Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Як захистити пластикові вікна від злому

Згідно зі статистикою, від 30 до 50% всіх незаконних проникнень в житло відбувається через вікна. Вони для злодіїв найчастіше виявляються більш простий перешкодою, ніж двері. Ось чому як мінімум для мешканців першого, другого і останнього поверхів, захист вікон від злому – це обов’язкова міра обережності.

 

Відразу обмовимося, що 100% захищеності домогтися вкрай складно. Певні ризики залишаються, адже як до найміцнішою двері, так і всіх віконних конструкцій без винятків, зловмисники здатні знайти підхід. Але якщо вам вдасться утруднити їм процес проникнення, то, вони швидше виберуть іншу жертву або ще в процесі реалізації злочинного плану приїде поліція або спеціалізовані охоронні агентства.

Основні способи проникнення в житло через віконних отвір такі:

 • відкриття стулки (якщо ви самі не спростите завдання злодіям, залишивши вікно відкритим);
 • розбиття скла;
 • видавлювання всього вікна (рами) з отвору.

На кожному з цих шляхів слід створити злочинцеві максимальні перешкоди.

Компанія «Стандарт вікна» пропонує не тільки висококласні металопластикові вікна в Києві, а й найефективніші способи противовзломной захисту віконних і дверних конструкцій. Ми встановлюємо захищені склопакети і замки на пластикові вікна від злому, різні блокатори і багато іншого. Дізнатися подробиці ви можете у наших консультантів за телефонами.

ЯК ПЕРЕШКОДИТИ ЗЛОМЩИКОВІ ВІДКРИТИ СТУЛКУ

Досить часто домушники проникають в житло, просто віджавши закриту стулку вікна від рами, використовуючи лом або монтировку. Фактично потрібно лише змістити секцію щодо каркаса, запірні елементи (цапфи) відійдуть від планки, за яку відбувається зачеплення, і вікно відкрите.

Ось базовий захист пластикових вікон від злому подібним чином:

 • вибір висококласних профільних систем (клас А). Такий профіль має найбільшу товщину зовнішніх стінок, так що краще чинить опір механічним впливам ззовні, тримає геометрію і форму.
 • установка якісних запірних механізмів. Це може бути як збільшене число запірних елементів, так і спеціальні протизламні цапфи, наявні форму гриба, так що вивести такий елемент з-під відповідної планки не можна.

Ще зловмисники можуть спробувати відкрити стулку, виконавши поворот ручки з боку вулиці. Вони свердлять отвір в районі розташування рукоятки і спеціальними пристосуваннями намагаються виконати відкриття. Захист вікон від злому таким методом передбачає установку броньованої пластини, яка знаходиться між ручкою і зовнішньої частиною профілю.

ЯК ПЕРЕШКОДИТИ ЗЛОМЩИКОВІ РОЗБИТИ ВІКНО

Ще один спосіб проникнення через віконний отвір – вельми тривіальний і грубий – потрібно просто розбити скло. Якщо створюваний при цьому шум не лякає зловмисників (наприклад, мова про віддалену дачі або котеджі), то такий спосіб дозволяє опинитися всередині дуже швидко.


На цей випадок захист металопластикових вікон від злому зводиться до установки міцних стекол, в тому числі триплекс, загартованих і т.д. Їх розбити набагато складніше, ніж звичайні, так що трудомісткість процесу проникнення зросте.

ЯК ПЕРЕШКОДИТИ ЗЛОМЩИКОВІ ВИСТАВИТИ ВІКНО

Якщо установка вікон виконана нашими фахівцями, тобто професійно і з дотриманням актуальних норм і вимог, то видавити металлопластиковую раму цілком з отвору практично неможливо. Вона зафіксована анкерними пластинами, її також тримають укоси, підвіконня і використовуються для герметизації монтажного шва матеріали.

Але, якщо монтаж виконувався самостійно або з порушенням базових правил, або ж вікно є тимчасовою конструкцією, яка повинна захистити від опадів, то його дійсно можна виставити цілком.

Запобіжним засобом тут є звернення до професіоналів для якісної установки.

ХАРАКТЕРИСТИКИ ЯКІСНОГО ПРОТИЗЛАМНІ ВІКНА

До тих робочим параметрам віконної конструкції, які істотно знижують ризики проникнення зловмисників, можна віднести наступне:

 • якісна профільна система класу А з замкнутим контуром армування товщиною від 1.5 мм і монтажною глибиною в 60, а краще 70 + мм. Такий профіль буде добре захищений і від вітрових навантажень і різних видів механічної дії ззовні;
 • противовзломная фурнітура. Тут сучасний асортимент досить різноманітний. Це може бути замок і / або блокіратор відкривання пластикового вікна, грибоподібні цапфи, посилений захист петель. Також рекомендований вибір на користь якісної фурнітури перевірених марок. Ці елементи спочатку відповідають високим стандартам якості і мають базовий захист від злому;
 • якісний склопакет. Навіть якщо не використовуються спеціальні міцні скла, то 2-камерний склопакет вже краще, ніж однокамерний, адже зловмисникам треба розбивати більше стекол. Фактором захисту є і загальна товщина склопакета. Найвищим класам безпеки DIN EN 356 відповідає показник від 36 до 45 мм (п’ятий клас) і 47+ мм (шостий);
 • професійний монтаж. Він стане гарантією належної фіксації віконної рами в прорізі, а також рівномірного розподілу навантажень і збереження базової геометрії вікна.

Якраз такі віконні конструкції та пропонує в Києві компанія «Стандарт вікна».

МЕТОДИ ЗАХИСТУ ВІКОН ВІД ЗЛОМУ

Сучасний захист вікон від злому може бути націлена як на попередження несанкціонованого проникнення (різні механічні засоби, міцні скла, протизламні замки на металопластикові вікна), так і на оперативне оповіщення поліції або охоронних агентств (сигналізація і відеоспостереження).

Розглянемо основні захисні методи докладніше.

БЛОКУВАННЯ ВІКНА

Насамперед варто пам’ятати про необхідність закривати стулки, якщо ви кудись йдете. Але просто закрити – ще не гарантія безпеки. Так, для більшого захисту рекомендовані різні блокатори і замки на металопластикові вікна від злому.


До речі, вони також корисні при наявності дітей в будинку, адже малюки не зможуть самі відкрити стулку. До основних варіантів блокування вікон відносяться такі елементи:

 • ручка з замком (звичайна рукоятка для відкриття доповнена замковим секретом, що закривається на ключ);
 • виразний замок, який встановлюється на віконному профілі;
 • блокіратор відкривання металопластикового вікна у вигляді заглушки;
 • кабель безпеки, який обмежує відкривання, але не заважає провітрювання.

МЕХАНІЧНІ ЗАСОБИ ЗАХИСТУ

До механічних захисних засобів можна відносити різні пристосування, в тому числі:

 • традиційні віконні решітки. Такий захист вікон від злому ефективна, але естетика і вид з вікна страждають;
 • захисні ролети (рольставні). Теж ефективний протизламний метод. Але ролети з ручним керуванням вельми трудомісткі в експлуатації, а автоматизовані – дорогі.
 • противовзломная фурнітура, мова про грибоподібних запірних цапфах і відповідним їм відповідних планках;
 • зовнішні накладки на вікна. Це і сталеві пластини в районі ручок, і спеціальні накладки по всій зовнішній поверхні профілю, які ускладнюють процес висвердлювання пластика.

МІЦНЕ СКЛО

До основних видів стекол, які набагато складніше розбити в порівнянні зі звичайними, відносяться такі:

 • загартоване скло. Виготовляється з додатковою температурною обробкою. Міцність такого виробу набагато вище, що обумовлено відбуваються фізичними процесами при виробництві;
 • армоване скло. У скляну масу при виготовленні додається тонка металева сітка. Скло міцніше, а якщо його розбити, то осколки не розсипаються: армування їх утримується в площині. Але зовні скло теж відрізняється, так що застосовується в службових приміщеннях або для заповнення полотна дверей;
 • триплекс. Це багатошарове скло: при високих температурах і під тиском 2 або 3 вироби з’єднуються в одне ціле. Триплекс дуже міцний, а при розбитті не розлітається на осколки.

ДЕКОРАТИВНІ ВІКОННІ РЕШІТКИ

Це не звична решітка, що створює відчуття перебування в тюрмі, а оригінальний дизайнерський елемент, який виступає додатковим прикрасою отвору. Захисні функції також на висоті, але і ціна вище звичайних аналогів.

ВІКОННА СИГНАЛІЗАЦІЯ

Вибір сучасних варіацій такої охоронної системи великий. Це може бути як комплексна сигналізація, що попереджає про будь-яке несанкціоноване проникнення, так і вузькоспеціалізоване рішення з датчиком відкриття стулки і / або детекторами руху, які працюють поблизу віконної конструкції.