Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Чи потрібна додаткова вентиляція для пластикових вікон?

Металопластикові вікна знаходяться на піку популярності. На це є ряд важливих і вельми очевидних причин: вони довговічні, герметичні, практичні і прості в догляді. Завдяки елегантному сучасному дизайну вони вписуються в будь-який інтер'єр. Такі вікна все частіше використовують для квартир, приватних будинків, готелів, котеджів і офісних приміщень. Однак, щоб на 100% оцінити всі їх переваги, варто серйозно поставитися навіть до найменших деталей перед замовленням і установкою. Один з пунктів, який не можна залишити без уваги, — вентиляція для пластикових вікон.

дополнительная вентиляция на окнах

Що ж це таке і чому не варто недооцінювати її важливість? Для здорової і комфортної атмосфери в помешканні необхідний регулярний повітрообмін. Якщо раніше цей процес відбувався фактично сам по собі — завдяки щілинам у дерев'яних вікнах, то сьогодні методи циркуляції повітря в приміщенні з пластиковими вікнами потрібно продумати заздалегідь. Це запобігатиме деяким неприємностям і проблемам, таким як утворення конденсату на вікнах, підвищений рівень вологості в кімнаті, появі цвілі, порушення мікроклімату в приміщенні, застою повітря.

Які види віконної вентиляції існують?

Можливо, ви задумуєтесь, чи потрібна додаткова спеціальна вентиляція, якщо пластикові вікна і так можна легко відкрити і швидко провітрити приміщення? Думка — правильна, проте її можна доповнити важливою інформацією.

Металопластикові вікна відрізняються тепло- і звукоізоляційними здібностями. На вулиці можуть бути люті морози або ж нестерпна спека, а в квартирі вдасться зберегти сприятливий мікроклімат завдяки герметичності пластикового вікна. У такі моменти ви навряд чи захочете відкрити його і порушити комфортний для вас температурний режим. До того ж провітрювання приміщення таким методом — процес короткочасний і не дуже регулярний. Тому розробники сучасних вікон знайшли кілька рішень. Вони пропонують власникам металопластикових вікон і потенційним користувачам такі види вентиляції:

  1. Гребінка.
  2. Мікропровітрювання.
  3. Кліматичний клапан.

Гребінка — один з найпростіших способів забезпечити зручний повітрообмін. Це обмежувач відкривання вікна, який можна самостійно монтувати на ПВХ-профіль. Конструкція фіксатора дає можливість вибрати оптимальне для провітрювання положення, адже гребінка оснащена декількома зубцями.

Серед основних переваг такого блокіратора — простота установки, захист вікна від ударів, пошкоджень в разі вітру. Мінус — порушення звуко- і теплоізоляції, тому що для повітрообміну вікно все ж потрібно відкрити.

Мікропровітрювання (щілинне провітрювання) — більш автоматичний процес. Це елемент фурнітури, що дає можливість відкрити стулку на мінімальну відстань, всього на кілька міліметрів. Для цього потрібно лише повернути ручку під певним кутом (45°). В результаті утворюється вузька щілина для постійного повітрообміну, без протягів і значної зміни температурного режиму в кімнаті, тому що повітря надходить маленькими порціями.

При виборі металопластикового вікна з функцією мікропровітрювання варто врахувати той факт, що звукоізоляція може бути хоч мінімально, але все ж порушена. Для тривалої зносостійкості важливо, щоб фурнітура для вікон була високої якості.

Кліматичний клапан — вид сучасної системи клімат-контролю. Тонкий виріб встановлюється між стулкою і рамою вікна. Клапан складається з повітрозабірника з козирком (на зовнішній стороні рами), телескопічного каналу, який проходить через саму конструкцію віконної рами, і внутрішньої решітки з фільтром і системою регулювання.

Кліматичний клапан сам відповідає за надходження свіжого чистого повітря з вулиці. За бажанням ви можете направляти приплив (вгору, вниз, у всіх напрямках) або зовсім припинити цей процес за допомогою регулятора.

Якщо повітрообмін за допомогою гребінки і мікропровітрювання потрібно активувати вручну, відкривши вікно, то циркуляція повітря через клапан — повністю самостійний процес, який забезпечує здорове середовище в приміщенні.

Особливості природної припливної вентиляції

У будинках і квартирах вентиляційні канали в більшості випадків розташовані на кухні та у ванній кімнаті. Вони призначені для видалення забрудненого повітря. Як же відбувається приплив чистого повітря? У цьому беруть участь віконні провітрювачі. Процес легко пояснити: забруднене повітря з вітальні, спальні, дитячої кімнати або коридору проходить через квартирні двері у ванну, кухню і вивітрюється завдяки витяжним вентиляторам.

Якщо раніше дерев'яні віконні конструкції забезпечували стабільне надходження повітря в квартиру, то установка пластикових вікон в приміщеннях внесла свої корективи в цей процес. Герметичні вікна блокують природний приплив повітря, внаслідок чого порушується вентиляція у всьому будинку. Результат невтішний: знижується комфортність проживання та якість повітря, зростає ймовірність появи грибкових уражень стін, конструкцій, що згубно впливає на здоров'я мешканців. Тому необхідно часто провітрювати приміщення.

Якщо зробити це тільки шляхом відкривання вікон, то дискомфорт забезпечений: в кімнаті швидко стане жарко або холодно, з'являться протяги, в квартирі або будинку буде чути кожен звук з вулиці. Щоб уникнути цих проблем, варто подбати про додаткову вентиляцію для пластикових вікон. До того ж можна вибрати сучасні варіанти для різного бюджету і на будь-який смак.

Як вибрати віконний провітрювач?

Провітрювач віконний можна встановити на вікна будь-якого розміру в житлових і нежитлових приміщеннях. У магазинах можна знайти безліч моделей кліматичних клапанів, які розрізняються типом конструкції (щілинні, фальцеві, накладні), пропускною спроможністю і, звичайно, вартістю. В першу чергу потрібно орієнтуватися на механізм.

  • Автоматичний клапан. Особливість такої моделі — наявність гігрометра або маятникового клапана всередині конструкції. Перший реагує на рівень вологості в кімнаті, другий — на тиск в приміщенні і на вулиці. На підставі цих даних клапан сам відкривається і закривається для створення оптимального мікроклімату в будинку. Все відбувається легко і просто.
  • Механічний клапан. Відмінність від автоматичного полягає в тому, що процес відкривання і закривання клапану відбувається вручну. Ви самі регулюєте інтенсивність циркуляції повітря.
  • Вбудований провітрювач. Його встановлюють не у віконний профіль, як у попередніх моделях, а у верхню частину склопакету. За принципом роботи нагадує механічний клапан. Серед переваг — можливість вбудовувати його навіть в «глухі» вікна.
  • Акустичний провітрювач. Головний елемент — вбудована мембрана, яка не дозволяє звукам проникати в приміщення. Підійде для офісів, кімнат, в яких необхідно забезпечити високий рівень шумоізоляції.

Щоб не помилитися з вибором оптимальної моделі, краще звернутися до фахівця, для якого ремонт вікон або установка клапанів клімат-контролю — звична справа.

Чи зменшується шумоізоляція вікна при використанні припливного клапану?

Не варто переживати, що кліматичний клапан порушить шумоізоляцію в житловому приміщенні. Наприклад, показник звукоізоляції більшості пластикових вікон становить 30-35 дБ. Щоб захистити будинок від небажаного вуличного шуму, необхідно вибрати припливний клапан з такими ж характеристиками. В онлайн- та офлайн-магазинах доступні різні моделі провітрювачів з високим рівнем захисту від шуму (від 30 до 40 дБ).

Конструкція клапана добре продумана: через неї не проходять шуми, тому тиха, спокійна атмосфера в будинку або квартирі забезпечена. Втрати звукоізоляції вікна після установки припливного клапану можна звести до нуля.Вентиляція для пластикових вікон — вкрай важливий момент при їх установці. Для комфорту та економії часу краще врахувати цей пункт спочатку, щоб створити сприятливе і безпечне середовище в будинку відразу після монтажу металопластикової віконної конструкції. Фахівці нашої компанії завжди готові вам в цьому допомогти!