Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Деформація металопластикового вікна – проблема в якості матеріалів?

Металопластикові профільні системи, що використовуються для скління, сьогодні вважаються символом затишку і тепла, комфортної і легкої експлуатації, надійності і довговічності. Їх вибирають майже всі, в тому числі і консерватори, яким було непросто відмовитися від дерев’яних аналогів. Але, не всі віконні конструкції з ПВХ однаково хороші, в деяких випадках користувачі стикаються з серйозними проблемами. І, напевно, самим неприємним дефектом виступає деформація пластикових вікон.

 

Відразу обмовимося, що уникнути подібної проблеми можна в тому випадку, якщо довірити питання скління професіоналам нашої компанії «Стандарт вікна». Ми виготовляємо якісні вікна за доступною ціною, проводимо безкоштовний замір в будь-який зручний для вас час, маємо багаторічний досвід монтажу. А ще наші клієнти отримують гарантію 5 років, а значить протягом цього часу можуть розраховувати на гарантійне обслуговування і ремонт.

У цьому матеріалі ми розповімо про причини, через які виникає деформація віконного профілю, і про методи усунення такої несправності.

ЯК ПЕРЕВІРИТИ, ЩО ВІКОННИЙ ПРОФІЛЬ ПРОГНУВСЯ?

Деформація пластикових вікон – підступна проблема. На початковій стадії помітити порушення геометрії власнику вкрай складно. Зазвичай до наших майстрів звертаються вже тоді, коли прогини і інші викривлення яскраво виражені, а виправити ситуацію «малою кров’ю» точно не вдасться.

До ранніх симптомів деформації відносяться складності з відкриванням/закриванням стулок. Як правило, саме її рух ускладнений, з’являється затирання за раму. Але ці симптоми ще не 100-відсоткова гарантія деформування профільної системи. Аналогічні складності часом пов’язані, припустимо, з незначним зносом петель, що вирішується неважко регулюванням. Головне для власника – НЕ проігнорувати подібні прояви і відреагувати на них.

Коли стулка треться об пластикову раму, то потрібне регулювання фурнітури в вертикальної і/або горизонтальній площині. І, якщо настройки петель не дали результатів, то вельми вірогідна саме деформація віконного профілю.

Знову ж прогинів та інших відхилень в геометрії візуально часто не видно. Тому слід взяти будівельний рівень, прикласти його до різних ділянок рами (як на горизонтальних, так і на вертикальних ділянках). Допустимим відхиленням можна вважати 3 мм на метр вікна. Тобто при висоті 150 см зміщення по вертикалі на 4.5 мм і більше вже неприпустимо.

Крім складнощів з відкриванням/закриванням, непрямими ознаками зміни геометрії вікна є наступне:

  • продування по периметру рами;
  • виникнення тріщин або щілин в укосах;
  • появі цвілі на стулках, підвіконні і/або схилах.

В ідеалі навіть при відсутності будь-яких нарікань на роботу не варто забувати про належний догляд і правильну експлуатацію вікна. Виконуйте мийку двічі на рік, не забувайте змащувати фурнітуру і ущільнювач раз на рік. Правда, при наявності серйозних проблем з віконною конструкцією, ці заходи не стануть панацеєю.

ПРИЧИНИ ДЕФОРМАЦІЇ

Прогини профілю, виникнення тріщин і інших серйозних дефектів, як правило, обумовлені серйозними факторами, пов’язаними як з якістю самого вікна, так і порушенням правил його установки. До основних причин належать такі:

  1. Низька якість або пошкодження профілю. Деякі недобросовісні виробники профільних систем намагаються здешевити процес виготовлення. Вони порушують рецептуру або технологію виробництва, знижують товщину стінок нижче нормативної, відмовляються від армування або роблять його дуже тонким. Бували випадки, коли замість металевого вкладиша, товщина якого повинна бути мінімум 1.5 мм, горе-виробники розміщували всередині дерев’яний брус. Зрозуміло справа, що подібні профілі менш жорсткі і міцні, вони більш чутливі до різних атмосферних впливів і механічних навантажень.
  2. Неправильні виміри отвору. Невипадково виробництво пластикових вікон не починається до визначення розмірних характеристик конкретного отвору. Це потрібно для того, щоб конструкція ідеально вписувалася за розмірами, а товщина монтажного шву відповідала нормативам. Досвідчені майстри нашої компанії перевіряють кожне значення, оцінюють всі нерівності, узгоджують параметри укосів, підвіконня, відливу і т.д. В результаті замір триває більше 5-10 хвилин. Адже, якщо все зроблено поспіхом, то підвищується ризик подальших проблем, в тому числі і деформації встановленого вікна.
  3. Помилки монтажу. Якщо вибрати навіть преміальну комплектацію з найкращим профілем, то неякісна установка здатна перекреслити все це. До деформації призводить неправильне вирівнювання рами в прорізі по вертикалі і горизонталі, скорочення числа кріплень, установка при сильних морозах (при мінус 15 і менше), відмова від активної зимової монтажної піни в холодний сезон.
  4. Конденсат і потрапляння вологи всередину профілю. Неправильний повітрообмін або підвищена вологість загрожує запотіванням вікон. Вважається, що конденсат підвищує ризики появи цвілі, але на цьому потенційні проблеми не закінчуються. Взимку волога, як правило, замерзає, а зледеніння, що утворилося збільшує ризики деформації. Аналогічно, якщо на профілі є найдрібніші мікротріщини, то конденсат може замерзнути і викликати внутрішнє розширення, що веде до прогину та інших порушень геометрії.
  5. Температурні розширення профілю. Деформація пластикових вікон можлива і через занадто велику різницю в температурах між кімнатою і вулицею. Правда, подібні ризики характерні для низькоякісних профільних систем сумнівних виробників: вони не додають до складу пластику ті компоненти, які нівелюють температурні перепади.

Як бачите, простіше виключити ймовірність деформацій ще на етапі покупки металопластикових світлопрозорих конструкцій. Для цього потрібно вибирати вікна у нашій перевіреної компанії «Стандарт вікна», яка працює з 2003 року, гарантує професійні виміри і монтаж з дотриманням всіх актуальних норм і вимог.

ЯК ВИПРАВИТИ ДЕФОРМАЦІЮ ПЛАСТИКОВОГО ВІКНА?

Усунути проблему повністю не допоможе навіть професійний ремонт вікон. Якщо деформація поки незначна, то всі зусилля зазвичай спрямовані на вирішення виниклих супутніх проблем, в тому числі запобігання продувань і протягів, затираний стулки за раму і т.д. Для цього потрібно виконати настройку фурнітури, в деяких випадках може знадобитися розклинення склопакету. Довірити все це рекомендується професіоналам «Стандарт вікна», адже будь-яка помилка при наявності деформацій загрожує ще більш серйозними дефектами і дорогими ремонтними роботами.

Ще одним тимчасовим рішенням усунення незначного прогину профілю є додаткове утеплення зазорів і стиків монтажного шву, а також підвіконної зони. Для цих цілей, як правило, потрібно демонтувати підвіконня і відлив, наявні укоси, потім ретельно запінити стики, герметизувати щілини і т.д. Після цього відлив і підвіконня можна повертати на місце. Укоси краще додатково утеплити, так що оптимальним варіантом будуть не штукатурка, а гіпсокартон або пластик.

Як показує практика, подібні роботи здатні продовжити термін експлуатації проблемного вікна ще на кілька років. А для власника цей час дозволить підготуватися до майбутніх витрат на нове вікно.

ЗАМІНА НА НОВЕ АБО РЕМОНТ?

Будь-які ремонтні роботи при наявності деформації пластикового вікна – це, на жаль, не повноцінне рішення, а спосіб виграти час перед повною заміною скління. Так, якщо прогини поки незначні, склопакети герметичні, тріщин на профілі або склі немає, можна сміливо виконувати косметичний ремонт, включаючи описані вище заходи: регулювання фурнітури, додаткове утеплення.

Якщо ці заходи не дають результатів зовсім, деформації вже досить значні або ж через якийсь час після подібних ремонтних робіт всі проблеми повертаються або посилюються, то необхідно виконати заміну скління.

В ідеалі варто запросити наших фахівців, які виявлять причину деформації наявного пластикового вікна, а це дозволить виключити повторення проблеми в майбутньому. Далі ми виконаємо точні виміри і допоможемо підібрати оптимальну конструкцію з урахуванням побажань, вимог і бюджету. А після виготовлення наші фахівці здійснять професійний монтаж.