Балкон – це особлива частина квартири. За його допомогою можна збільшити житлову площу та покращити умови проживання. Часто він використовується як окрема кімната, де можна відпочити, розслабитися та чудово провести час. Класичні конструкції не завжди дозволяють оформити приміщення так, як хочеться. Щоб втілити всі свої мрії та побажання, потрібно розширити, видозмінити, доповнити площу. Балкон у хрущовці всередині можна оформити різними способами. Вибрати варіант відповідно до особистих критеріїв не складе труднощів.

Який дизайн для балкона можна вибрати?
Сезони рухаються вперед за планом, ні на кого не обертаючись. Надворі потепліло, хочеться вийти назовні, подихати свіжим повітрям і погрітися на сонці. Щасливі власники балкону можуть собі це дозволити, якщо він оснащений усім необхідним для приємного відпочинку. Якщо ні, настав час задуматися про створення затишного простору чи оновлення старого інтер'єру за останньою модою.
Можливі ідеї для дизайну:
- Використання натуральних матеріалів. Не варто змішувати цю конструкцію із зоною квартири. Це повноцінний вуличний простір, і йому потрібне особливе оформлення, яке протримається за будь-якої погоди, чи то дощ, спека або сніг. Натуральні матеріали не тільки міцні та довговічні, а й краще поєднуються із вулицею завдяки природності. Варто вибирати північні породи дерева та стриману кольорову гаму. Вони полегшують вузький простір і не будуть конкурувати в яскравості з декором.
- Додавання чорних деталей. Чорний – це лаконічний колір, який поєднується із будь-якою палітрою та надає інтер'єру модного сучасного вигляду. Це може бути фарбована дерев'яна лавка або ковані металеві меблі. Для пом'якшення контрасту можна покласти плетені або в'язані предмети.
- Придбання функціональних меблів. Для вузького простору збірні меблі – просто порятунок. Серед них можна знайти елегантні тонкі речі, котрі не поступаються зовні дорогим аналогам і приємно дивують ціною.
- Створення персонального шматочка джунглів. Предмет, що найкраще нагадує про літо та сонячні дні, – це зелень. Можна організувати тут «джунглі» чи хоча б невеликий садок, а підлогу покрити штучною травою або килимом із зеленим довгим ворсом. Відмінним рішенням буде висадити пару дерев у діжки. Їх можна поставити на парапет і використовувати як «фіранки», що прикривають від сонця. По стіні можна пустити плющ, що в'ється, або підвісити його в горщиках на стелю.
- Атмосферне висвітлення. Відкритий балкон у хрущовці – це виключно місце для відпочинку та релаксу. Тому варто допомогти собі повноцінно розслабитися, створивши потрібну атмосферу за допомогою освітлення. Підвісні ліхтарі в дусі старих гасових ламп чи свічки у скляних банках зроблять свою справу. А можна обмотати довкола поручнів гірлянду.
Важливо не забувати й про домашній затишок. Навіть улітку бувають прохолодні вечори. Можна покрити стільці та лави теплим текстилем: легкими покривалами та пледами, подушками, хутряними килимками. На маленьких балконах можна обійтися без меблів, замінивши їх пуфами, а їжу приносити на тацях та ставити на підлогу. Так навіть затишніше. Головне – не забувати, що ці предмети під час дощу потрібно заносити до квартири. Або постелити килими з вологостійкими та жаростійкими властивостями.
Які ремонтні роботи потрібно виконати?
Якщо вам потрібен ремонт балконів у хрущовці, пам'ятайте, що він повинен виконуватися кваліфікованими фахівцями та відповідно до побажань замовника. Можливі варіанти:
- Капітальний. Він необхідний для збільшення житлової площі. Також може знадобитися через сильний знос балкона. Сюди включені роботи по зміцненню, заміна окремих елементів. Проводиться встановлення чи оновлення скління, винесення конструкції тощо. Іноді може знадобитися дозвіл, узгодження, розробка технічної документації.
- Косметичний. Передбачає візуальне оновлення обстановки, заміну оздоблювальних матеріалів на нові для покращення стану чи зовнішнього вигляду.
- Скління. Воно буває теплим або холодним залежно від того, як планується використовувати конструкцію. Тепле вимагає утеплення та гідроізоляції, щоб можна було перебувати в приміщенні навіть за холодних погодних умов.
Додатково ремонт балкона може припускати встановлення теплоізоляції, виконання скління від підлоги до стелі за французькою технологією, заміну вихідних груп.
Як зробити розширення?
Щоб збільшити корисну площу, можна використовувати різні способи. Є кілька найпопулярніших технологій:
- Традиційне винесення балкона. Популярна послуга, яка дозволяє не залучати площу підлоги, розширюючи тільки верхню частину. Для цього використовують змонтований зварний каркас, на якому закріплюються віконні та балконні блоки. Головний плюс – функціональне та широке підвіконня.
- Довгий винос балкону. Він дозволяє отримати практичне та широке підвіконня для корисного та візуального збільшення обсягу. При цьому з'являється можливість встановлення балконних шафок. Тут важливо потурбуватися про теплоізоляційні показники, щоб досягти затишку та комфорту. В роботі використовують прокатний метал, який монтують методом зварювання. Несучі гаки розміщують із певним кроком. Кожний сформований кут може витримати 400-450 кг, що гарантує надійність і довговічність служби.
- Розширення підлогою. Проводиться по несучій плиті. Робота вважається складною та трудомісткою, але дозволяє отримати значне збільшення простору. Заходи виконуються шляхом зварювання та монтажу металопрокату безпосередньо в несучих стінах. Від якості виконання роботи залежить безпека та довговічність служби балкона. Результат – загальна цільна конструкція, яка з'єднує нову споруду та стару плиту.
Після вибору технології варто переходити до скління. Вибір вікон залежить від побажань та можливостей власника. Сьогодні існує величезний вибір металопластикових конструкцій. Найнадійнішими є склопакети з гарантією якості від перевірених виробників, а також фурнітура від надійних брендів. Вони зроблять експлуатацію віконної системи максимально комфортною та довговічною. Ці конструкції стійкі до зовнішніх кліматичних факторів і характеризуються довговічністю. Так балкон у хрущовці стане більш містким і зручним. Можна буде встановити меблі, зробити зимовий сад тощо.
Вам знадобиться і внутрішнє оздоблення. Сюди відносять утеплення конструкції, підлоги, декоративне оформлення. Ринок будівельних матеріалів дозволяє власникам не обмежувати себе. Вибір внутрішнього оздоблення повністю залежить від смаку та прагнень господаря.
Щоб результат вас точно порадував, звертайтеся до наших фахівців. Ми маємо великий досвід і найновіше обладнання, тому роботи з ремонту балкона будуть виконані швидко та якісно.