Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Нащільники для вікон: що це?

В останній десяток років металопластикові вікна стали набагато популярнішими, ніж класичний дерев'яний варіант виконання. У такі системи, крім самої рами і склопакетів, також входять і багато інших комплектуючих. У набір, поряд з підвіконнями, рекуператорами і косяками, входять нащільники, які також нерідко називають удаваними планками. Давайте більш детально ознайомимося з їх особливостями, видами і нюансами монтажу.

нащельники

Навіщо потрібні нащільники

Нащільники для пластикових вікон мають вигляд декоративної смуги, за рахунок якої закривається щілина між рамою і віконним прорізом. Ці пристосування виконують дві важливі завдання:

 1. Захисну.
 2. Декоративну.

Вони також можуть використовуватися і при виконанні робіт з утеплення балкона і установці виносу балкона на підлозі. Маскування внутрішнього стику вікна і стіни забезпечується за рахунок підвіконня і укосів. Завдяки цьому додаткова обробка абсолютно не потрібна. При цьому із зовнішньої частини вид стикувального шва і зовсім виглядає неестетично. Якщо його не замаскувати, зовнішній вигляд фасаду неминуче буде зіпсований. В результаті може звестися до нуля одна з основних переваг металопластикових конструкцій. Мова йде саме про декоративні характеристики.

Для того щоб закрити шов між рамою і прорізом, відмінно підійде шпаклівка або ж штукатурна суміш. Але такий метод зовнішньої обробки відрізняється трудомісткістю і вимагає від виконавців наявності навичок і досвіду у виконанні подібних завдань. Значно більш простим способом буде встановити спеціальні захисні елементи. Нащільники дозволять додати вікну закінчений вигляд і естетичність, виключаючи зайві часові та фінансові витрати.

Наступне, але не менш важливе призначення таких пристосувань полягає в забезпеченні захисту вікна. Нащільники дозволяють закріпити конструкцію в отворі і при цьому запобігти протягам з щілин. Стики в більшості випадків також додатково закладають монтажною піною, забезпечуючи герметичність. Цей матеріал має прекрасні теплоізоляційні якості, проте є і недолік. Мова йде про боязнь ультрафіолету. Тому під впливом прямих сонячних променів полімери, що знаходяться в складі піни, поступово починають розпадатися. Відповідно, вона більше не буде здатною виконувати своє пряме призначення.

У підсумку в шві, який закладений в такий спосіб, утворюються тріщини. Якщо своєчасно не вжити ефективних дій щодо забезпечення захисту стику, через пару-трійку років від герметизації і теплоізоляції не залишиться і сліду. Потрібно буде виконувати ці роботи заново. А ось нащільники перешкоджають попаданню ультрафіолету на стики, вони значно збільшують термін придатності монтажної піни, забезпечуючи комфортне проживання.

Види і вибір нащільника

Варто вказати, що можливий монтаж нащільників як зовні віконного отвору, так і всередині. Для цього є безліч декоративних варіантів подібних конструкцій. Завдяки цьому забезпечується гармонійне поєднання з інтер'єром самого приміщення. Можливе виконання виробів з різних матеріалів, серед яких:

 1. Дерево. Такі нащільники мають вигляд плоских планок або куточків. Товщина складає до 3 міліметрів. Якщо передбачається зовнішнє використання, обов'язково потрібно їх покрити лаком або ламінувати спеціальними полімерними речовинами. Це є запорукою стійкості до впливу факторів навколишнього середовища. Можливо також і внутрішнє використання. В такому випадку оформлення залежить від польоту фантазії власників. Найбільш часто при виготовленні використовується сосна, яка є бюджетним і доступним матеріалом.
 2. Пластик. Вироби, виконані з пластмаси, відрізняються багатофункціональністю, так як їх сміливо можна застосовувати для внутрішньої і зовнішньої обробки. Вони можуть проводитися в жорсткому і гнучкому вигляді. Вибір в повній мірі повинен залежати від нюансів конфігурації вікон і складності передбачуваних завдань. Такі елементи відрізняються низькою вартістю, забезпечують відмінне поєднання за фактурою з металопластиковими вікнами. Однак варто вказати, що сонячні промені негативно впливають на декоративні якості таких виробів. Згодом на поверхні можуть з'являтися плями жовтого кольору.
 3. Метал. При виготовленні в більшості випадків застосовуються жесть, алюмінієві сплави і листова оцинкована сталь. Показники товщини варіюються в діапазоні від 0,5 до 2 міліметрів. Подібні модифікації відрізняються тривалим експлуатаційним терміном, так як їм абсолютно не страшні такі дії навколишнього середовища, як перепади температурних режимів, сонячне світло і вогкість. Колірна гамма обширна, завдяки чому не виникне складнощів, щоб вдало поєднати пристосування з оформленням стін.

Вибір залежить від індивідуальних переваг і бажаних характеристик. Якщо ви хочете отримати максимальну довговічність і при цьому мінімізувати необхідність додаткового догляду, кращим варіантом буде метал. Однак дерево завжди виглядає естетично і дорого, якщо мова йде про внутрішню обробку. Пластик також демонструє прекрасні експлуатаційні характеристики і здатний прослужити вірою і правдою багато років.

Способи монтажу

Багато компаній, що займаються установкою вікон, пропонують такі послуги, як монтаж під ключ або ремонт балконів, в Києві. У них входить весь перелік робіт, в які входить і установка нащільников. Якщо ж ви не шукаєте легких шляхів і звикли все робити самостійно або ж хочете трохи заощадити, з установкою нащільников цілком можна впоратися самостійно.

Ці елементи поставляються в двох варіаціях кріплення:

 1. З наявністю нанесеного на поверхню самоклеючого складу.
 2. Без клейкої основи.

У першому випадку достатньо просто звільнити деталі від спеціальної захисної плівки, після чого приклеїти їх до вікна. У другому варіанті кріплення потрудитися потрібно буде більше. Для монтажу потрібно використання кріпильних елементів або «рідких цвяхів». Крім цього, варто зауважити, що нюанси установки будуть в повній мірі залежати від матеріалів виготовлення і особливостей конструкції.

Перед тим як приступити до роботи, потрібно обзавестися і набором необхідних інструментів, такими як:

 1. Рулетка для вимірювань;
 2. Фломастер або олівець для позначок;
 3. Стусло, що дозволяє правильно обрізати утворені стики;
 4. Інструменти для обрізки. Підбір залежить від матеріалів, з яких виготовлені нащільники. Серед таких виділяють електролобзики і всілякі пилочки;
 5. Елементи кріплення і витратні матеріали (шуруповерт і спеціальний пістолет, що дозволяють виконувати монтаж «Жидких цвяхів»).

Обов'язково потрібно спочатку ретельно очистити раму від можливих забруднень і усунути залишки монтажної піни. Тільки після виконання всього необхідного можна приступати безпосередньо до самої задачі.

Особливості догляду

Догляд за такими пристроями не представляє ніяких труднощів. Не потрібно виконувати жодних додаткових процедур. Нащільники будуть митися разом з очищенням вікна від забруднень. Засоби по догляду такі ж. Для мийки відмінно підійде використання мильних розчинів або ж речовин, здатних забезпечити відбілюючий ефект. Згодом на пластикові конструкції може з'являтися жовтизна. Усунути її можна, якщо протерти поверхню перекисом водню. Слід також зазначити, що в'їдливі забруднення не варто усувати речовинами, в складі яких міститься ацетон або будь-які абразивні частинки. Це може стати причиною утворення подряпин та інших пошкоджень. Зовнішній вигляд від цього, природно, постраждає. Після того як очищення завершено, конструкцію слід протерти сухою м'якою тканиною. Це дозволить уникнути налипання пилу.У підсумку варто зазначити, що такі елементи зовсім не будуть дорогим задоволенням. При цьому вони в повній мірі забезпечують захист стиків від впливу вологи і сонячного випромінювання, надаючи вікнам естетичний і завершений вигляд. Вони виконують не менш важливу функцію, ніж ущільнювачі для вікон. Їх установка дозволить забезпечити привабливість вашого вікна і максимальний комфорт при користуванні.