Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Арочні вікна та їх різновиди

Нарівні з традиційними прямокутними віконними конструкціями все більш популярними є арочні вікна в Київ. Вони мають набагато більше елегантний вигляд, надають оригінальності фасадам, вигідно виглядають в інтер'єрах. Завдяки цьому інтерес до таких віконних систем зберігається і активно росте останні роки.

арочное окно

Найбільш затребуване арочне вікно з пластикового профілю, в якому відмінно поєднуються естетично приємний зовнішній вигляд, функціональність і відносно невисока ціна. Вони виготовляються з того ж ПВХ профілю, що і звичайні. Відрізняється лише технологія виробництва.

Компанія «Стандарт вікна» пропонує послуги з виробництва арочних віконних конструкцій в будь-яких розмірах і конфігураціях, а також можливість замовити професійну установку пластикових вікон за розумними цінами.

Де використовуються арочні вікна?

Незважаючи на настільки нестандартну форму, такі віконні системи активно використовуються в будівництві і при оформленні інтер'єрів. Найчастіше їх можна зустріти в:

 • старовинних будівлях, в тому числі при реконструкції об'єктів культурно-історичної спадщини;
 • громадських об'єктах (музеї, бібліотеки, храми);
 • закладах сфери послуг (ресторанах, банкетних залах, кафе);
 • приватному домобудівництві при зведенні котеджів, особливо при оформленні мансард і других поверхів.

Де б не використовувалися арочні конструкції, вони привносять як в фасадне оформлення, так і в інтер'єр свій особливий шарм, вигідно доповнюючи як сучасні, так і класичні стилі дизайну, включаючи лофт і модерн. Вони оптимально вписуються в приміщення з високими стелями.

Основні форми вікон з аркою

Є кілька різновидів аркових віконних блоків, які досить суттєво різняться між собою. У кожного варіанту є свої особливості і переваги. Розповімо про основні з них:

 • Мавританські. Під екзотичною назвою ховається арочний отвір, що нагадує в цілому підкову;
 • Стрілчасті. Це класика, яка дійшла до нас з часів Середньовічної Європи, коли домінував готичний стиль. Характеризуються такі вікна загостреною верхньою частиною півкола;
 • Англійські. Відрізняються тим, що зверху мають еліптичну форму. Виглядають особливо привабливо в широкому варіанті;
 • Циркульні. Ще один класичний варіант. Саме такі вікна використовуються в православних храмах. Їх можна відрізнити за формою верхнього блоку у вигляді чіткого, акуратного півкола;
 • Ми назвали спосіб класифікації за формою, проте їм не вийде охопити всю різноманітність віконних конструкцій. Однак це вже пов'язано з їх конструктивними особливостями і конфігурацією.

Кількість стулок і тип відкривання

Поєднання якісного ПВХ-профілю і сучасних технологій виробництва дозволяє виготовляти арочне вікно в будь-якій конфігурації з бажаною кількістю і типом стулок. Однак тут потрібно зауважити, що кількість стулок безпосередньо впливає на рівень проникнення сонячного світла в приміщення, тому необхідно ретельно підходити до питання про те, скільки саме їх вам потрібно.

У цьому питанні виділяють такі види аркових конструкцій:

 • Одностулкові. Виконуються в форматі глухого вікна або однієї великої стулки, яку можна буде відкривати навстіж. Відмінне рішення для вузьких прорізів, яке дасть максимальне проникнення сонячного світла;
 • Двостулкові. Одну з частин можна зробити глухою, а іншу розпашною, або обидві будуть рухливими. Це оптимальне рішення, яке відмінно підходить під сучасні дизайнерські стилі, як в плані інтер'єру, так і з точки зору зовнішнього вигляду;
 • Тристулкові. Тут вже йде розподіл на стандартну прямокутну частину з двох половинок, а під арочну частину виділяється окрема стулка. Її можна зробити глухою або навпаки перетворити в зручну кватирку;
 • Багатостулкові. Цей варіант для тих, хто замовляє вікна в якості не тільки світлопрозорих конструкцій, але також важливого дизайнерського елемента оформлення.

Таким чином, можна відносно легко підібрати рішення, яке буде для вас максимально цікавим.

До слова, є також маса варіантів стулок за типом відкривання. Тут виділяють такі види:

 • Глухі — просто склопакет в рамі;
 • Розпашні — відкриваються назовні;
 • Штульпові — цікаві тим, що між двома половинками немає розділової лінії;
 • Поворотні — класичне вікно, що відкривається всередину;
 • Відкидні — відкриваються тільки на провітрювання;
 • Поворотно-відкидні — поєднують в собі обидва попередні варіанти;
 • Розсувні — при відкритті стулки зсуваються назовні.

Всі ці моменти, в тому числі підбір конфігурації вікна обговорюється на етапі замовлення з менеджером, тому при наявності кваліфікованого думки труднощів зазвичай не виникає.

Особливості фурнітури і штори на арочне вікно

Для арочних вікон використовується спеціальна фурнітура, розроблена саме під цей тип вікон. Однак це ніяк не впливає на її функціональність. Тобто, ви зможете користуватися ними без будь-яких особливих складнощів.

Набагато цікавіше питання декорування, оскільки головна цінність аркових конструкцій саме естетична. І вибір тут цілком гідний:

 • Ламінування. Це нанесення на поверхню профілю спеціальної плівки з імітацією дерева не тільки по малюнку, але і текстурі. Як варіант, можна вибрати ламінацію будь-яким кольором з широкої палітри. Покрити раму можна тільки з одного боку (зовнішнього, внутрішнього) або з обох;
 • Установка шпросів. Це декоративні елементи, які представляють собою палітурку з алюмінієвих планок, поміщених всередину склопакету або наклеєних зовні. Шпроси виконуються з різними візерунками, завдяки чому цілком легко реалізувати будь-яку дизайнерську задумку, забезпечити будинки приємну атмосферу і затишок.

Разом з тим, найбільш практичний варіант — придбати і повісити спеціальний карниз. У продажу є чимало моделей карнизів, які повторюють форму віконного отвору. Вони бувають профільними і штанговими. Перші встановлюються безпосередньо в область отвору і приймають будь-яку форму. Круглі монтуються на стіну над аркою. Єдина складність, з якою ви можете зіткнутися — які вибрати штори для арочних вікон. Тут залежить від інтер'єрного стилю. Для класики підходять моделі з драпіруванням, в англійському і fusion стилі ідеально виглядають прості лаконічні штори. Під сучасний стиль краще підібрати однотонні штори або ж жалюзі. Ідеальним варіантом вважаються штори-плісе.

Якщо ви хочете простий рівний карниз і прямокутні штори, тоді ми рекомендуємо брати варіанти, які закривають всю стіну. Це красиво виглядає і значно збагачує інтер'єр.

Що ще буде корисно дізнатися про арочне вікно?

Для виготовлення таких світлопрозорих конструкцій використовуються стандартні якісні профільні системи. Відрізняється лише технологія виробництва. Окремо виконується нижня прямокутна і верхня арочна частини, якщо мова йде про варіант з декількома стулками. Таким чином виходить максимально міцна конструкція.

Вигнутий профіль отримують за допомогою спеціального обладнання. Є два способи виробництва: «сухий» і, відповідно, «мокрий». У першому випадку профіль нагрівається до температури 130°С і вигинається під потрібну форму. У другому випадку профіль розм'якшується в нагрітому гліцерині, після чого вигинається на спеціальному обладнанні.

До слова, арочними в нашій компанії бувають тільки вікна РЕХАУ, так саме німецькі профільні системи розраховані на подібні маніпуляції. І це ще один аргумент на користь того, щоб купити арочні віконні системи. До слова, їх незаперечними перевагами є:

 • висока світлопропускна здатність;
 • благотворний вплив на емоційно-психологічний стан;
 • широкі можливості декорування.

Додатково до цього йдуть всі переваги віконних систем з ПВХ профілю. Єдине, що слід враховувати — арочні пластикові вікна незалежно від розміру за ціною обійдуться дорожче, але це обумовлено саме складністю і трудомісткістю виробництва.