Якщо раніше межею мрій вважалося поставити на балконі або лоджії пластикові вікна, то зараз досить модно і актуально приєднувати ці неопалювані приміщення до суміжних житлових кімнат. Так створюється більше корисного простору, а для багатьох це єдиний прийнятний варіант поліпшення наявних житлових умов.
Але навіть приєднання балкону до кімнати з підвіконням, тобто найпростіший спосіб з видаленням балконного блоку при збереженні стін і порожку, має свої технічні та бюрократичні обмеження. Ось чому заздалегідь варто з'ясувати, чи можна реалізовувати подібний проект і яких правил слід дотримуватися.
Якщо вас цікавить приєднання балкону до кімнати з підвіконням або будь-який інший варіант об'єднання, звертайтеся в компанію «Стандарт вікна». Ми спеціалізуємося не тільки на виготовленні металопластикових віконних конструкцій, в тому числі пропонуємо вікна Рехау за найкращими цінами в Києві, а й займаємося комплексним ремонтом балконів і лоджій. Ми чітко знаємо, як об'єднати лоджію і кімнату правильно, які заборони і обмеження існують.
Чіткої відповіді щодо того, чи можна виконувати подібне об'єднання чинне законодавство не дає. Але якщо в ході ремонту вносяться зміни в несучі конструкції або ініціюються інші масштабні зміни (як припустимо балкон з виносом більше 40 см), то подібні дії вважаються переплануванням. А вони в обов'язковому порядку повинні узгоджуватися в різних державних інстанціях.
В такому випадку створюється проект. Його розробляє проектна організація, що отримала ліцензію на даний вид діяльності. Якщо він суперечить будь-яким нормам, наприклад, в аспекті безпеки або санітарно-технічним вимогам, то не отримає дозволу на реалізацію. Плюс де-юре не можна узаконити проведене перепланування «заднім числом», тобто спочатку приєднати, а потім намагатися узгоджувати.
Ось чому починати подібні масштабні заходи ми рекомендуємо із звернення до професіоналів «Стандарт вікна». Наші досвідчені майстри оцінять поточний стан будівлі в цілому, і його несучих елементів, підкажуть, які варіанти перепланування допустимо реалізувати в конкретному випадку, а що робити не потрібно, як згідно технічних норм, так і букви закону (норм житлового кодексу і правил різноманітних інстанцій) .
Якщо говорити узагальнено, то є ряд обмежень на роботи, які в квартирах багатоповерхових будинків вважають неприпустимими. Але їх реалізація може пропонуватися деякими будівельними фірмами, правда, погодити їх точно не вийде. А ще важливіше те, що вони часто небезпечні. До табу відноситься наступне:
До того ж під забороною може бути навіть скління, якщо ваш будинок – це пам'ятнка архітектури, початкову зовнішність якого необхідно зберігати.
А ось приєднання балкону до кімнати з підвіконням, коли з отвору тільки видаляється світлопрозора конструкція, переплануванням не рахується, тобто обов'язкового узгодження така дія не вимагає. Якщо ж проводяться інші роботи, то потрібно вже в індивідуальному порядку дивитися, що допустимо і отримати дозвіл, а що – ризикована авантюра.
Спершу зазначимо, що об'єднана лоджія і балкон – дуже різні проекти. Так, останній має кардинально інший тип кріплення перекриття і спочатку здатний витримати менші вагові навантаження. Звідси виникають додаткові обмеження на його приєднання. Але навіть якщо технічних і юридичних перешкод немає, то в більшості випадків подібний благоустрій недоцільний з фінансових міркувань і/або просто суперечить здоровому глузду.
Не варто приєднувати балкон, якщо:
Лоджія, як правило, не передбачає особливих технічних обмежень для приєднання, нерідко більше за розміром, а її об'єднання не вимагає настільки великих капіталовкладень.
В цілому, виділяють два основних способи об'єднання:
Хочете, щоб бажане і дійсне не є розходилося, а ціна приєднання порадувала? Звертайтеся до нас!
Попередньо слід розібратися, чи можна виконувати подібне переобладнання чи ні. Наші майстри, які виїжджають на об'єкт замовника, оцінять таку можливість, виходячи з конкретних вихідних даних, включаючи розміри балкона або лоджії, технічний стан і вік будівлі.
Подальша послідовність дій така:
Напевно, основним технічним моментом об'єднання виступає можливість демонтажу підвіконного блоку і порожку. І тут все залежить від конструкції будівлі. У панельних, цегляних і блокових будинках обидва елементи є несучою частиною стіни, що впливає на міцність балконної плити і необхідно для захисту приміщення від промерзання. Тут навіть вкорочувати підвіконну стіну і поріжок не можна.
У монолітних будинках розширювати отвір можна, так як тут фасадні стіни, як правило, не несучи. Але поріжок все одно потрібно залишати.
У будь-якому випадку частіше реалізується приєднання балкону до кімнати з підвіконням, а останній обігрується як стіл, барна стійка, стільниця з зоною зберігання і т.д. Якщо ж є бажання розширити отвір, то без бюрократичного етапу не обійтися. Так, щоб узаконити перепланування будуть потрібні такі документи:
Ваша заявка прийнята. Максимально швидко з Вами зв'яжеться наш менеджер!
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (044) 587 57 55, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23:00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00