Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Все про балконний блок і балконні двері

Балконним блоком зазвичай називається балконні двері з вікном, які виконують сполучно-розділову функцію. Так, ці світлопрозорі конструкції відокремлюють балкон від суміжної кімнати, але в той же час забезпечують зручне переміщення між ними. Крім того вони використовуються для провітрювання і організації ефективного повітрообміну.

 

Сьогодні двері балконні все частіше виготовляється з металопластикового профілю. Компанія «Стандарт вікна» спеціалізується на виробництві віконних і дверних конструкцій на базі ПВХ. Ми пропонуємо киянам великий асортимент форм, розмірів балконних блоків і комплектуючих для них за найкращими цінами в столиці.

ЯК ВИБРАТИ БАЛКОННИЙ БЛОК В КИЄВІ

Не варто думати, що підбирати балконний блок набагато простіше і менш відповідально, ніж вікна або раму на балкон (лоджію). Є кілька важливих моментів, які слід обов’язково врахувати до того, як вибрати балконний блок:

 1. Якщо балкон залишається відкритим. У такій ситуації двері балконні пластикові і вікно зумовлюють параметри тепло- і звукоізоляції в суміжній кімнаті. Відповідно і ПВХ-профіль, і склопакет повинні володіти високими енергозберігаючими властивостями.
 2. Якщо балкон засклений і добре утеплений. В такому випадку до балконного блоку не пред’являються високі вимоги з точки зору енергозбереження. Можна вибирати бюджетний профіль (3 камери, товщина 60 мм) і простий однокамерний склопакет.
 3. Як організувати ефективне провітрювання. Зрозуміла справа, що двері балконні металопластикові будуть відкриватися. Але тримати їх постійно відкритими для повітрообміну – не найкраща ідея: під своєю вагою полотно може провисати, а петлі завчасно вимагати ремонту. Щоб подібного не сталося, рекомендується оснастити блок поворотно-відкидною стулкою або ж передбачити відкидний механізм в самих дверях.
 4. Сторона відкриття. Важливе питання, куди повинні відкриватися балконні двері та/або стулки вікна балконного блоку. Можуть бути різні варіанти, тобто як всередину приміщення (на себе) так і на балкон (від себе). Стандартним рішенням є відкриття в приміщення. В цьому випадку відкрите полотно/стулка не ​​буде красти і так відносно невеликий балконний простір, плюс в ситуації випадкового замикання на балконі, простіше саме вибити двері, ніж намагатися висмикнути їх на себе.
 5. Загальна ширина отвору впливає на конфігурацію балконного блоку, розміри балконних дверей, число стулок у вікні і т.д.

Зупинимося докладніше на тому, які бувають балконні блоки.

СТАНДАРТНИЙ БАЛКОННИЙ БЛОК

Найбільш ходовою і поширеною вважається така компоновка: двері балконні + глухе вікно, розташоване по ліву чи праву сторону від них. Це найекономічніший і цілком стандартний варіант балконного блоку. При цьому дверна конструкція може бути тільки поворотною або поворотно-відкидною. Коштує така конструкція дешевше аналогів, адже тут передбачено мінімум рухомих елементів.

ПЛАСТИКОВИЙ БАЛКОННИЙ БЛОК РАЗОМ З ПОВОРОТНО-ВІДКИДНИМ ВІКНОМ

Це ще один поширений варіант комплектації, при якому рухливі елементи передбачені і в дверній, і в віконної конструкції. Вікно розділене на кілька стулок, одна з яких є поворотно-відкидною і застосовується для забезпечення ефективного повітрообміну. А ось двері тут найчастіше використовуються тільки для того, щоб вийти на балкон. Також при такій компоновці вікно може бути цілісним (якщо загальні розміри отвору невеликі), але занадто великі стулки робити не рекомендується.

ВІКОННИЙ БЛОК З БАЛКОННИМИ ДВЕРИМА З ФРАНЦУЗЬКОЇ ТИПУ

В цьому випадку балконний блок являє собою широку дверну конструкцію, яка займає простір від підлоги до стелі. Зустрічається такий французький варіант переважно в сучасних багатоквартирних будівлях, а також в приватному житловому будівництві. Реалізувати балконний блок панорамного типу в квартирах старих планувань проблематично, так як потрібно не тільки демонтувати стіну в отворі, а й переносити радіатор опалення.

До плюсів французького варіанту відноситься гарний зовнішній вигляд, збільшення світлопропускання, візуальне розширення приміщення. Але є і мінус – зниження рівня приватності.

ПЛАСТИКОВИЙ БАЛКОННИЙ БЛОК «ЧЕБУРАШКА»

Досить рідко зустрічається варіант компонування, характерний для досить широких прорізів. В цьому випадку двері балконні знаходиться по центру, а ліворуч і праворуч від неї розташовуються віконні конструкції. Візуально конструкція дещо нагадує чебурашку, де вікна – це великі вуха казкового персонажа. Використання поворотно-відкидних механізмів у вікнах обумовлено вимогами до вентиляції. Конфігурації вікон часто є симетричними, але це не обов’язкове, а скоріше дизайнерське рішення.

 

БАЛКОННІ ДВЕРІ

У балконному блоці дверна конструкція найчастіше є найголовнішим елементом. Вона буває окремо стоїть, тобто двері і вікно поруч є двома незалежними виробами, або ж комбіновано.

Відрізнятися може і механізм відкривання. Так, крім поворотно-відкидного (або тільки поворотного) рішення, нерідко зустрічається і розсувна система.

Заповнення полотна також може бути різним. Тут можуть використовуватися різні види склопакетів, в тому числі бюджетні однокамерні або енергоефективні двокамерні з низькоемісійним склом.

Якщо скління балкона не передбачається, то в дверному полотні на перших і останніх поверхах вітається наявність міцного скла (триплекс або ударостійких).

Крім того скління в балконних дверей часто є не повним, а частковим, коли двері розділені на дві частини горизонтальним імпостом і внизу встановлюється сендвіч-панель, що дозволяє знизити ціну конструкції і підвищити рівень приватності. Крім того в нижньому блоці балконних дверей для захисту від сторонніх поглядів використовують матове або тоноване скло.

ЯК ВИМІРЯТИ БАЛКОННИЙ БЛОК

Найпростіше замовити конструкцію в «Стандарт вікна», в цьому випадку вам гарантований безкоштовний вимір на об’єкті з консультацією по вибору підходящого рішення.

Самостійні виміри потрібні швидше для того, щоб краще уявляти, скільки коштує балконні двері з вікном. Адже чи не основним фактором ціноутворення виступають саме розмірні характеристики балконного блоку.

Як зробити виміри самостійно:

 • за допомогою рулетки або інших вимірювальних приладів визначте висоту двері між укосами внизу і вгорі;
 • аналогічним чином виміряйте ширину дверної конструкції – від правого до лівого укосу прорізу;
 • виміряйте висоту і ширину вікна, орієнтуючись на укоси віконного отвору і підвіконня.

За отриманими значеннями можна намалювати ескіз або ж просто повідомити консультантам нашої компанії, щоб вони могли зорієнтувати вас за цінами. Ясна річ, що вартість прямо залежить від профільної системи, виду склопакета, фурнітури і т.д.

ЯК ДЕМОНТУВАТИ СТАРИЙ БАЛКОННИЙ БЛОК

Найпростіше виконати демонтаж старого блоку, якщо не планується його подальше використання. У такій ситуації можна розрізати частини рами болгаркою, застосовувати молоток, лом і монтировку.

Як демонтувати балконний блок без цих інструментів:

 • зняти рухливі стулки і двері з петель;
 • вийняти скло/склопакети з глухих стулок;
 • прибрати підвіконня і відлив;
 • вийняти раму цілком;
 • очистити отвір від сміття.

ЯК ВСТАНОВИТИ БАЛКОННИЙ БЛОК

Процес монтажу включає такі етапи:

 • занос конструкції в приміщенні;
 • установка блоку в попередньо підготовленому отворі;
 • фіксація конструкції;
 • монтаж пластикового порогу;
 • закладення монтажного шва;
 • установка підвіконня й відливу;
 • навішування стулок, перевірка роботи.

Процедура установки вкрай відповідальна, так що її варто довірити професіоналам.

СКІЛЬКИ КОШТУЄ БАЛКОННІ ДВЕРІ З ВІКНОМ

На вартість впливає:

 • розмір і конфігурація блоку;
 • профільна система;
 • тип склопакета;
 • фурнітура

Найпростіша двері з глухим вікном у нас коштує від 5100 грн. Використання поворотно-відкидний фурнітури в вікні збільшить ціну мінімум до 6800 грн. Окрема балконні двері обійдеться від 4200 грн.

ЯК РЕГУЛЮЄТЬСЯ БАЛКОННІ ДВЕРІ

У двері на балкон використовується точно такі ж профільні системи і фурнітура, як і в звичайних вікнах. Тому і принцип регулювання петель і / або цапф (ексцентриків) не відрізняється. Регулювальні отвори петель допоможуть злегка підняти або злегка опустити полотно, а настройка цапф – змінити ступінь притиску до рами.