Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Термошок склопакету. Як уникнути проблеми?

Термошок склопакету — випадкове руйнування через температурний градієнт. Поверхня нагрівається сонячними променями не рівномірно, так само і остигає. Це актуально, якщо частина склопакету закрита деревом або іншим об'єктом, що відкидає тінь. Що дуже важливо, такий випадок не є гарантійним.

термошок стеклопакета

Іноді таке пошкодження плутають з механічним. Тому важливо розібратися, чому тріснув склопакет. Якщо тріщина йде від самого краю, перпендикулярно як площині, так і його торцю, то, швидше за все, мова йде саме про термошок. Причому далі лінії розлому вже можуть мати безліч променів, як і у випадку з механічним пошкодженням.

Уникнути такого явища при поєднанні несприятливих умов досить складно, але, дотримуючись певних правил, можна звести ризик його виникнення до мінімуму.

Чому лопнув склопакет?

Вибираючи склопакет, багато часто не замислюються над тим, в яких умовах він буде експлуатуватися. Дуже важливо бути впевненими в якості товару, що купується. Найчастіше брак (який також може стати причиною пошкодження склопакета внаслідок термошоку) зустрічається в продукції, виробленої кустарним способом «в гаражі».

Які ж основні причини появи такого неприємного явища, як термошок склопакету? Найчастіше він виникає внаслідок таких чинників:

  • перевищення коефіцієнту поглинання сонячної енергії. Іншими словами, перегрів під прямими сонячними променями. Якщо ви живете в місцевості з агресивним сонячним світлом (на півдні), бажано зупинитися на специфічному виді, адаптованому під такі умови;
  • одинарне скління (одинарні склопакети найбільш схильні не тільки до механічних пошкоджень, але і тріщин внаслідок температурного впливу);
  • використання декоративної плівки (різні коефіцієнти заломлення світла цих матеріалів підвищують ймовірність термошоку);
  • затененность ділянок склопакету внаслідок близького розташування великих об'єктів (будинків, дерев, об'єктів інфраструктури).

До негативних факторів можна також віднести відображають поверхні за межами зовнішнього шару скла. Це можуть бути жалюзі або енергозберігаюче покриття. При використанні похилих і горизонтальних способів скління також варто пам'ятати про те, що вони більше схильні до негативного впливу температурних перепадів.

Тому, щоб мінімізувати негативні фактори, вибираючи вікна металопластикові, варто звертати увагу не тільки на виробника і наявність у нього сертифікованого виробництва, але і на технічні особливості і те, де саме будуть встановлені такі склопакети.

Щоб не тріснув склопакет, потрібно дотримуватися наступних порад:

  • по можливості уникати всіх перерахованих вище ситуацій;
  • купувати продукцію з обробленою крайкою скла;
  • віддавати перевагу вікнам з використанням загартованого скла.

Крім цього, має значення і місце виробництва склопакетів. Якщо вони виготовлені у моря, а будуть використані в гірській місцевості, то схильність такого скла негативним впливам зростає в кілька разів. Тому варто віддати перевагу місцевим виробникам.

Види термошоку

Виділяють два основних види: виникає між частинами одного і того ж листа скла (в результаті його нерівномірного нагрівання та охолодження) і градієнт температур, що виникає між внутрішньою та зовнішньою поверхнею скла. Причини виникнення першого виду детально розглянуті вище. Тепер мова піде про другий вид.

Якщо склопакет тріснув навесні, то, швидше за все, через те, що на одній з його сторін була полімерна плівка, що посилює поєднання високої інсоляції і низької температури повітря.

У будь-якому випадку при пошкодженні склопакету необхідно замовляти ремонт вікон виключно у професіоналів. Вони зможуть не тільки надати кваліфіковану консультацію щодо причин виникнення того чи іншого ушкодження, а й розповісти, як уникнути повторення неприємної ситуації в майбутньому.

Щоб встановити склопакет в стулку, його розклинюють за допомогою монтажних пластин певного розміру, щоб забезпечити належну геометрію стулки. Якщо кваліфікація майстра недостатньо висока, то внаслідок використання пластин, товщина яких менше товщини склопакету, це може привести до того, що така пластина потрапить під внутрішнє скло, тому при забиванні штапика скло трісне.

Однією з найпоширеніших помилок, що допускаються внаслідок, некваліфікованої установки, що також може призвести до пошкодження склопакету, є підведення до скла перегородок, стін, стяжок і т. д. Стіна, що підходить впритул до склопакету, створює тиск на нього. Склопакет також розширюється під впливом температури, і стіна може нагріватися і нерівномірно прогрівати склопакет, що призведе до термошоку. Якщо уникнути подібних дій неможливо, то необхідно обов'язково залишати компенсаційний зазор.

Як уникнути саморуйнування?

Найбільше до пошкодження і зносу схильна фурнітура для вікон. Термошок — не найпопулярніша причина пошкодження склопакету. Проте, якщо фурнітуру завжди можна досить легко замінити, то тріснуте скло — це набагато більш серйозна проблема.

Крім вищевказаних вимог до якості та встановлення вікна, варто прислухатися ще до кількох порад. Наприклад, не варто ставити на підвіконня великі предмети: стопки книг, квіткові горщики або великі коробки, адже вони, будучи перешкодою для сонячного світла, призводять до того, що поверхня скла не буде прогріватися рівномірно, викликаючи появу тріщин.

Необхідно дуже відповідально підходити до питання тонування вікна. Через неправильну технологію робіт виникають умови, які призводять до термошоку, особливо якщо плівку просто наклеїли на вікно «домашні умільці».

Скло без дефектів, таких як сколи, мікропухирці і мікротріщини, легше перенесе невелике коливання об'єму повітря, що виникає внаслідок температурних перепадів. Тому, якщо за технічними умовами передбачається поглинання склом енергії більше 50%, варто використовувати виключно загартоване скло. Не економте на тонуванні скла, навіть якщо вам здається елементарним процес такої поклейки. Небезпека наслідків такої кустарної роботи зростає в кілька разів, якщо вікна виходять на південь або схід (а тонують найчастіше саме їх). Професіонали зможуть підібрати безпечне тонування, яка не тільки забезпечить непрозорість, але і виключить термошок в склопакеті.

Рекомендації

Установка пластикових вікон — це важливий і відповідальний процес, від якого залежить весь термін їх подальшої експлуатації. Від якості склопакету і професіоналізму майстрів, які встановили його, буде залежати і мінімізація або, навпаки, зростання ймовірності виникнення пошкоджень під час його експлуатації.

На збереження і стан скла впливає перепад не тільки температури, але і тиску. Стрибки атмосферного тиску можуть викликати прогин скла, який згодом призводить до того, що виникають тріщини. На відміну від проявів «класичного» термошоку, вони виникають в формі метелика або півмісяця.

Щоб уникнути таких проявів варто стежити, щоб розмір склопакетів були не менше 300×300 мм або співвідношення його сторін не перевищувала 5:1. Порушення цих норм веде до того, що повітря всередині таких пакетів влітку прогрівається набагато сильніше, ніж зовні, що призводить до збільшення його обсягу і тріщин в склі.

Багато хто не замислюються над тим, що розташовувати в холодну пору року обігрівачі недалеко від вікна, а тим більше направляти на скло гаряче повітря, категорично заборонено. Великий перепад температур може призвести до термошоку. Щоб уникнути неприємних наслідків краще ставити обігрівачі або термопушки на максимальному віддаленні від вікон.