Ми стикаємося з цим матеріалом щодня, проте далеко не всі мають уявлення, що він насправді собою являє і як виготовляється. Мова йде про флоат-скло. Це саме той вид скління, який ми щодня спостерігаємо на фасадах будівель, у вікнах і дверях, в магазинних вітринах, в офісах і адміністративних будівлях в якості перегородок і багато де ще.
Ми підготували для вас матеріал, в якому розповімо особливості виробництва найпопулярнішого матеріалу скління, всі сфери його застосування, а також основні властивості. Це навіть цікавіше, ніж фурнітура для вікон.
Почати потрібно з того, що це листовий матеріал, який виконується за технологією термічного формування на розплаві металу. Виготовлення йде з кварцового піску, соди, доломіту і вапняку — цей набір інгредієнтів складає 98% від матеріалу.
Флоат-скло характеризується відмінною світлопропускною здатністю і бездоганною гладкістю поверхонь. Воно ще має і другу назву — термополіроване скло. Це чудово пояснює суть алгоритму виробництва.
Термічне формування — це загальнодоступна і завжди актуальна методика виготовлення листового скла. Вона була розроблена в 1950-х роках А. Пілкінгтоном. У 1959 році в СРСР приступили до розробки своєї незалежної флоат-технології. А в 1974 році в США компанія PPG запатентувала свій варіант технології. З цього моменту вже можна говорити про всесвітнє поширення скла флоат.
Зараз на планеті функціонують близько 260 виробничих ліній, кожна з яких випускає в рік коло 6 тисяч кілометрів скла шириною до 3,21 м. Вони локалізуються приблизно в 30 країнах і належать майже 50 виробникам.
Флоат-скло характеризується наступним усередненим способом виробництва:
Як ми вказали в історичному екскурсі, на сьогоднішній день існує три технології, як отримувати скло-флоат. Незважаючи на загальну схожість, вони мають і принципові відмінності. Розглянемо кожен технологічний процес докладніше:
Всі ці виробничі технології дозволяють отримати на виході флоат-скло товщиною від 0,4 до 25 мм, хоча основна частина продукції випускається в листах товщиною 3-19 мм, що обумовлено запитами ринку. Цікаво, що стандартними розмірами листів є 3,21х2,25 м, а при необхідності можна купити версію «Джамбо» — 6х3,21 м.
Термополіроване скло випускається в безбарвному, кольоровому і посилено прозорому варіантах. Ці три різновиди є базою для доопрацювання і випуску всіх сучасних версій скла, в тому числі загартованих, триплекс, енергоефективних, мультифункціональних і багатьох інших. Саме з них роблять найкращі пластикові вікна, що відмінно виглядають з готовими відкосами в Києві.
Скло-флоат завдяки своїм винятковим експлуатаційним властивостям при доступній ціні багато десятиліть зберігає статус найбільш затребуваного продукту в будівельній сфері. Завдяки цьому на металопластикові вікна ціни залишаються посильними для більшості сімейних бюджетів. Воно активно використовується при виготовленні всіх сучасних вікон, балконних і дверних блоків, а також в ході виконання різних проектів по нерухомості:
Якщо говорити про безбарвне флоат-скло, то воно активно використовується в склінні, коли є підвищені вимоги до світлопропускання. Особливо, коли важливо саме поєднати високу здатність пропускати світло і абсолютну відсутність колірних відтінків. З цієї точки зору скління використовується при:
Якщо говорити про кольорове скло-флоат, то воно найчастіше використовується в екстер'єрах та інтер'єрах будівель, коли є потреба обмежити надмірне сонячне випромінювання. Наприклад, якщо ви забажаєте засклити балкон з південної сторони будівлі. Це відмінний спосіб запобігти перегріванню внутрішнього простору приміщень, відповідно, знизити витрати на кондиціонування.
Флоат-скло характеризується світлопропускною здатністю на рівні 88-90%, що є відмінним показником з урахуванням низького світловідбивання. Більшу світлопропускну здатність має лише надпрозоре скління, хімічно очищене від оксиду заліза. В останньому випадку відсутній навіть легкий зеленуватий відтінок, забезпечується максимально природна передача кольору. Цікаво те, що чим більш товстим є шар скляного листа, тим більш насиченим виявляється його колір.
Коли є відповідна необхідність, в скляну масу додають оксиди різних металів, завдяки чому виходить тоноване скло-флоат необхідного відтінку. Воно дає бажаний естетичний ефект, а також затемнює приміщення.
Що стосується товщини, то стандарти в мм наступні: 2-8, 10, 12, 15, 19 мм. Для класичних склопакетів використовуються скляні листи товщиною 4 мм. Скління різної товщини використовується в різних цілях:
В цілому це все основні дані про флоат-скло, з якого роблять і вікна REHAU в Києві. Тепер ви знаєте, завдяки якому матеріалу ви можете насолоджуватися чудовими пейзажами з дому, при цьому ніяк не турбуючись про тепло та затишок власного житла.
Ваша заявка прийнята. Максимально швидко з Вами зв'яжеться наш менеджер!
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (044) 587 57 55, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23:00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00