Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Гучні будівельні роботи в квартирі: правила і штрафи

Той, хто довго живе в багатоквартирному будинку, сам стикався з необхідністю будь-якого ремонту і чув (в прямому сенсі цього слова) про ремонтні та/або будівельні роботи, які виконуються сусідами. І раз мова йде не про приватне домоволодінні, то враховувати інтереси інших потрібно. Більш того проведення гучних робіт в квартирі суворо регламентоване.

Компанія «Стандарт вікна» виготовляє металопластикові вікна в Києві і пропонує кращі ціни на пропоновану висококласну конструкцію. Ми не тільки надаємо послуги монтажу віконних конструкцій, але і виконуємо інші ремонтні роботи, наприклад, винос або обшивка балкону.

Наші майстри в курсі, що деякі їх дії можуть спричиняти дискомфорт сусідам, в зв'язку з чим виконують галасливі роботи тільки тоді, коли це дозволяється законодавством України або досягнута домовленість з усіма мешканцями. Спираючись на накопичений досвід, ми розповімо вам, коли можна шуміти, і що буде, якщо порушувати встановлені норми.

Що є гучної роботою в квартирі?

Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» серед іншого регламентує проведення гучних робіт в квартирі і норми допустимого рівня шуму в житлових приміщеннях. Дотримуватися встановлених вимог повинні як самі мешканці, так і комерційні підприємства (ремонтні бригади), представники місцевих органів влади та інших організацій.

Гучними вважаються побутові звуки, будівельні і ремонтні роботи, що створюють дискомфорт для сусідів. Так, припустимо, прослуховування музики і перегляд телевізору на помірному рівні гучності або процес обклеювання шпалерами точно ніяких незручностей для сусідів не доставляє. Але нічна вечірка, свердління стін, демонтаж міжкімнатних перегородок, штроблення для прокладки електрики, кріплення кухонного гарнітуру або вбудованих меблів і т.д. — це дійсно галасливі роботи.

Якщо ви хочете засклити балкон або замінити вікна на кухні, то повинні враховувати фактор шуму. Звичайно, сама установка супроводжується мінімальної гучністю: сусіди відчують процес тільки при кріпленні рами в отворі і, можливо, при фіксації відливу. Але крім монтажу є ще демонтаж старої конструкції, можуть свердлитися зовнішні стіни і т.д. Ось чому в ідеалі на вихідні, ранній ранок і пізній вечір установку вікон призначати не варто. А якщо варіантів немає, то хоча б найближчих сусідів варто попередити про можливий нетривалий акустичний дискомфорт.

Відзначимо також, що ремонт вікон в більшості випадків з особливою гучністю не пов'язаний. Наприклад, регулювання фурнітури, заміна ущільнювачів і склопакетів незручностей не завдасть навіть самим ініціаторам приїзду фахівців.

Допустимий рівень шуму в житлових будинках

Гучними роботами вважаються ті, що перевищують встановлені для житла норми, а суб'єктивні уявлення сусідів ролі не грають. Головні вимоги такі:

  • в квартирах днем ​​не повинно бути гучніше 55 дБ, а вночі — більше 45 дБ;
  • для гуртожитків допускається трохи більше шуму, відповідно до 60 і 50 дБ;
  • на прилеглих до житла територіях днем ​​допустимо шум до 70 дБ, а вночі — не більше 60 дБ.

Для розуміння, що таке 45 або 55 дБ, наведемо довідкову інформацію за рівнями звукового тиску. Так, цокання годиннику або спілкування пошепки людей створює звук до 30 дБ, звичайна розмова досягає 40-45 дБ. Акустичний фон в робочому офісі, де всі працюють за ПК і/або спілкуються за телефонами, як правило, не вище 60-65 дБ. Сучасні пилососи працюють з показниками близько 80 дБ. А ось лобзик або перфоратор працює голосніше — до 100 дБ і більше.

Врахуйте, що рівень шуму, який створюється у вас, буде менш гучним у сусідів. Так, одна міжквартирна стіна в ідеалі здатна знизити звукове коливання на 60 дБ, а міжкімнатні — на 50 дБ. Отже, дійсно гучна будівельна техніка з рівнем шуму до 100 дБ у найближчих сусідів може сприйматися не настільки голосно, а якщо ще виконана додаткова шумоізоляція приміщення, то ефект поглинання лише підвищується.

До котрої години можна шуміти в Києві?

Відповідно до закону «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» в житлових об'єктах шуміти не можна з 22:00 і до 08:00. В цей час в будні заборонені:

  • гучні крики і спів;
  • використання музичної апаратури;
  • запуск салютів і феєрверків.

Тобто гучні свята і вечірки потрібно закінчувати о 22 годині вечора.

А ось застосування побутових предметів, які створюють звук, тобто ремонтні приналежності, такі як дрилі, перфоратори і т.д., припускають навіть трохи жорсткіші обмеження: їх використання в будні заборонено з 21:00 і до 08:00.

Плюс потрібно враховувати, що крім ночі обмеження на шум накладається на вихідні і свята. Так, на питання чи можна шуміти в неділю (Україна), відповідь однозначно негативна. Це ж стосується ще й субот і всіх святкових днів. Винятком є ​​тільки ситуація, коли орендар або власник житла погодив галасливі роботи з усіма сусідами.

Отже, до котрої години можна шуміти в Києві? Якщо зі святкуванням Дня народження — то до 10 вечора, а якщо з будівництвом або ремонтом — то до 21 години в будні.

Винятком виступають ті дії, які важливі для забезпечення безпеки. Так, аварійні ситуації допускається усувати і вночі, і в свята. Аналогічно до виключень належать вимушені заходи, спрямовані на попередження або усунення наслідків стихійних лих. А ще деякі компроміси допустимі в суботу, адже не для всіх категорій населення цей день є вихідним.

Чи існують штрафи на надлишки шуму при ремонті?

Проведення шумних робіт в квартирі, коли це заборонено законом, відноситься до порушень громадського порядку. Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, в таких випадках накладаються штрафні санкції. Як покарання винних поліцією або ж судом застосовується попередження або грошовий штраф сумою від 85 до 255 гривень. Подібні заходи поширюються на тих, хто допускає перше порушення тиші.

Якщо винуватцем є компанія (юридична особа, наприклад, будівельна фірма), то величина штрафу за перше правопорушення вище — від 255 до 510 гривень.

За повторне порушення тиші, яке відбувається протягом календарного року, фізичні особи сплачують до 510 гривень, а юридичні — від 810 до 7650 гривень. За третє подібне правопорушення поліція має право конфіскувати інструменти або побутові предмети, що виступають джерелом шуму. Тобто, правоохоронці мають право покарати «рецидивістів» вилученням музичної апаратури або будівельної техніки, що створює акустичний дискомфорт.

В законі є відсилання і до кримінальної відповідальності, але правового механізму залучення до неї за гучний ремонт в Україні немає. Тобто максимальним покаранням стане вилучення обладнання або техніки.

На практиці покладатися на покарання винних за несанкціоноване проведення гучних робіт в квартирі можна не в 100% випадків. Так, для підтвердження порушення потрібен спеціальний прилад — шумомір, а без нього не можна провести експертизу і виписати штраф.

Що робити, щоб не було конфлікту з сусідами?

Через гучні роботи нерідко виникають сварки між сусідами. Уникнути їх можна, якщо ініціатор ремонту (або гучного святкування) попередить інших мешканців про свої наміри і домовитися з ними по-хорошому. Часто досить пояснити ситуацію, чітко окреслити тимчасові рамки, і конфлікту не буде.

Якщо ж порушуються ваші права, тобто сусіди не дають вам відпочивати у вихідні або спати вночі, то спочатку теж рекомендується поговорити з порушниками. Якщо ж на ваші резонні зауваження реакції немає, то варто викликати поліцію і заздалегідь при дзвінку повідомити про проблему шуму. Якщо сусіди не відкривають навіть поліції, то необхідно звертатися в прокуратуру або складати позов в судову інстанцію. Але при проведенні гучних робіт в квартирі подібні заходи виглядають крайнім кроком. У більшості випадків можна знайти компроміс.

До речі, тактика конструктивного діалогу рекомендована і тим сім'ям, у яких є маленькі діти. Батьки можуть підійти до сусідів і попросити їх по можливості не шуміти під час денного сну чада. Адекватні ремонтні бригади завжди йдуть на зустріч.