Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Штульпове вікно: все, що потрібно знати про ці системи

Металопластикові вікна мають відмінні експлуатаційні характеристики, надійні та довговічні. Однак і вони не є ідеальними. Багатьох людей відверто втомлювала їхня однотипна конструкція, а саме розподіл на три частини за допомогою імпоста. Так було раніше, але сьогодні вибір досить великий.

Штульпове вікно

Один із найцікавіших варіантів скління – штульпове вікно. На відміну від стандартного, у його конструкції відсутній імпост, стандартна перегородка із встановленою в ній запірною арматурою, яка ділить конструкцію на дві та більше частини. Віконні блоки з імпостом більші та громіздкі, мають меншу світлопропускну здатність. Штульпові позбавлені цих недоліків і мають багато цінних переваг.

Особливості конструкції штульпового вікна

Ці віконні системи отримали назву від штульпа — різновиду профілю, який замінює функції імпоста, але при цьому не закріплюється на рамі, а кріпиться до однієї зі стулок. Тобто, установча стійка відкривається під час відкриття вікна, тому що вона прикріплена до однієї з віконних стулок. Це надає таким вікнам елегантного вигляду. Подвійне вікно без центральної перемички можна повністю відкрити завдяки інтелектуальному рішенню, що забезпечує вільний та повний огляд із вікна. Завдяки цьому при відкритті отвір виявляється повністю вільним. А гарне підвіконня ще більше збагатить ваші враження.

Така конструкція складається завжди з двох стулок:

 • Активної. Максимально функціональна, може бути просто поворотною або відкидною, або поєднувати обидві функції. Керується за допомогою звичайної віконної ручки.
 • Пасивної. Ця стулка зі штульпом відкривається лише після того, як відкрита перша. За її блокування у рамі відповідає спеціальний механізм.

Попри побоювання багатьох покупців, штульпова система настільки ж надійна і зручна в повсякденному користуванні, як і класична. Технології постійно вдосконалюються, а це означає — ви отримаєте віконні блоки з відмінними показниками герметичності, практичності та довговічності.

Таким чином, штульпове вікно — це стильне рішення для будь-якого будинку. Особливо, коли ви любите помилуватися влітку на навколишні пейзажі крізь просторі та повністю вільні отвори.

Сфера застосування

Випадків, коли виявляються корисними та затребуваними штульпові віконні системи, досить багато. Розглянемо найбільш очевидні з них:

 • Балкони та лоджії. Вихід на балкон, лоджію на основі штульпових дверей візуально додає простору у приміщенні, створює модний інтер'єр та збільшує рівень інсоляції кімнати;
 • Ситуації, коли поставити розсувні двері неможливо або нерентабельно під час отворів шириною 1-2 м. Наприклад, при виході на терасу. Штульпові дверні блоки дуже естетичні позитивно впливають на інтер'єр. У звичайному режимі використовується одна стулка, а дві відразу задіяні при необхідності, наприклад, щоб пронести меблі.
 • Господарі приватних будинків далеко не завжди передбачають широкі вхідні та міжкімнатні двері. І як у такому разі заносити меблі та велико-габаритні предмети? Через вільний отвір робити це найкраще.
 • Ви хочете насолоджуватися вільним виглядом із вікна, яке не псуватиме планка імпоста. Може здаватися дрібницею, але іноді це справді важливо.

Що примітно, за вартістю штульпові віконні блоки виявляються лише на 10-15% дорожчими, ніж стандартні варіанти. Тобто цілком виправдана плата за ті переваги, які ви отримаєте. А їх справді чимало.

Штульпове вікно: переваги та недоліки

Далі ми перерахуємо ряд переваг, якими характеризується таке скління. Їх багато, тому озвучимо найістотніші:

 • У закритому вигляді конструкція виглядає як вікно з центральною перекладиною, але пропонує безперешкодний панорамний вид зсередини, який не порушується центральною стійкою.
 • Підвищена світлопропускна спроможність скління. Оскільки імпост відсутній, а профіль вже в середньому на 5 см, площа скління зростає — в кімнату потрапляє більше світла.
 • Відмінна сполучність з вузькими прорізами. З тієї ж причини, що ми описали вище. Збільшене скління компенсує нестачу загальної площі віконного отвору.
 • Високі протизламні якості. Оскільки обидві рухливі секції міцно зачіплюються між собою, тому зламати конструкцію з вулиці дуже проблематично і довго. Цьому сприяють запірні механізми, які з вулиці надійно захищаються штульпом та непомітні в принципі.
 • Гарні ізоляційні властивості. Всупереч побоюванням штульпові системи забезпечують таку ж високу тепло-і шумоізоляцію, якби ви вирішили замовити вікна традиційного плану.
 • Легкий догляд. Оскільки обидві стулки є рухомими, виключається ймовірність наявності важкодоступних місць. Помити вікно повністю всередині та зовні буде так само легко, як і всередині.
 • Широкі можливості застосування. Штульп аж ніяк не обмежує практичність віконних систем. Так само можна подивитися ціни на пластикові вікна, замовити вироби з ламінацією або виконані в нестандартній формі (трикутні, овальні, трапецієподібні).
 • Висока ремонтопридатність. Конструкція майже повністю ремонтується, що продовжує термін її експлуатації, і навіть допомагає знизити витрати свого бюджету.

Крім того, слід додати, що такі віконні системи виглядають ефектно і гармонійно при реставрації старовинних будівель, адже вони більш фізично і візуально (особливо моделі, що ламінують) схожі на дерев'яне скління. При цьому використання системи зі штульпом можливе не тільки у вікнах, а й у поєднанні з металопластиковими дверима.

Тепер щодо недоліків. Нехай їх небагато, але вони є. Перерахуємо і їх:

 • стулки відкриваються лише по черзі, і активна секція завжди відкривається першою;
 • Нерідко виникають проблеми з монтажем антимоскітних сіток. Це пов'язано з тим, що сітку потрібно ставити на весь отвір відразу. При великій площі скління виникає ризик нещільного кріплення аксесуара, що вирішується за рахунок додаткових маніпуляцій, зокрема встановлюючи допоміжний ущільнювач для вікон;
 • за рахунок відсутності центральної перемички загальна міцність блоку дещо знижується, але це зовсім некритично.

Таким чином, ми розглянули всі переваги та вади конструкцій такого роду. Однак буде не зайвим додати, що найкраще замовляти штульпові вікна безпосередньо у виробника, наприклад, у нашій компанії. Це пов'язано з тим, що ми виробляємо скління строго на замовлення і пропонуємо своїм клієнтам або більш доступну українську якість або еталонну німецьку. Оскільки на останній варіант ціни об'єктивно вище, краще заздалегідь вивчити ціни на вікна Рехау.

Оформивши замовлення в нашій компанії, вам не доведеться ні про що турбуватися. Воно буде виконано досить швидко, а потім ми організуємо та здійснимо акуратну доставку прямо до вашого будинку, а за необхідності — професійно встановимо усі вікна.

Яка фурнітура для штульпового вікна?

Що стосується управління пасивною стулкою, то як спеціальний механізм використовуються три різні фурнітурні механізми:

 • Шпінгалети. Це спеціальні засувки, які ставляться на штульповий профіль у верхній та нижній частині торця стулки. Його висувна частина в закритому положенні входить у відповідну планку. Це чудове рішення, але воно має свої нюанси. Коли вікно занадто високе, тоді можливі незручності при відкритті верхнього шпингалету, а через відсутність горизонтальних точок притиску ширина пасивної стулки обмежується відміткою 75 см.
 • Штульпова тяга. Це запірний механізм, що розташовується по всій довжині профілю, керуючись однією ручкою у нижній половині. Даний варіант набагато зручніший і легший у користуванні, через що він дуже популярний. До того є можливість підключити до механізму кутові передачі і додаткові запори, завдяки чому забезпечується відмінний притиск по всьому периметру, а пасивна стулка може бути ширше, ніж 75 см.
 • Додатковий набір фурнітури. Цей варіант дає найкращий результат у плані герметичності, хоча і є найрідкіснішим. Він може бути встановлений виключно на етапі виробництва та збирання конструкції. Управління пасивною стулкою тут досить зручне та виконується другою ручкою, а її ширина обмежена 120 см.

Який з варіантів вибрати, ви можете вирішити самі або довіритися думці компетентного фахівця. Він підкаже оптимальне рішення щодо співвідношення витрати/результат.