Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Шумоізоляція і звукоізоляція вікон – тиша в будинку

Сучасна наука довела, що акустичний комфорт прямо впливає на здоров’я і працездатність людини. Сильний шум заважає міцному сну, нормальній роботі, відпочинку, взаємодії з членами сім’ї і т.д. Для сучасних мегаполісів проблема лише поглиблюється: машин стає більше, до автотранспорту додаються літаки, залізниця, щільність забудови теж збільшується, так що дитячі майданчики та зони відпочинку у дворах впритул наближаються до житла. Тому якщо поруч з квартирою розташований дитсадок, точка збору молоді або вікна виходять на дорогу, шумоізоляція – вкрай важливий аспект, про який не можна забувати.

 

Глухі стіни добре справляються із захистом від вуличного шуму. А ось звукоізоляція вікон буває різною. Тут багато що залежить від обраного профілю, склопакета і деяких дрібних нюансів. Так, навіть гумові ущільнювачі для вікон можуть поглинути кілька децибел і допомогти тим самим з комфортним відпочинком або продуктивною працею.

ЧОМУ ПЛАСТИКОВІ ВІКНА НЕ ЗАВЖДИ ЗАХИЩАЮТЬ ВІД ШУМУ?

Спочатку варто розібратися з базовими аспектами, почасти відомими зі шкільного курсу фізики. Одиницею вимірювання гучності є децибели. Чим вище значення, тим гучніше. Так, звичайна розмова по гучності не перевищує 45 децибел, тоді як на жвавій вулиці рівень шуму може бути вже 70-80.

Перш ніж говорити про шумоізоляцію пластикових вікон, треба розібратися з санітарними нормами. Так, в житлових приміщеннях в денний час акустичний комфорт забезпечується значенням до 40 дБ, тобто тиха розмова не буде заважати людині. Вночі вимоги підвищуються до значень в 25-35. До речі, показником в 30 дБ відповідає цокання механічних годинників.

Припустимо, що за вікном знаходиться жвава вулиця і рівень шуму на ній досягає 75 дБ. Отже, щоб в приміщенні було комфортно вдень потрібно домогтися звукоізоляції в 35+ дБ (з 75 віднімаємо норму в 40). Якщо припустити, що той же рівень шуму зберігається і вночі (пізно ввечері під час засипання більшості людей, автотрафік в великих містах нерідко серйозний), то в нічний час потрібна звукоізоляція в 40-45 дБ.

Глухі бетонні або цегляні стіни забезпечать індекс ізоляції в районі 52-54 дБ. Отже, якщо вони без серйозних вад, то вузьким місцем з точки зору звукового комфорту точно не стануть. А ось віконні конструкції тонші і легші по вазі, ніж стіни, через що вони передають більше звукових коливань. Так, якщо звукоізоляція вікон буде в районі 30 дБ, то для тихого двору цього, як правило, досить, але для жвавої магістралі або місць поруч із залізничними або трамвайними шляхами такого вже явно мало.

ЗВУКОІЗОЛЯЦІЯ ВІКОН: МІФИ І ФАКТИ

Інформації, як підвищити опір віконної конструкції вуличному гулу, дуже багато. Поряд з реальними фактами виникло і чимало міфів, чому провиною і маркетинг, і деякі інші аспекти.

Не варто думати, що шумоізоляція пластикових вікон за замовчуванням краще, ніж у дерев’яних. ПВХ-конструкції мають меншу монтажну глибину, ніж аналоги з дерева, через що при інших рівних умовах можуть гірше захищати від вуличного шуму. Пластикові конструкції гірше звукоізолюють приміщення, якщо порівнювати їх з роздільними вікнами зі спареними рамами, як в будинках сталінського періоду. Відстань між цими рамами нерідко складала не менше 20-25 см, тоді як сучасні однокамерні склопакети по товщині «стартують» з позначки в 30-32 см. Як наслідок, і звукоізоляція вікон в «сталінках» дорівнює близько 35 децибел, а бюджетних пластикових аналогів – близько 30.

Інші міфи про захист від звуків:

  • відчутно підвищити звукоізоляцію можна за рахунок плівок невеликої товщини. Звукові коливання ефективно гасять тільки матеріали високої щільності;
  • рама і матеріал прямо впливає на шумоізоляцію. Насправді набагато важливіше герметичність всіх наявних з’єднань;
  • використання інертних газів в склопакеті – один з основних способів ізоляції звуку. Ні, аргон і криптон важливіше для теплоізоляції, а на рівень шуму вони хоч і впливають позитивно, але їхня роль мінімальна і не порівнянна з ціною.

 Реальні факти про звукоізоляцію вікон:

  • найважливішим фактором захисту від шумів є товщина профілю і склопакета. Чим вони більші, тим сильніше перешкоди для звуку. А вже потім йде число камер;
  • головною вразливістю вікна з точки зору шумоізоляції виступає склопакет. Отже, якщо вас цікавить високий акустичний комфорт, приділіть вибору підвищену увагу;
  • на загальний рівень герметичності прямо впливає дотримання технології установки і щільність притиску стулок до рами;
  • більш ефективно підвищувати ізоляцію звуку можна за рахунок нарощування повітряного проміжку між стеклами, а не збільшення числа камер.

ЯК ЗАХИСТИТИСЯ ВІД ШУМУ З ВУЛИЦІ?

З наукової точки зору головним способом забезпечення високої звукоізоляції виступає підвищення товщини склопакета. Таким чином, краще вибирати склопакет на 40+ мм, якщо це дозволяє профільна система.

Позитивно впливають на захист від звуків як більш товсті камери (повітряні проміжки), так і приріст товщини використовуваного скла. А ось кількість скла насамперед впливає на загальну масу. Цей параметр також важливий для шумоізоляції, але просто так гнатися за збільшенням камер склопакету не потрібно: при загальній однаковій товщині різниця в показниках захисту від звуку буде невеликою.

Найефективнішими варіантами захисту від звуків з вулиці можна вважати установку роздільно-спареного вікна з декількома стулками або ж послідовну установку в одному отворі відразу двох конструкцій. В цьому випадку можна забезпечити показники ізоляції до 45 дБ. Але подібні конструкції в житлових приміщеннях, як правило, не використовуються.

У квартирах застосовують вироби з 2-камерним асиметричним склопакетом, коли середнє скло знаходиться на різній відстані від крайніх, до одного з них наближене, а від іншого відповідно віддалено. Тут шумоізоляція при товщині в 40 мм складе 33-35 дБ. У більшості ситуацій цього достатньо: шум і вдень, і вночі буде не вище санітарних норм.

Для особливо гучних випадків і 35 дБ буває замало. На 2-3 дБ підвищити цей параметр можна за рахунок установки більш товстого скла. А домогтися значень звукоізоляції в 40+ дБ дозволяє застосування спеціального багатошарового скла товщиною 6-8 мм і наявністю між двома шарами скла в’язкої прозорої плівки PVB (приріст ізоляції до 8 дБ).

СКІЛЬКИ МАЄ БУТИ КАМЕР В ПРОФІЛІ?

Профільна система з точки зору захисту від шуму спочатку перевершує можливості склопакетів. Так, навіть у бюджетних профілів з монтажною глибиною 60 мм і 3 камерами показник звукоізоляції вище 40 дБ, припустимо, у REHAU Euro-Design 60 він складає 41 дБ, котрого більш ніж достатньо.

П’ятикамерні профільні системи в даному аспекті будуть ще краще, а наприклад, преміальні моделі на 6-7 камер лише небагато чим поступаються глухим цегляним стінам (шумоізоляція 46 дБ і більше).

Отже, навіть найпростіші профілі на 3 або 4 камери справляються зі зниженням рівня шуму не гірше, ніж найкращі звукоізоляційні склопакети. Але, правильний вибір профільної системи для забезпечення акустичного комфорту все одно важливий, адже від її монтажної глибини прямо залежить максимальна товщина склопакету. А як відомо, чим вона більша, тим тихіше буде в квартирі.

ПОРАДИ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ

Вибір висококласних склопакетів і профілю ще не гарантують того, що на практиці віконна конструкція буде максимально тихою. Є ще кілька важливих аспектів, які ми також рекомендуємо врахувати цінителям тиші і спокою в своєму житлі:

  • реальна звукоізоляція сильно залежить від герметичності стулок. Тут важливе значення відіграє і фурнітура, відповідальна за притиск до рами, і наявність не менше 2 контурів ущільнення, і стан ущільнювачів гумок. Якщо вони втратили еластичність, то в приміщенні може стати гучніше. Крім заміни ущільнювачів може допомогти регулювання фурнітури;
  • вузьким місцем може бути не тільки склопакет, але і будь-які негерметичні елементи віконного блоку. Так, на експлуатаційні властивості і звукоізоляцію, прямо впливає якісний монтаж, оздоблення укосів і т.д .;
  • висока звукоізоляція і традиційні способи провітрювання не сумісні. Як тільки ви відкриєте вікно навіть на мікропровітрювання, майже всі перепони для шуму зникнуть. Рішенням в такому випадку може бути вибір спеціальних припливних клапанів і/або організація інших приточно-витяжних систем вентиляції в приміщенні.