Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Кращі ідеї облаштування балкона

Часи, коли на балконі або лоджії тільки зберігали лижі, велосипеди та консервацію, пішли в минуле. Сьогодні, цей простір прийнято використовувати максимально раціонально, не забуваючи про творчий підхід до оформлення інтер’єру. У зв’язку з цим і облаштування балкона може бути дуже різним. Одні перетворюють його в зону відпочинку, інші — створюють практичний і функціональний простір.

 

Компанія «Стандарт вікна» пропонує різні послуги, в тому числі робить ремонт балкона. У нього входить обробка стін і виконання скління, зварювальні роботи, що дозволяють збільшити простір і квадратуру, виготовлення меблів, і багато іншого. Спираючись на багатий накопичений досвід, ми розглянули в цьому матеріалі найрізноманітніші ідеї для балкону в квартирі.

ЯК ОБЛАШТУВАТИ ЛОДЖІЮ

З технічної точки зору більше можливостей є для оформлення лоджії. Але сучасні технології, в тому числі енергоефективні металопластикові вікна, якісні теплоізоляційні матеріали, прогресивні способи обігріву (теплі підлоги, конвектори тощо), дають можливість облаштувати балкон так, як ви самі побажаєте. Але і витрати тут вище, ніж у випадку з лоджією. Так, балконну плиту часто треба посилювати, щоб вона витримала всі вагові навантаження. Більш високі вимоги пред’являються і до утеплення, якщо ідеї облаштування балкона припускають цілорічне використання цього простору.

Найчастіше облаштування лоджії зводиться до вибору одного з трьох принципово різних рішень, а саме:

  1. Формування відокремленого простору для побутових потреб. Фактично це місце для зберігання різних речей і/або сушіння білизни, але з сучасним ремонтом і інтер’єром. Подібний варіант вважається оптимальним рішенням для оформлення маленького балкона.
  2. Створення функціональної міні-кімнати. Таке облаштування балкона або лоджії вимагає якісного утеплення, а значить не обійтися без енергоефективних пластикових вікон, внутрішньої (а бажано і зовнішньої) обшивки теплоізоляційними матеріалами. Плюс важливий і грамотний підхід до вибору оздоблювальних матеріалів, меблів і т.д. Рекомендуємо звертатися до наших фахівців, які роблять балкон під ключ. Така послуга дозволить без переплат і великих тимчасових витрат кардинально перетворити простір.
  3. Об’єднання із суміжною кімнатою. Тут також важливо забезпечити комфортний мікроклімат, тобто подбати і про красивому інтер’єрі, і про якісне утеплення. В цьому випадку дизайн балкона в квартирі повинен бути гармонійним або взагалі ідентичним з оформленням суміжної кімнати.

Незалежно від вашого вибору, основою благоустрою виступають такі «кити»:

  • правильний вибір скління;
  • підбір якісної обробки;
  • практичні і підходящі за розмірами меблі (найчастіше шафи, тумби та інше доводиться впроваджувати в інтер’єр маленького балкону, тому ці предмети меблювання треба виготовляти на замовлення);
  • стильний декор.

ДИЗАЙН МАЛЕНЬКОГО БАЛКОНУ

Найактуальнішими в умовах наших планувальних рішень залишаються ідеї для маленького балкону. Тут можна облаштувати зону для зберігання речей (а-ля комору), невеликий робочий кабінет, місце для відпочинку. А ось об’єднання часто невиправдано, тому що збільшення кімнати буде невеликим на тлі всіх витрат на реалізацію.

 

Оздоблення і обшивка утеплювачами не повинна сильно красти крихітний простір. Меблі доведеться виготовляти на замовлення, і робити їх невеликими. Гармонійно вписуються в дизайн маленького балкону вікна з розсувними системами, що дозволяють раціональніше використовувати простір.

ІДЕЇ ​​ДЛЯ МІСТКОГО БАЛКОНУ

Якщо місця багато, то доцільно зробити його максимально корисним, тобто житловим. Пріоритетні варіанти благоустрою — створення функціональних кімнат або об’єднання із суміжною. Також тут часто роблять комфортну зону відпочинку або міні-оранжерею. Конкретні рішення можуть бути різними, про що ми докладніше розповімо нижче.

ДИЗАЙН ДОВГОГО БАЛКОНУ

Витягнуте в довжину балконний простір при малій ширині використовувати раціонально нелегко. Оптимальне рішення — об’єднання із суміжною кімнатою. Або ж тут варто поєднати відразу два функціональних приміщення, припустимо, зону відпочинку і роботи, міні-спортзал та ігрову.

Ще якщо у вас довгий балкон, інтер’єр можна оформити під дитячу кімнату, оскільки для малюків вузький простір не стане проблемою.

СУЧАСНИЙ ДИЗАЙН ЛОДЖІЇ І БАЛКОНУ В БІЛИХ ТОНАХ

Облаштування балкону вимагає вибір правильних кольорових гам. Коли місця небагато, то універсальним рішенням буде оформлення в білих тонах. Світлі кольори візуально розширюють простір, сприяють релаксації. Ця колірна гамма часто є домінуючою в популярному сьогодні скандинавському стилі, що поєднує лаконічність, функціональність і комфорт.

З білим кольором добре гармонує зелений (озеленення сьогодні в тренді) і інші забарвлення, так що декор при бажанні точно не буде одноманітним.

КАБІНЕТ НА БАЛКОНІ

Це популярний спосіб благоустрою для невеликих квартир, де іншого місця під робочий стіл взагалі не знайти. Балконний кабінет повинен бути теплим, інтер’єр лаконічним, з меблів основне — це стільниця, стілець (крісло), якщо дозволяє місце — допоміжні зони зберігання. На початкових етапах ремонту важливо прорахувати кількість електричних точок — розеток і світильників, щоб робоча зона була дійсно комфортною та функціональною.

ЗИМОВИЙ САД НА БАЛКОНІ

Така ідея облаштування стане вельми доступною в реалізації, якщо у вас невимогливі до погодних примх рослини. В іншому випадку просто склінням не обійтися, і доведеться виконувати якісне утеплення. Вітається тут і велике підвіконня для горщиків, хоча сьогодні популярні і підвісні флораріуми. А ще в зимовий сад, по можливості, варто поставити крісло для чаювання і милування зеленню.

СПАЛЬНЯ НА БАЛКОНІ

Така ідея може бути реалізована при наявності достатнього вільного місця, причому і для ліжка (або гамака), і для нормального підходу до нього. Вважається, що в спальні вкрай важливо забезпечити максимально теплі умови взимку. Почасти це так, тобто без теплих вікон і ефективної теплоізоляції стін, стелі та підлоги не обійтися. Але варто пам’ятати, що ідеальна температура для сну насправді становить 16-18 градусів, а мерзлякам краще взяти ковдру щільніше, ніж включати теплі підлоги або обігрівачі на повну.

КУХНЯ ЯК ПРОДОВЖЕННЯ ЛОДЖІЇ

Коли кухня дуже мала, то її об’єднання з лоджією виглядає розумним кроком. Комунікації (газ, водопровід) виносити сюди не варто з міркувань безпеки, але стіл і стільці ставити можна. Подбайте, щоб скління давало вам гнучкі можливості провітрювання (на кухні часто дуже волого), так що крім фурнітури для мікропровітрювання варто подумати про установку припливних клапанів на вікна.

СВОЯ МАЙСТЕРНЯ НА БАЛКОНІ

Те, яким буде благоустрій майстерні, прямо залежить від сфери вашої діяльності. Якщо ви займаєтеся різьбленням по дереву або іншим активним хобі, то високі теплоізоляційні параметри не обов’язкові. А ось, наприклад, художникам без тепла взимку творити не вдасться. З точки зору меблів в майстерні потрібно облаштувати робоче місце (стілець, стіл і т.д.) і зону зберігання різних інструментів (тумба, шафа і т.д.).

ДОМАШНЯ БІБЛІОТЕКА НА БАЛКОНІ

Основне завдання при реалізації такої ідеї — виготовлення стелажів, полиць і інших зон для розміщення книг, яким знайдеться місце в умовах обмеженого простору. Книгам потрібен комфортний мікроклімат без перепадів температур і надмірної вологості, так що буде потрібно відповідне скління і утеплення. Плюс в бібліотеці обов’язкове хороше освітлення.

СПОРТЗАЛ НА БАЛКОНІ

Замість меблів тут будуть спортивні снаряди і тренажери. Якщо ви готові до екстремальних умов і хочете загартувати не тільки тіло, а й дух, то можна вибрати холодне скління і звести до мінімуму утеплення балкона. Але краще, щоб спортзал був комфортним і досить теплим.

КОМОРА НА БАЛКОНІ

Класична ідея використання цього неопалюваного приміщення. Як правило, комора не вимагає енергозберігаючого скління і великих витрат на обробку. Але тут важливо грамотно підійти до вибору меблів, щоб вона поєднувала компактність з хорошою місткістю.

БАРНА СТІЙКА НА БАЛКОНІ

Класна ідея, якщо у вас часто бувають гості і/або є відмінний панорамний вид. Сама барна стійка може розташовуватися як на стіні між балконом і суміжній кімнатою, так і на парапеті. Останній варіант можна реалізувати як при відсутності скління (літній бар), так і з ним (в ідеалі після того, як зроблений винос по підвіконню, в результаті останній по ширині буде достатнім для розміщення келихів і снеків).