Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Безрамне скління: що це?

Популярність до безрамного скління в нашій країні прийшла відносно недавно. Цю сучасну технологію вітчизняні майстри запозичили у фінів. Головна відмінність полягає у відсутності будь-яких рам. За рахунок цього вид конструкції стає неймовірно повітряним і ширяючим. Подібні рішення найбільш затребувані при впорядкуванні балконів і лоджій. Давайте ознайомимося з особливостями цієї диво-технології більш детально, розглянувши всі переваги і недоліки.

окна без рамы

Як реалізується безрамне скління

Як уже було відзначено вище, такий тип облаштування віконного прорізу передбачає абсолютну відсутність перегородок. Мова йде про класичне розуміння, до якого всі ми звикли. Кріплення системи здійснюється з використанням спеціальних профілів направляючого типу, розташованих вгорі і внизу прорізу вікна. Герметизація між стіною і скляними поверхнями забезпечується за рахунок спеціального ущільнювача.

Відкриття першого скляного полотна здійснюється стандартним поворотним способом. Перше скло має функцію блокування в установленому положенні, дозволяючи провітрювати приміщення. Всі інші полотна відкриваються аналогічним способом. Завдяки конструкційним особливостям скло може складатися за аналогією з книжковими листами, так як петлі полотен зчеплені.

Безрамне скління відмінно підійде до будь-яких балконів, незалежно від особливостей їх конфігурації. Давайте тепер ознайомимося з основними характеристиками таких виробів:

 1. Пересування стулок виконується на спеціальних роликових каретках, нагадуючи двері в шафах-купе.
 2. Стулки можна зрушувати в будь-яку сторону, так як є необмежена кількість напрямних рейок.
 3. Максимальні навантаження не повинні перевищувати 50 кілограм на 1 метр.
 4. Відзначається наявність обмежень у використанні. Стулки нездатні об'їхати кути. З цієї причини можливе використання систем виключно для приміщень тільки прямолінійної форми.

Важливо вказати, що монтаж потребує виконання строгих нормативів. Тому довіряти установку необхідно перевіреним компаніям з хорошою репутацією. Тільки досвідчені технологи можуть дати слушні поради по експлуатації та надати насправді якісну фурнітуру, з якою в подальшому не виникне проблем і складнощів. До того ж компанії з хорошим ім'ям завжди дають гарантію на свою роботу, що також буде свого роду підстраховуванням.

На окрему увагу заслуговують також використовувані матеріали. У цьому випадку передбачається застосування скла, товщина якого знаходиться в діапазоні від 6 до 12 міліметрів. Все залежить від поверху, на якому розташована квартира, показників висоти самого балкона і даних щодо сили вітру і його періодичності.

Чи підходить безрамне скління для балкону?

Позитивна відповідь однозначна, адже саме благоустрій балконів і лоджій є основним напрямком, в яких використовуються безрамні конструкції. За рахунок відсутності підшипників скляні панелі ковзають максимально плавно. В результаті деталі менше схильні до зносу і не вимагають додаткового обслуговування. Однак цим все не закінчується, адже відзначається популярність і в застосуванні таких конструкцій для веранд, терас і навіть для басейнів закритого типу. Все залежить виключно від побажань і уяви замовника. Варто також відзначити, що завдяки тому, що сучасні архітектурні тенденції стрімко розвиваються, нерідко можна зустріти і такий тип оформлення сходових майданчиків. Нерідко безрамні конструкції використовують також в розважальних закладах і готелях, адже таким чином будівлі надається неповторний і сучасний зовнішній вигляд.

Переваги та особливості

Безрамне скління балкона все більше набирає популярності при виконанні робіт з благоустрою житла. Чому? Тому що подібні конструкції мають ряд незаперечних переваг, які розглянемо нижче:

 1. Універсальність. Можливо оформлення балконів та лоджій будь-якого типу, незалежно від їх форми і розмірів.
 2. Міцність і безпеку. Застосування ударотривких матеріалів і максимально надійних елементів кріплення робить безрамне скління не тільки довговічним, але і абсолютно безпечним в процесі експлуатації.
 3. Стильний зовнішній вигляд. У приміщенні забезпечено відчуття легкості і ширяння. До того ж, напевно таке оформлення буде асоціюватися з хорошим смаком власника.
 4. Достаток світла. За рахунок відсутності перегородок в приміщення проникає більше сонячних променів.
 5. Захист від впливу навколишніх чинників. Наявність полімерного ущільнювача між полотнами дозволяє перешкоджати проникненню в квартиру вітру, пилу і опадів. Завдяки цьому, проживання в приміщеннях, оформлених подібним чином, відрізняється комфортом.
 6. Невибагливість і простота в догляді. Очищення поверхонь відрізняється зручністю і простотою. Немає потреби забезпечення будь-якого технічного обслуговування, що включає складні процеси. Миття відбувається аналогічним способом, як і будь-яких інших вікон. Для того щоб вироби прослужили вам вірою і правдою тривалий період, цілком достатньо раз на рік змащувати рухомі частини спреєм на силіконовій основі. На цьому особливості догляду закінчуються.
 7. Відсутність обмежень в температурі навколишнього середовища. Установка вікон можлива в будь-який час року. Показники температури на вулиці зовсім не грають ролі.

Це сучасний спосіб благоустрою як міських квартир, так і будівель на присадибних ділянках (спорудження закритих альтанок і зон відпочинку), конструкції виглядають цікаво і стильно. При цьому їх вартість від класичних способів скління значно не відрізняється.

Недоліки такого виду скління

Однак для того, щоб прийняти зважене рішення щодо необхідності установки цього типу конструкцій, потрібно також ретельно вивчити і іншу «сторону медалі». Недоліків безрамне скління також не позбавлене:

 1. Головний мінус полягає в наявності відносно низьких теплоізоляційних характеристик. Основна функція, яку здатні виконувати такі конструкції, є огороджувальною. Тому вони більше підходять для холодного скління лоджій. Якщо ваша мета полягає в облаштуванні кабінету на балконі, краще віддати перевагу металопластиковим склопакетам, ціна яких не сильно відрізняється. Проте при цьому вам буде потрібно також замовити укоси в Києві або будь-якому іншому місті, але подібні послуги часто надають компанії-установники.
 2. Погані звукоізоляційні властивості. Якщо ви проживаєте на перших поверхах в галасливому мегаполісі, то подібний спосіб скління балкона вам точно не підходить. Показники шуму за склом воно здатне знизити максимум на 10 дБ, тому в такому випадку про акустичний комфорт говорити не доводиться.
 3. Установкою і монтажними роботами повинні займатися виключно професійні фахівці, які обізнані у всіх тонкощах і нюансах, передбачуваних таким завданням. В іншому випадку тривалий термін експлуатації конструкцій навряд чи можливий.
 4. До площин кріплення по периметру є ряд досить жорстких вимог. Важливо, щоб висота виробу не перевищувала 1800 міліметрів. Це є причиною обмежень можливості монтажу в певних приміщеннях.
 5. Якщо балкони додатково опалюються, безрамні полотна будуть недоцільними з економічної точки зору. Через низькі теплоізоляційні якості в такому разі потрібно буде обігрівати навколишнє повітря на вулиці.
 6. Відмінність температурного режиму за вікном і в приміщенні становить всього кілька градусів. Тому в зимовий період про комфорт говорити не доводиться. Однак це ідеальний варіант для південних регіонів.

Як бачите, недоліків також достатньо. Однак варто врахувати, що перш ніж вирішити, потрібно вам безрамне скління чи ні, важливо визначитися з передбачуваними цілями. Якщо необхідно облаштувати за цією технологією панорамну стіну для літнього котеджу, — ідея чудова. Але ось для постійного проживання краще підібрати інші матеріали. А якщо після вивчення всіх плюсів і мінусів ви твердо маєте намір впровадити цю сучасну розробку в своєму житлі, рекомендуємо придивитися до вікон Рехау, які зарекомендували себе надійними і довговічними.