Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Що потрібно знати перед приєднанням балкону до кімнати?

Якщо раніше межею мрій вважалося поставити на балконі або лоджії пластикові вікна, то зараз досить модно і актуально приєднувати ці неопалювані приміщення до суміжних житлових кімнат. Так створюється більше корисного простору, а для багатьох це єдиний прийнятний варіант поліпшення наявних житлових умов.

балкон соединен с комнатой

Але навіть приєднання балкону до кімнати з підвіконням, тобто найпростіший спосіб з видаленням балконного блоку при збереженні стін і порожку, має свої технічні та бюрократичні обмеження. Ось чому заздалегідь варто з'ясувати, чи можна реалізовувати подібний проект і яких правил слід дотримуватися.

Можна чи не можна? Норми і правила

Якщо вас цікавить приєднання балкону до кімнати з підвіконням або будь-який інший варіант об'єднання, звертайтеся в компанію «Стандарт вікна». Ми спеціалізуємося не тільки на виготовленні металопластикових віконних конструкцій, в тому числі пропонуємо вікна Рехау за найкращими цінами в Києві, а й займаємося комплексним ремонтом балконів і лоджій. Ми чітко знаємо, як об'єднати лоджію і кімнату правильно, які заборони і обмеження існують.

Чіткої відповіді щодо того, чи можна виконувати подібне об'єднання чинне законодавство не дає. Але якщо в ході ремонту вносяться зміни в несучі конструкції або ініціюються інші масштабні зміни (як припустимо балкон з виносом більше 40 см), то подібні дії вважаються переплануванням. А вони в обов'язковому порядку повинні узгоджуватися в різних державних інстанціях.

В такому випадку створюється проект. Його розробляє проектна організація, що отримала ліцензію на даний вид діяльності. Якщо він суперечить будь-яким нормам, наприклад, в аспекті безпеки або санітарно-технічним вимогам, то не отримає дозволу на реалізацію. Плюс де-юре не можна узаконити проведене перепланування «заднім числом», тобто спочатку приєднати, а потім намагатися узгоджувати.

Ось чому починати подібні масштабні заходи ми рекомендуємо із звернення до професіоналів «Стандарт вікна». Наші досвідчені майстри оцінять поточний стан будівлі в цілому, і його несучих елементів, підкажуть, які варіанти перепланування допустимо реалізувати в конкретному випадку, а що робити не потрібно, як згідно технічних норм, так і букви закону (норм житлового кодексу і правил різноманітних інстанцій) .

Якщо говорити узагальнено, то є ряд обмежень на роботи, які в квартирах багатоповерхових будинків вважають неприпустимими. Але їх реалізація може пропонуватися деякими будівельними фірмами, правда, погодити їх точно не вийде. А ще важливіше те, що вони часто небезпечні. До табу відноситься наступне:

 • перенесення радіатора опалення за межі житлової площі;
 • повне видалення зовнішньої стіни;
 • демонтаж залізобетонної перемички, яка розташована над отвором;
 • видалення дверного поріжка (він є обов'язковим несучим елементом, до якого фіксується консольна конструкція);
 • урізання бічних простінків.

До того ж під забороною може бути навіть скління, якщо ваш будинок – це пам'ятнка архітектури, початкову зовнішність якого необхідно зберігати.

А ось приєднання балкону до кімнати з підвіконням, коли з отвору тільки видаляється світлопрозора конструкція, переплануванням не рахується, тобто обов'язкового узгодження така дія не вимагає. Якщо ж проводяться інші роботи, то потрібно вже в індивідуальному порядку дивитися, що допустимо і отримати дозвіл, а що – ризикована авантюра.

Бюджет і бажане?

Спершу зазначимо, що об'єднана лоджія і балкон – дуже різні проекти. Так, останній має кардинально інший тип кріплення перекриття і спочатку здатний витримати менші вагові навантаження. Звідси виникають додаткові обмеження на його приєднання. Але навіть якщо технічних і юридичних перешкод немає, то в більшості випадків подібний благоустрій недоцільний з фінансових міркувань і/або просто суперечить здоровому глузду.

Не варто приєднувати балкон, якщо:

 • він невеликий за розмірами і навіть винесення по підлозі не забезпечить серйозного приросту простору;
 • планується вносити зміни в несучу стіну – тут не обійтися без узгодження, на яке піде багато часу, а підсумковий вердикт може бути негативним (дозвіл не дадуть);
 • ви не готові витрачати солідні суми на зміцнення плити підстави, висококласне зовнішнє і внутрішнє утеплення, інші роботи, в тому числі тепле скління і якісний склопакет з еталонними показниками енергозбереження.

Лоджія, як правило, не передбачає особливих технічних обмежень для приєднання, нерідко більше за розміром, а її об'єднання не вимагає настільки великих капіталовкладень.

В цілому, виділяють два основних способи об'єднання:

 1. Сам балкон або лоджію склять, а балконний блок, тобто двері і вікно з отвору демонтують. Це найлегший, досить швидкий, демократичний за ціною план.
 2. Крім демонтажу балконного блоку передбачається часткове видалення стін прорізу. Технічно цей план складніше. Тут вже не обійтися без узгодження перед безпосередньою реалізацією. Плюс можливість такого перепланування прямо залежить від конструктивних особливостей конкретного будинку.

Хочете, щоб бажане і дійсне не є розходилося, а ціна приєднання порадувала? Звертайтеся до нас!

Покрокові етапи об'єднання лоджії і кімнати

Попередньо слід розібратися, чи можна виконувати подібне переобладнання чи ні. Наші майстри, які виїжджають на об'єкт замовника, оцінять таку можливість, виходячи з конкретних вихідних даних, включаючи розміри балкона або лоджії, технічний стан і вік будівлі.

Подальша послідовність дій така:

 1. реалізація теплого скління з 2-камерним склопакетом і висококласної профільною системою (монтажна ширина від 70 мм). Основне завдання такої світлопрозорої конструкції – мінімізувати втрати тепла, тобто захистити від небажаного зниження кімнатної температури в зимову пору;
 2. утеплення. Найкраще скління не забезпечує максимальної теплоізоляції. Треба усунути всі джерела тепловтрат – утеплити підлогу, стелю та стіни. Ще до скління можна реалізувати зовнішнє утеплення мінеральною ватою або пінопластом, виконавши також обшивку з боку вулиці з використанням сайдингу або профнастилу. Усередині лоджія утеплюється пінополістиролом, пінополіуретаном, екранують матеріалами і т.д. Також вітається створення додаткових джерел тепла, в ролі яких можуть виступати електричні конвектори, теплі підлоги;
 3. облаштування освітлювальних приладів. Завдяки їм в цій частині житла буде комфортно навіть в темний час доби;
 4. фінішна обробка. Це може бути обшивка вагонкою або ж будь-який інший варіант, який забезпечить гармонійний дизайн і привабливий зовнішній вигляд інтер'єру. Ясна річ, що обрана обробка повинна поєднуватися з оформленням основної кімнати.

Обмеження і необхідні документи для приєднання лоджії

Напевно, основним технічним моментом об'єднання виступає можливість демонтажу підвіконного блоку і порожку. І тут все залежить від конструкції будівлі. У панельних, цегляних і блокових будинках обидва елементи є несучою частиною стіни, що впливає на міцність балконної плити і необхідно для захисту приміщення від промерзання. Тут навіть вкорочувати підвіконну стіну і поріжок не можна.

У монолітних будинках розширювати отвір можна, так як тут фасадні стіни, як правило, не несучи. Але поріжок все одно потрібно залишати.

У будь-якому випадку частіше реалізується приєднання балкону до кімнати з підвіконням, а останній обігрується як стіл, барна стійка, стільниця з зоною зберігання і т.д. Якщо ж є бажання розширити отвір, то без бюрократичного етапу не обійтися. Так, щоб узаконити перепланування будуть потрібні такі документи:

 • техпаспорт вашої квартири (якщо його у вас немає, то звертайтеся в БТІ);
 • документи, що підтверджують право власності на об'єкт нерухомості;
 • заяву про бажання виконати перепланування для Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ);
 • письмово підтверджена згода всіх власників квартири;
 • проект перепланувального рішення і дозвіл на його реалізацію від ДАБІ;
 • вже після реалізації потрібен буде акт прийому робіт і підготовка нового техпаспорту.