Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Вікна в підлогу – за і проти?

Коли на український ринок скління прийшли пластикові вікна, вони швидко завоювали популярність і тепер обґрунтовано вважаються оптимальним вибором з точки зору ціни і якості. А ще вони серйозно розширюють можливості покупців, адже відрізняються за кольором (завдяки ламінації), формою і розмірами. Так, одним з найактуальніших трендів останніх років стали вікна в підлогу. Вони перетворюють інтер’єр, роблять кімнату візуально більше, забезпечують максимальний приплив природного світла в приміщення, гарантують чудовий вид на природні пейзажі або міську архітектуру.

 

Компанія «Стандарт Вікна» має власне виробництво. Для вас це означає безкоштовні заміри в будь-який час і якісні вікна без націнок, в тому числі на великі віконні конструкції від підлоги до стелі. Вартість на 20% нижча, ніж у конкурентів. Телефонуйте.

КЛАСИФІКАЦІЯ ПАНОРАМНИХ ВІКОН

Перш за все варто сказати про те, як називаються вікна в підлогу по-іншому. Найчастіше зустрічається термін «панорамні», адже саме такий вид відкривається з вікна. Крім того по склінню балконів і лоджій у нас в країні закріпилося поняття «французькі вікна». По суті це ті ж самі конструкції висотою від підлоги до стелі.

Панорамні вікна сьогодні можна зустріти як в квартирах багатоповерхових будинків (найчастіше так само вирішують засклити балкон або лоджію), так і в приватному житловому будівництві (котеджах, особняках, на терасах, в зимових садах). Варіанти реалізації подібного скління можуть бути різними, та й класифікаційних ознак, за якими воно відрізняється чимало.

Виділяють різні види вікон в підлогу за наступними критеріями:

1. За матеріалами виготовлення і/або типу каркасу:

 • металопластикові. Використовується ПВХ-профіль з армуванням, що гарантує високі тепло- і звукоізоляційні параметри, стійкість до атмосферних впливів, простий догляд, демократичні ціни;
 • дерев’яні. Сучасний варіант класичних вікон з рамою з дерева. Сьогодні тут вже використовується багаткамерний склопакет, що підвищує енергозберігаючі властивості такого рішення. Але, через велику вагу і загальну дорогожнечю, панорамні дерев’яні вікна майже не використовуються;
 • алюмінієві. Характеризуються легкою вагою, що може бути перевагою при великих площах скління. У той же час без додаткових термовставок (спеціальних поліамідних вкладок) алюмінієвий профіль – холодний і не підходить для житлових приміщень, а з ними – коштує набагато дорожче пластику;
 • безрамні. Відносно новий варіант, який використовується як на балконах і лоджіях, так і коли потрібні вікна в підлогу на інших об’єктах. Безрамні (безкаркасні) конструкції ефектно виглядають, забезпечують максимальне світлопропускання, зручні в експлуатації. Але в плані тепло- і звукоізоляції вони сильно поступаються ПВХ, тобто підходять тільки для холодного скління.

2. За способами відкривання панорамні вікна ділять на:

 • традиційні разпашні. Найбільш популярний і звичний варіант. Такі вікна надійні, прості в догляді, довговічні. Крім просто разпашних рішень все частіше використовуються поворотно-відкидні, що розширюють можливості провітрювання;
 • паралельно-зсувні. Це різновид розсувної системи, при якій рухома стулка (або стулки) спочатку виїжджає за глуху, а потім переміщається уздовж неї;
 • «Гармошки». Це відмінний вибір для об’єктів, де високе енергозбереження не потрібне. Такі вікна в підлогу складаються при відкриванні гармошкою, що дозволяє отримати повністю вільний отвір, але в плані теплоізоляції вони поступаються аналогам.

3. За конструктивними особливостями виділяють такі різновиди:

 • панорамні вікна без імпостов (варіант безрамного скління);
 • з імпостами – вертикальними або горизонтальними перегородками, що підсилюють конструкцію і розділяють вікно на декілька секцій;
 • з штульпом. Це спеціальна планка, яка фіксуються на одній із стулок. Штульп утримує другу стулку в площині скління, а також запобігає відкриванню назовні. Такі вікна виглядають ефектніше, а в відкритому вигляді повністю звільняють проріз.

Найчастіше вікна в підлогу в будинку або квартирі – це ПВХ-конструкція з традиційною поворотно-відкидний фурнітурою або розсувною системою, а також необхідними з точки зору механічної стійкості і надійності імпостами. Але наша компанія готова реалізувати найрізноманітніші рішення відповідно до потреб і побажань замовника.

ВСТАНОВЛЮВАТИ ВІКНА В ПІДЛОГУ ЧИ НІ?

Прийняти рішення про доцільність вибору таких віконних конструкцій дозволяє аналіз їх сильних і слабких сторін. До незаперечних переваг відносяться наступні:

 1. Відчутне перетворення інтер’єру, в тому числі візуальне збільшення житлового простору. Але і без зорового розширення площі вікна в підлогу в будинку – це вишукано, приємно і цікаво. Відмінно вписуються вони в різні стилі, в тому числі хай-тек, лофт, неокласику і т.д.
 2. Максимальний приплив природного світла. Як результат, включати штучне освітлення можна пізніше, а навіть в похмурий день в приміщенні затишно і світло.
 3. Прекрасна оглядовість. Гідно оцінити цю перевагу можна в тому випадку, якщо з вікна відкривається вид на річку або море, ліс, гори або інший мальовничий пейзаж. Також панорамне скління підходить для мешканців квартир на високих поверхах з видом на міські пам’ятки або просто гарні архітектурні рішення.

До потенційних недоліків панорамних вікон відносяться наступні:

 • наявність законодавчих обмежень (для старих квартир). Для створення вікон в підлогу потрібно змінювати геометрію отвору, а якщо тут несучі стіни, то дозвіл на це ніхто не дасть. Як наслідок, панорамні рішення частіше зустрічаються або на балконах, або в новобудовах, де вони спочатку передбачені;
 • проблеми з приватністю. При відкритих жалюзі або шторах кімната добре проглядається з вулиці. Правда, уникнути цікавості перехожих допомагає тоноване скло;
 • надлишок сонця і спека влітку. Це актуально для квартир і будинків, що виходять на південну сторону. Тут панорамне скління може створити ефект парної. Хоча і ця проблема сьогодні легко вирішується за рахунок вибору сонцезахисних склопакетів;
 • ризики втрати тепла, які потрібно вирішувати на етапі проектування французького скління.

ЧИ ВТРАЧАЄТЬСЯ ТЕПЛО ЧЕРЕЗ ПАНОРАМНІ ВІКНА?

Сучасні пластикові конструкції в тандемі з професійним монтажем від наших фахівців дозволяють домогтися еталонних показників енергозбереження. Ось чому вікна в підлогу краще доповнювати енергозберігаючими склопакетами, заповнювати камери аргоном, підвищена увага приділяти герметизації монтажного шву.

Але при панорамному склінні потрібно як виключити втрати тепла, так і подбати про обігрів. Заздалегідь потрібно продумати розташування радіатора опалення, можливість/доцільність його перенесення, а також реалізацію додаткових джерел тепла, на кшталт конвекторів, теплих підлог і т.д. В такому випадку вікна в підлогу гарантують комфортний мікроклімат круглий рік.

ВЕЛИКЕ ВІКНО КРАЩЕ В КВАРТИРУ АБО ПРИВАТНИЙ БУДИНОК?

У приватному житловому будівництві панорамне скління зустрічається частіше. Тут подібні вікна можна зустріти на виході на прибудинкову територію, на терасі, в будь-який житловій кімнаті. Тут діє принцип «моя хата – мої правила», тобто і кількість таких вікон, і розміри, і форму ви вибираєте самі ще на етапі будівництва. Особливо виграшно панорамне скління буде виглядати в котеджі з видом на ліс, сад, узбережжя, гори або яри.

У типових квартирах старої споруди вікна в підлогу частіше зустрічаються на вузьких лоджіях і балконах. А ось в новобудовах вони нерідко передбачаються і в різних кімнатах: вітальнях, спальнях, дитячих і т.д. Логічніше таке рішення виглядає на високих поверхах і/або при наявності панорамного виду, адже якщо ваша квартира «утикається» в іншу висотку, то основні переваги вікна в підлогу губляться.

Цікаві факти про панорамні вікна:

 1. Максимальні габарити ПВХ-вікон регламентовані, тобто перевищувати їх заборонено. Без додаткових сполучних і підсилюючих елементів висота не повинна бути більше 275 см, а ширина – 265 см.
 2. Для створення теплової завіси крім традиційних радіаторів можуть застосовуватися підлогові батареї, вбудовані конвектори і високі (вертикальні) радіатори.
 3. Значимість попереднього проектування і правильного монтажу вікон в підлогу в рази підвищується. Тому цю роботу слід довірити досвідченим професіоналам нашої компанії.