Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Ущільнювач для дверей: критерії вибору та монтаж

Ущільнювач для дверей відіграє велику роль у надійному захисті приміщення від протягів, запорошених частинок, стороннього шуму та запахів. Він забезпечує щільне прилягання стулок до короба чи рами. Навіть найякісніша дверна або віконна система без гарної прокладки не зможе повноцінно виконувати свої тепло- та шумоізоляційні функції. Тому для створення комфортної атмосфери дуже важливо правильно вибрати і встановити дверну гумку.

ущільнювач для дверей

Особливості ущільнювача для дверей

Ущільнювач для дверей є пружною прокладкою з різним перетином. Вона застосовується для забезпечення герметичності міжкімнатних та вхідних дверних конструкцій. Основне призначення виробу – забезпечення щільності прилягання стулки до короба.

Матеріал виконує такі функції:

 • утримує тепло у кімнаті;
 • перешкоджає утворенню протягів;
 • створює бар'єр від запахів та запорошених частинок;
 • покращує шумоізоляцію;
 • підвищує амортизаційні властивості стулок, попереджаючи скрипи та грюкання під час закривання.

Аналогічні властивості має і ущільнювач для вікон. Крім того, вироби під час загоряння в приміщенні не підтримують процес горіння, завдяки чому перешкоджають задимленню в кімнаті. Сфера їхнього використання охоплює як житлові, так і офісні, комерційні, адміністративні, виробничі та складські приміщення.

Види ущільнювача для дверей

Вибір ущільнювальних стрічок дуже великий. Щоб правильно вибрати прокладку, важливо заздалегідь розібратися у їхніх видах. Вони поділяються на дві основні групи: ущільнювачі для міжкімнатних дверей та вхідних.

Оздоблення вхідних конструкцій здійснюється із щільних матеріалів у формі трубки з пустотою всередині. Велика площа, пухирчаста структура служать для надійного прилягання полотна до короба. Пори, що знаходяться усередині, збільшують теплоізоляційний ефект.

Міжкімнатні гумки більш тонкі та еластичні. Як правило, їх роблять із м'якого силікону. Це пояснюється тим, що такі прокладки не призначені для агресивного середовища та захисту від холоду.

Залежно від використовуваного матеріалу виділяють такі варіанти прокладок:

 1. Гумові — застосовуються для обробки вхідних конструкцій, характеризуються щільністю, великою витривалістю. Слід зазначити, що якісні, довговічні вироби мають гарну гнучкість.
 2. Силіконові — використовуються для міжкімнатних отворів, скляних стулок. Вони менш міцні, ніж гумові, але разом з тим набагато тонші та еластичніші.
 3. Поролонові — найменш естетичні та практичні стрічки, але через брак інших засобів на короткий термін експлуатації їх цілком вистачить. Через 3-5 місяців захисні властивості такої прокладки значно погіршуються, тому що в процесі експлуатації вона втрачає форму та зменшується в обсязі.
 4. З повсті. Цим матеріалом зазвичай оснащують розсувні двері. Від протягів і шуму він надійно не захистить, проте перешкоджатиме потраплянню в приміщення пилу та бруду.
 5. Магнітні. Ними в основному комплектуються дорогі металеві двері. Вони забезпечують дуже щільне притискання полотна до коробки. Однак діти з такою конструкцією можуть не завжди впоратися, тому що для її відкривання потрібно докласти зусилля.

Залежно від призначення також можна виділити порогові, контурні та протипожежні стрічки. Перші кріпляться до нижньої частини стулки та замінюють звичний поріг. Вони забезпечують щільне притискання полотна до підлоги, приховують щілини, нерівності покриття для підлоги.

Контурні укладаються по всьому периметру короба та забезпечують надійну шумо- та теплоізоляцію. Протипожежні встановлюються на профіль стулок у будинках з підвищеним ступенем пожежної небезпеки. Під впливом високих температур вони спінюються, герметизуючи щілини і не допускаючи потрапляння диму до кімнати.

Як вибрати?

Ущільнювач для дверей потрібно вибирати, виходячи з потреб, матеріалу полотна та критеріїв якості. Для вхідних конструкцій слід підбирати щільні гумові стрічки як трубки. Для міжкімнатних полотен підійдуть силіконові прокладки, вироби з повсті.

На металопластикові двері встановлюється стрічка ущільнювача зі спеціальної гуми. Такі вироби не бояться вологи та температурних змін. При підборі стрічки слід враховувати, що вона повинна повторювати форму пазів, що наносяться по лінії контакту полотна з коробкою. Різні виробники оснащують свої системи індивідуальними ущільнювачами, що також потрібно мати на увазі.

Для скляних конструкцій використовується м'який еластичний силікон. Двері-купе оснащують прокладкою з повсті. Вона заощаджує простір і перешкоджає попаданню запорошених частинок у приміщення.

Вибираючи вироби, також слід дотримуватись таких рекомендацій:

 • Попередньо вимірювати розміри проміжків, які потрібно закрити. Для щілин із шириною до 3,5 мм підходять вироби з Е-подібним перерізом, від 3-5 мм – Р-подібні профілі, при діапазоні від 5 до 7 мм – у формі D.
 • Для більш естетичного вигляду дверної конструкції можна придбати прокладку відповідно до кольору короба. Так вона буде непомітнішою, не стане привертати увагу.
 • Якісний виріб характеризується м'якістю та еластичністю.

Для перевірки якості рекомендується натиснути на стрічку пальцем або стиснути її в руці і подивитися, через скільки часу вона повернеться до свого початкового стану. Якщо продукт хороший, він має мінімальний опір та швидко відновлює форму.

Способи монтажу ущільнювача на двері

Спосіб монтажу залежить від виду стрічки. Якщо обраний варіант, що самоклеїться, роботи проводяться в такій послідовності:

 1. Місце поклейки відмивається від бруду та пилу за допомогою вологої ганчірки;
 2. Існуючі нерівності та шорсткості усуваються шпаклівкою або шліфуванням, невеликі похибки можна обробити звичайним наждачним папером;
 3. Після висихання поверхня обробляється знежирювачем: ацетоном, звичайним спиртом, уайт-спірит;
 4. З ущільнювача знімається захисна смужка і він щільно укладається по всьому периметру конструкції;
 5. Формуються кути.

Другий спосіб монтажу — встановлення в пази. Це дуже просто, коли такі отвори вже на полотні. Якщо їх немає, доведеться за допомогою торцювальної фрези зробити в дверній коробці пропил глибиною 6-7 см. Потім гумка пресується в отвір. У процесі укладання важливо не допускати натяг матеріалу, так як це негативно позначиться на його експлуатації, і виріб швидко прийде в непридатний стан.

Від правильності монтажу залежить виконання всіх своїх функцій повною мірою. Якщо укладання пройшло технічно неправильно, повна герметизація та щільне прилягання полотна до коробки не будуть забезпечені.

Найбільш надійним вважається другий спосіб укладання, у пази. З його допомогою вдається досягти ідеальної герметичності. Якщо отвори в коробі не передбачені, для виконання такого монтажу краще викликати майстра.

Профілактика для старої гуми

Згодом гумки втрачають свої експлуатаційні властивості. Щоб продовжити термін служби, рекомендується регулярно доглядати за матеріалом. Періодично їх потрібно протирати від бруду, пилу та змащувати.

Як мастило добре підходить літол. Він характеризується високим ступенем стійкості до негативних факторів, високою температурою плавлення, невеликою випаровуваністю. Після такої обробки матеріал забруднюватиметься значно менше. Для змащення літол можна нанести на ганчір'я і пройтися ним по всьому периметру стрічки. Як мастильну рідину можна застосовувати і солідол.

Скрипи дверей можуть з'явитися внаслідок неправильного монтажу дверного полотна або осідання стін, що часто трапляється у старих приватних будинках. У цьому випадку потрібно підтягнути кріплення та змастити елементи кріплення разом з гумкою.

Якщо термін експлуатації виробу вийшов, його потрібно замінити. У цьому випадку необхідно демонтувати стару стрічку, очистити та знежирити місце встановлення, потім укласти нову гумку. Ущільнювач потрібно міцно притискати до полотна. У місцях кутів, щоб матеріал надійніше закріпився, можна зробити надрізи канцелярським ножем.

При виборі нової прокладки на металопластикові двері бажано звернутися до виробника придбаної системи, оскільки часто застосовують індивідуальні гумки.