Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Панорамні балкони: за та проти

Зробити свій балкон або лоджію більш сучасними та затишними хочуть багато хто. Сьогодні пропонується чимало рішень для реалізації таких планів. Великою популярністю користується такий варіант, як панорамний балкон. Ці конструкційні елементи виглядають дуже естетично та вишукано. При їх використанні можна облагородити не тільки власне житло, але й фасад будинку.

Панорамні балкони

При цьому важливо враховувати, що панорамні типи балконів мають як плюси, так і певні мінуси. Варто розуміти і те, що вони підходять не для всіх видів споруд, а також можуть використовуватися не в усіх регіонах через кліматичні характеристики. Тому потрібно заздалегідь розібратися, чи варто віддавати перевагу такому оформленню або краще підібрати якийсь інший варіант. Про це й йтиметься далі.

Що таке панорамний балкон?

Головною відмінною характеристикою таких конструкцій є те, що вони мають як мінімум одну повністю засклену стіну – від підлоги та до стелі. Можна також вибирати варіанти, коли засклено всі три стіни, що виходять. Саме скло при цьому може бути як прозорим, так і матовим. Другий варіант підійде, якщо власник захоче приховати певну ділянку конструкції (наприклад нижню частину скління).

Замовник може вибрати панорамний балкон з різних причин. Перша – це бажання зробити інтер'єр квартири сучаснішим. Не викликає сумніву той факт, що панорамні вікна дозволяють втілити в життя оригінальні дизайнерські рішення. Досить часто покупці також обирають такі моделі для того, щоб покращити природне освітлення у квартирі. Через скління-панораму в приміщення потрапляє значно більше світла, ніж у разі вибору стандартних рам.

Панорамні вікна часто дозволяють поліпшити теплоізоляцію. Це стосується тих балконів або лоджій, які мають неякісний парапет, виготовлений із тонких або низькоякісних матеріалів. Виконавши такий ремонт балкона, його простір вдасться перетворити на окреме приміщення, або зробити з нього доповнення до вже існуючої кімнати: кухні, спальні і т.д.

Загалом балкони з панорамою можна використовувати по-різному. Це може бути повноцінний квартирний сад, що дозволяє розмістити велику кількість світлолюбних рослин та різноманітного декору. Там можна влаштувати кімнату для відпочинку. Але в цьому випадку доведеться підбирати меблі з тих матеріалів, які не бояться прямого впливу сонячних променів. Цікаве рішення – використання панорамних конструкцій для створення оглядових майданчиків. Такий підхід буде доречним, якщо вікна виходять на гарні природні краєвиди чи панорами міста.

Бувають і такі ситуації, коли встановлення панорамного скла виявиться недоречним. Якщо в регіоні, де знаходиться споруда, часто спостерігаються сильні пориви вітру, або є ризик обвалу гілок додому, то встановлювати вікна від низу до верху не рекомендується. Вони можуть бути пошкоджені вітром, опадами тощо, що вимагатиме позапланового ремонту. Крім того, установка «панорам» може бути заборонена в будівлях, зведених досить давно. Їхні балконні конструкції можуть виявитися недостатньо надійними і міцними, що також може призвести до пошкодження.

Ставити панорамні балконні конструкції не слід також у тому випадку, якщо навпроти прямо знаходяться вікна сусіднього будинку. Повністю відкрите скло вноситиме дискомфорт як для самих їх власників, так і для сусідів. У решті випадків будь-яких серйозних обмежень не передбачається.

Яке панорамне скління балкона використовувати

Вирішивши купити пластикові вікна панорамного типу для балкона, варто заздалегідь ознайомитися з доступними видами скління. Усього їх пропонується два:

 1. Безрамне. В цьому випадку склопакети розміщуються без рам на спеціальні роликові напрямні. Конструкція набуває вигляду суцільної скляної поверхні. З відстані кілька метрів вона може здатися повністю невидимою. Стулки можуть відкриватися всередину або за типом гармошки. Перевагами таких конструкцій можна вважати оригінальний дизайн, максимальний огляд та високий рівень освітлення. Догляд за такими вікнами також не складе труднощів. Однак мінусів тут теж не мало: погана ізоляція та неможливість утеплення, відсутність можливості встановити москітні сітки.
 2. Рамне скління. Цей варіант відрізняється наявністю рами кожного окремого склопакета. Таке скління виявиться більш надійним та практичним. Але для його використання буде потрібне додаткове зміцнення основи балкона. Плюсом подібних конструкцій стане можливість додаткової герметизації, а відповідно – і утеплення. Саме такі балкони оптимально підійдуть для їхньої трансформації в зимовий сад або окреме житлове приміщення.

Варто відзначити, що рамний тип скління передбачає можливість використання різних варіантів склопакетів. Великої популярності користуються пластикові вікна, ціни на які завжди цілком доступні. Такі конструкції дозволяють встановлювати москітні сітки. Варіант відкриття стулок тут можна вибирати на свій смак.

Ще один доступний варіант – алюмінієві віконні рами для балконів. Їх вартість вища, проте в монтажі та експлуатації вони виявляються дуже практичними. Завдяки зниженій вазі їх установка проводиться швидко та безпечно. Термін служби конструкцій також досить великий.

Третій варіант – це використання склокомпозиту. Часто саме такий панорамний балкон може виявитися найдорожчим. Це пов'язано з тим, що матеріал відрізняється високою тепло- та звукоізоляцією, має тривалий термін експлуатації, а також є стійким до механічних та хімічних впливів.

Який із варіантів краще вибрати, кожен із покупців може визначити самостійно, проконсультувавшись із фахівцями. Тут все залежить від конструкції самого балкона, особливостей усієї споруди, а також від доступного бюджету.

Плюси і мінуси

Підсумовуючи все зазначене вище, можна виділити такі переваги балконів із панорамними вікнами:

 • дозволяють реалізувати всілякі дизайнерські задуми, роблячи інтер'єр більш сучасним та естетичним;
 • підвищують рівень природного освітлення у приміщенні;
 • дозволяють утеплити балконний простір;
 • розширюють балкон на десятки кв. см;
 • дають можливість перетворити балкон на окреме приміщення для відпочинку і не тільки;
 • дозволяють заощадити на зовнішній та внутрішній обробці, так як майже всі поверхні виявляються заповненими склопакетами.

Однак без недоліків тут також не обійшлося. До мінусів таких конструкцій можна віднести такі:

 • висока вартість проекту, матеріалів та роботи (порівняно зі стандартним склінням балкона);
 • ймовірність пошкодження віконних конструкцій при сильних поривах вітру, дощі, граді тощо, що може вимагати проводити ремонт вікон у Києві (або інших містах) частіше;
 • обмежені можливості утеплення балкона.

Слід враховувати також, що при використанні панорамних конструкцій може знадобитися дозвіл на перепланування балкона. Для цього знадобиться витратити додатковий час та кошти. Крім того, є ризик, що такий дозвіл не буде виданий через специфіку спорудження.

Як утеплити панорамний балкон

Питання про те, як утеплити панорамний балкон є сьогодні дуже актуальним. У зимовий сезон у такому приміщенні може виявитися дуже холодно, якщо використовуватиметься стандартне холодне скління. Якщо ж є необхідність зробити простір справді теплим навіть узимку, під час монтажу потрібно буде подбати про такі моменти:

 • утеплити парапет;
 • вибрати спеціальне тепле скління;
 • провести роботи з утеплення підлоги та стелі.

Додатково можна встановити допоміжний стаціонарний обігрівач. Він дозволить підтримувати оптимальну температуру незалежно від того, які погодні умови спостерігаються зовні.

Якщо ви хочете замовити якісні склопакети для балкона або інших приміщень, зверніть увагу на асортимент компанії «Стандарт Вікна». Тут ви знайдете як панорамні, і класичні конструкції різних видів. Майстри підприємства проведуть усі роботи на найвищому рівні, враховуючи усі ваші побажання. Розцінки потішать кожного.