Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Сонцезахисна плівка на вікна: порятунок чи додаткова проблема?

Коли вікна виходять на сонячну сторону, в літній спекотний день приміщення (неважливо, квартира або офіс) може перетворитися на своєрідну парну. Кімнатна температура зашкалює, і виникає логічне запитання, як знизити її. Якщо спочатку склопакет не доповнений спеціальним сонцезахисним або тонованим склом, то варто задуматися про подібну модернізацію віконної конструкції. Але, такі заходи прийнято вважати кардинальними, а спочатку хочеться знайти більш доступне і швидке рішення. Ним є сонцезахисна плівка на вікна.

 

Спочатку щось подібне застосовували тільки в автомобілях. Але, тонування було спрямоване насамперед на підвищення приватності, а зниження нагріву автомобільного салону стало приємним додатковим бонусом. Потім подібні плівки стали використовувати і в вікнах будинків, причому як тоновані, так і не тоновані. Їх асортимент сьогодні дуже великий, ціни теж відрізняються. Якщо вибрати неякісний зразок, то відображаюча плівка на вікна не буде справлятися зі своїми головними функціями, так, і масу клопоту при очищенні скла може додати.

ЯК ПРАЦЮЄ СОНЦЕЗАХИСНА ПЛІВКА?

Першочерговим завданням подібних віконних аксесуарів є зниження проникнення сонячного світла і усунення ефекту «парилки», що виникає влітку. Деяких мешканців не так турбує нагрів (наприклад, вони включають кліматичну техніку або не перебувають в розпал спекотного дня вдома), як яскраве світло рано вранці в спальні або дитячій кімнаті. У цьому випадку головна захисна функція зводиться до затемнення.

У будь-якому випадку сонцезахисна плівка на вікна – це спеціальне полотно, на яке нанесені різні, переважно металеві напилення. Вони дозволяють фільтрувати сонячні промені, як ультрафіолетове, так і інфрачервоне випромінювання. При цьому видиме світло частіше пропускається добре, тобто світлопропускання, як правило, злегка знижується, але не виникає похмурої атмосфери і пов’язаного з цим дискомфорту, аж до зниження працездатності або погіршення здоров’я.

Отже, ультрафіолет і інфрачервоне проміння утримуються, а світло – потрапляє в приміщення. Це принципова відмінність якісних відображають плівок на вікна. Саме так вони повинні працювати. В результаті влітку їх використання дає можливість знизити кімнатну температуру (без застосування кондиціонера) на 5-7 градусів Цельсія.

А ось вироби, які застосовувалися раніше (і нерідко зустрічаються в продажу і сьогодні), здатні тільки затемнити віконний отвір. В результаті сильне нагрівання влітку нікуди не зникає. До того ж подібні не дуже якісні полотна нерідко складно видалити зі скла.

ВИДИ І КРИТЕРІЇ ВИБОРУ ВІДБИВАЄ ПЛІВКИ

Виділяють різні види плівок, які допомагають захиститися від ультрафіолету, нагріву, що викликається сонячними променями, відблисків і/або яскравого світла. Відрізнятися може ступінь ефективності (захисту), принцип монтажу (самоклеючі і ні), сторона вікна, на яку наносять полотно (інтер’єрні та екстер’єрні). Зрозуміти, яка сонцезахисна плівка на вікна потрібно вам, можна лише трохи розібравшись з їх різновидами, а також чітко усвідомивши свої потреби.

Перш за все виділяють екстер’єрні (зовнішні) та інтер’єрні (внутрішні) полотна. У домашніх умовах, звичайно ж, простіше встановити останні варіанти. Але, екстер’єрні зразки, які використовуються, наприклад, в офісах з фасадним склінням, мають і свої переваги. Вони ефективніше борються з тепловим випромінюванням, так як знаходяться на зовнішньому склі: в результаті внутрішнє буде ще менше нагріватися.

Крім цього виділяють такі вироби:

 1. Світловідбиваюча плівка високої ефективності. Вона відмінно пропускає денне світло, але утримує сонячну енергію (тепло). Забезпечується це за рахунок наявності на полімерному полотні спеціального металізованого шару. Таким плівкам не страшні різні примхи погоди. Застосовувати їх рекомендується на віконних конструкціях більшого і середнього розміру.
 2. Світловідбиваюча плівка середньої ефективності. Вони відображають до 60% світла, забезпечуючи ефект дзеркала. Подібні полотна відрізняються за кольором, зазвичай пропонуються в сірому, зеленому або блакитному забарвленнях.
 3. Тонуюча плівка. На полотно наноситься бронзове, титанове або сталеве покриття. Влітку забезпечується відображення до 99% ультрафіолету. Прозорість у таких виробів гірше, тобто денне світло пропускається не все.
 4. Світлозахисна дзеркальна плівка на вікна. Також відноситься до категорії виробів з однобічною видимістю. Вона захищає від ультрафіолету, в тому числі не дозволяє шпалерам і меблевій оббивці вигоряти від сонця. Характеризується високою надійністю і довговічністю, добре чинить опір механічних пошкоджень.
 5. Матова плівка. Її частіше завдають на скляні двері або інші світлопропускаючі конструкції, що знаходяться всередині приміщень. Захисні функції тут скоріше виступають як бонус. Основна мета застосування матових полотен – підвищення рівня приватності та декорування приміщень.

Практично всі сучасні плівки є самоклеючими. Це спрощує процес їх нанесення на поверхню скла, а також виступає запорукою швидкого і легкого демонтажу. Але це справедливо тільки для якісних виробів.

ОСОБЛИВОСТІ ТА НЕДОЛІКИ

Якісна сонцезахисна плівка на вікна має такі плюси:

 1. Допомагає уникнути перегріву приміщення, а взимку краще утримує тепле кімнатне повітря. Цим вони особливо корисні, якщо робиться балкон під ключ з його перетворенням в повноцінну кімнату.
 2. Запобігає вигоранню оздоблювальних матеріалів і оббивки меблів.
 3. На відміну від штор, вона не вимагає складного догляду, в тому числі прання.
 4. Практично не впливає на інтер’єр і може поєднуватися з будь-якими видами декору, включаючи гардини, тканинні ролети і т.д.
 5. Захищає кімнатні рослини від надлишку світла.
 6. Підвищує механічну міцність склопакету, а при розбитті утримує уламки в площині вікна.
 7. Дешевше за ціною, ніж сонцезахисне скло.

Крім того, дзеркальна плівка на вікна захищає від сторонніх поглядів, додаючи приватності.

Недоліки у подібних полотен також є:

 1. Деякі моделі, особливо бюджетні або браковані, важко очищати з поверхні скла.
 2. Загальний вигляд віконної конструкції прямо залежить від правильності монтажу: можлива поява бульбашок повітря, розривів та інших дефектів.
 3. Окремі зразки досить вибагливі і можуть розтягуватися, пошкоджуватися, псуватися через вплив вологи.
 4. Вечірньої пори при включенні освітлювальних приладів, плівки стають прозорими, тобто використання штор або іншого текстилю все одно потрібно.

ЯК КЛЕЇТИ ДЗЕРКАЛЬНУ ПЛІВКУ?

Загальні рекомендації такі:

 • краще клеїти на склопакет, знятий з рами, хоча простіше все зробити відразу на вікнах;
 • бажано, щоб температура на вулиці і в приміщенні була теплою: клей добре візьметься і швидко висохне;
 • оптимальна вологість від 20 до 80%.

Спочатку потрібно вимити скло, насухо протерши їх і видаливши будь-які ворсинки. Далі процедура обклеювання включає такі етапи:

 • перевірка якості полотна на предмет просвітів чи інших дефектів;
 • виконання вимірів і вирізання плівки потрібного розміру;
 • змочування скла мильним розчином;
 • зняття захисного шару з плівки і змочування водою, що тимчасово забезпечує нейтралізацію клею;
 • прикладання до скла і акуратне згладжування;
 • видалення повітря за рахунок розгладження шпателем. Якщо це не допомагає, то можна швидко підняти полотно (якщо клей ще не почав засихати);
 • обрізка країв плівки ножем;
 • огляд результатів і перевірка якості роботи.

ЧИ МОЖНА ВИДАЛИТИ ТАКУ ПЛІВКУ БЕЗ ШКОДИ ДЛЯ СКЛА?

Часто сонцезахисна плівка на вікна доставляє проблеми лише при спробі її видалення. Вона погано знімається і псує скло. Щоб подібного не сталося, рекомендується використовувати перевірені способи її видалення.

По-перше, можна застосовувати скребки, призначені для догляду за варочними панелями зі склокераміки. Скло спочатку рясно змочується, а потім можна поступово зішкрябати полотно. Після на підвіконні і інших поверхнях буде запорошено.

По-друге, можна застосовувати гелі, призначені для чищення духових шаф. Після їх нанесення на плівку, починається процес розчинення, а потім залишки легко змиваються за допомогою м’яких губок.