Металопластикові вікна представляють собою складну конструкцію, що складається з профільної системи, склопакета і фурнітури. Профіль є основним, каркасним елементом. Саме він виготовляється з полівінілхлориду, синтетичного полімеру, який скорочено називають ПВХ.
Профільна система вважається головним гарантом експлуатаційних властивостей віконної конструкції. Якщо поглянути на металопластикові вікна в розрізі, то стане ясно, що цей самий каркас має складну структуру, в якій треба вміти розбиратися.
Повернемося до металопластикових вікон в розрізі, зразки яких часто представлені в офісах віконних компаній.
У поперечнику рама складається з частин литого полімеру, які герметично з’єднуються один з одним і формують каркас віконної конструкції. Пластикові перегородки розділяють його на порожні камери або секції. Їх сумарна кількість вкрай важлива. Так, металопластикові вікна, профіль яких має більше камер, будуть вигравати у аналогів з меншим їх числом, як мінімум, за двома параметрами – тепло і звукоізоляції. В сучасних профільних системах може бути від 3 до 8 камер.
У центрі профілю, незалежно від загального числа порожніх секцій, буде знаходитися найбільша з них. Вона відрізняється від всіх інших камер не тільки розміром, але і тим, що саме тут розташовується армуючий вкладиш (зазвичай сталевий). Його завдання досить проста – надати конструкції додаткову жорсткість і попередити деформації в результаті будь-яких впливів, будь-то перепади температур, вітрові навантаження або механічні удари.
Форма армуючої вкладки може відрізнятися. Вона залежить від різних чинників, в тому числі власне типу профілю та конкретних його виробників. З останнім розібратися досить просто:
Геометрія такого ПВХ-вікна може бути порушена навіть при не самих серйозних варіантах впливу.
До речі, без армування бувають і просунуті німецькі профілі металопластикових вікон. Так, система RAU-FIPRO використовується в преміальної продукції Rehau – GENEO. Тут замість металу застосовується склокомпозиційний матеріал. Він на відміну від сталевих аналогів краще захищений від промерзання.
Профільні елементи за призначенням також відрізняються. Виділяють такі типи:
Щоб підібрати висококласні металопластикові вікна, профіль потрібно оцінювати не тільки за кількістю камер, наявності та типу армуючої вкладки, а й по загальній товщині. Цей параметр називається ще монтажною глибиною. Він зазвичай залежить і від числа камер, але зв’язок не завжди прямо пропорційний.
Так, глибина до 60 мм вважається мінімально допустимим варіантом. Оптимальним рішенням називають профілі з товщиною 70 мм. Преміум-моделі нерідко мають монтажну глибину в 80 або навіть 90 мм. Разом зі зростанням цього показника збільшується загальна міцність і надійність системи, а також допустима товщина встановлюваного склопакета. А від нього прямо залежить тепло- і звукоізоляція віконної конструкції.
Ваша заявка прийнята. Максимально швидко з Вами зв'яжеться наш менеджер!
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (044) 587 57 55, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23:00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00