущільнення монтажного шва – тобто, всіх поверхонь на стику віконної конструкції і отвору (стіни). Сама монтажна піна виступає середнім ізоляційним шаром. Вона закриває всі порожнечі між рамою і прорізом.

Як зовнішнього шару використовується паро- та водонепроникна стрічка або ж ПСУЛ-стрічка. Ці ізоляційні матеріали захищають від опадів, ультрафіолетового випромінювання, але в той же час дозволяють з’явився всередині пару виходити назовні. Стрічки оберігають монтажну піну і допомагають їй тривалий час зберігати свої властивості.

Внутрішній шар ізоляції передбачає використання силікону або утеплювачів. Вони не дозволяють пару і вологи контактувати з піною.

Опціонально можна підвищити рівень захисту і нижнього стику – місця, де віконна рама контактує з підвіконної зоною. Для цих цілей замість традиційного підставочного профілю використовується теплий. Він зроблений з надщільного екструдованого пінополістиролу. Його головне завдання зводиться до захисту від появи протягів і промерзання в районі підвіконної зони. На відміну від звичайного підставочного профілю теплий мінімізує тепловтрати. Одночасно з цим він дуже міцний і легкий, що виключає складності з транспортуванням та монтажем.

Переваги теплого монтажу вікон:

  • комфортний мікроклімат в приміщенні;
  •  зниження ризику появи конденсату;
  •  захист від промерзання стін;
  •  скорочення витрат на опалення.

Отже, використання такої технології установки віконних конструкцій підвищує рівень теплоізоляції. При наявності автономного опалення можна скоротити витрати на обігрів в зимовий час. Висока герметичність знижує ймовірність утворення конденсату на стеклах, тому крім відсутності ризику промерзання, теплий монтаж захищає від виникнення цвілі на стінах і вікнах. Після реалізації технології також збільшується довговічність внутрішніх відкосівЩо таке теплий монтаж і для чого він потрібен? – Стандарт Вікна, вони залишаються сухими і не схильні до різких перепадів температур.