Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Пластикові перегородки в інтер'єрі будинку і офісу

Під час проектування офісу або квартири часто постає питання, як недорого, але оригінально і практично зонувати просторе приміщення. Одним з кращих варіантів є пластикові перегородки. Раніше така деталь інтер'єру встановлювалася в основному для ванних, але з часом сфера її використання розширилася.

перегородки пластиковые

В інтер'єрі квартири загородження можна використовувати як для великих, так і для маленьких кімнат. Вони не тільки зроблять житловий зал більш функціональним, але і стануть відмінним рішенням для загального дизайну. В офісах ширми допоможуть створити відокремлений і затишний куточок для кожного співробітника або окрему кімнату для зустрічі з клієнтами, що позитивно впливає на роботу компанії.

Навіщо потрібні пластикові перегородки

Однією з головних задач, яку виконують такі стінки в офісі і житлових приміщеннях — це практичне поділ простору на кілька зон, які не потребують абсолютної ізоляції. У квартирі, наприклад, таким чином можна відокремити кухню від вітальні або спальню від кабінету. Офісні перегородки можна використовувати для створення залів для різних відділів або конкретних співробітників. На відміну від несучих конструкцій, подібні загородження дуже мобільні. Їх легко як встановити, так і прибрати, або переставити в інше місце. У порівнянні з тими ж ширмами, вони більш надійні і стійкі, а значить, прослужать набагато довше.

Зонувати простір таким чином набагато дешевше, так як в їх виготовленні використовуються легкі комплектуючі та вони прості в установці. Крім цього, вони виконують і інші функції:

  1. Збереження природного світла. Часто перегородки використовуються, щоб додати в будинку більше світла і простору. Залежно від використовуваного матеріалу і місця установки, можна зробити кімнату світлішою і залишити в ній, так зване, повітря. В офісі прозорі ширми допомагають зберігати зоровий контакт між колегами.
  2. Створення звукоізоляції. Пластикові перегородки не зможуть захистити від зовнішніх звуків, як цегляні стіни. Але установка пластикових вікон з триплексом дозволить створити герметичність і захистить від шуму колег або звуків музики з сусідньої кімнати.
  3. Достатня міцність. Міцні профільні системи сприяють тому, що стінки легко витримують різні механічні дії і не тріскаються. Передові кріплення забезпечать надійну фіксацію всієї конструкції.
  4. Дизайнерські рішення. Рідше в офісах, але все частіше вдома, загородження використовуються як елемент декору. За допомогою контрастних кольорів або оригінальних наклейок, можна вигідно підкреслити загальний інтер'єр. Також унікальні наповнення, з яких вони зроблені і їх форма.

Часто металопластикові огорожі встановлюють через їх невисоку ціну. Залежно від будови, кріплень, кількості секцій і використаного матеріалу, можна підібрати ширму по будь-якій ціні.

Характеристики та види перегородок

Зазвичай перегородку в офісах і квартирах роблять з металопластикового каркасу, який наповнюють різними матеріалами. Найчастіше використовують триплекс або гартоване скло. Останнє дуже зручно при декоруванні простору, так як його можна зробити прозорим, матовим, рифленим або різнобарвним. Триплекс більш практичний у використанні, тому що при розбиванні спеціальна плівка всередині скла не дає йому розсипатися на безліч шматочків. Замість скла також можна встановити фанеру, гіпсокартон або панелі.

Елементи фурнітури, що використовуються у виготовленні подібних стінок, безпечні і екологічні. Вони ідеально підійдуть для дитячих кімнат, кухонь і офісів, так як пластик не виділяє токсичних речовин.

Ще однією важливою характеристикою є легкість механізму. Він не створює сильного тиску на підлогове покриття, але при цьому залишається стійким. В залежності від побажань замовника, можна створити абсолютно унікальні види загороджень. Але зазвичай їх можна класифікувати за сферами застосування:

  1. Офісні перегородки. Залежно від потреб співробітників і керівництва, вони бувають каркасні і безкаркасні, з повністю прозорими або матовими склопакетами. Також їх можна використовувати як виставкові стенди.
  2. Кімнатні пластикові перегородки. Через їх практичність і простоту в догляді, їх часто встановлюють в дитячих або кухні.
  3. Ширми для ванни і санвузла. Такі огорожі використовуються при поділі суміщеного санвузла та ванної/душової. Для їх виготовлення застосовуються вологостійкі матеріали.

Також, в залежності від виду перекриття, вони діляться на цілісні і каркасні. Цілісні стіни не мають розсувних механізмів, вони міцніші і частіше служать елементом декору. Каркасні виконують більше функцій, так як складаються з декількох рухомих секцій, які мають різні кріплення. У безпорогових будівель розсувні металопластикові двері кріпляться до стелі, що зручно, коли в квартирі нерівно вистелена підлога, або проживають діти або люди похилого віку. Більш надійні конструкції, які захищають від шуму, вологи і запахів, будуть з двома направляючими. Двері кріпляться до стелі й підлоги, і розсуваються за допомогою особливих рейок. Вони можуть відкриватися як двері шафи-купе або у вигляді гармошки. Зручні у використанні в офісі, кухні та ванній. Рідше зустрічаються радіусні огорожі. Вони фіксуються на рейках окружної форми і застосовуються в душових, ваннах або при зонуванні робочої зони.

Комплектуючі для офісних перегородок

Фурнітура для пластикових вікон буде різнитися залежно від їх конструкції. Самим стандартним з них є розсувний механізм. У його комплектацію входять алюмінієвий трек, ролики, затискачі, нижні і верхні напрямні, заглушки, стопори і декоративні кришки. Також знадобиться особлива деталь — колоподібна ручка-кноб.

Офісні перегородки з орними дверима вимагають менше комплектуючих. Для них знадобляться петлі (особливі для маятникових видів дверей), доводчики, запірні механізми та дверні ручки. Безкаркасні металоконструкції потрібно закріплювати особливим способом, щоб вони були міцно зафіксовані. Ширми з розсувними ламелями кріпляться за допомогою особливого розсувного механізму, фіксаторів, що направляють і саморізів.

Які можуть бути складності при монтажі?

Перед початком установки, важливо зробити правильні заміри приміщення та оцінити міцність несучих стін. Особливу увагу слід приділити, якщо вони облицьовані гіпсокартоном, який не може витримувати сильні навантаження. Бажано заздалегідь зміцнити місця для рейок, особливо верхніх, з допомогою дерев'яних брусків або спеціальних кронштейнів.

Зібрати і закріпити пластикові перегородки своїми силами без допомоги професіоналів досить просто. В інтернеті можна знайти безліч різних посібників, які поетапно описують процес складання. Щоб встановити даний елемент декору, не знадобляться особливі інструменти. Вам точно знадобляться:

  • ножівка для роботи по металу;
  • шуруповерт;
  • рівень;
  • лінійка;
  • рулетка і олівець.

Після того, як був правильно вимірений і розкреслений отвір, укріплені місця для рейок, бажано все перевірити за допомогою рівня, щоб система щільно прилягала до стін, підлоги і стелі, а двері могли вільно відкриватися і закриватися. Важливо також розмітити олівцем місця кріплень. Потім зберіть каретки, помістіть їх всередину напрямних, з торця закрипіть фіксатор і обмежувачі. Одним з головних етапів установки є закріплення дужок на верхній частині панелей. Тепер можна зібрати сам каркас, вставити в нього скло або інший наповнювач і закріпити фурнітуру. В кінці на розсувний механізм необхідно повісити ламелі за допомогою спеціального гвинта, який регулює висоту.

Чи потрібні догляд і профілактика?

Щоб офісні і житлові огорожі довше експлуатувалися, їм знадобиться нескладний догляд. Використовуваний пластик дуже легко мити, але при цьому важливо, щоб металеві деталі не піддавалися сильному впливу вологи. Можна захистити їх засобом проти іржі. Також періодично слід регулювати гвинти ламелі, щоб вони не терлися об підлогу і змащувати рухомі деталі спеціальними засобами. Одним з головних мінусів саме пластикових елементів є зміна їх кольору. Згодом білі частини можуть пожовтіти, тому важливо захищати їх від влучень прямих сонячних променів. Всі ці маніпуляції слід виконувати раз на рік, а в іншому огорожі не вимагають особливого догляду.

Завдяки сучасним пластиковим конструкціям зонувати приміщення різного призначення стало ще простіше. Перегородки відмінно виконують свої функції як елемент декору, так і створюють бажану ізоляцію.