Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Все, що потрібно знати про балконний блок: види, комплектація і монтаж

Балконний блок – це світлопрозора конструкція, яка розділяє балкон та / або лоджію і суміжну житлову кімнату. Вона, як правило, являє собою два елементи: двері і вікно. Балконний блок є в більшості квартир з балконами або лоджіями. Відмовитися від скління можна в тому випадку, якщо реалізується приєднання до суміжній кімнаті, тобто завдання поділу не варто. Але в цьому випадку серйозно підвищуються вимоги до скління самого балкона (лоджії) в аспекті тепло- і звукоізоляційних властивостей.

ЯКИЙ БАЛКОННИЙ БЛОК В КИЄВІ МОЖНА ЗУСТРІТИ?

Спочатку конфігурація балконного блоку залежить від проектування самого будинку. Але нерідко в результаті перепланування геометрія відповідного отвору в стіні може зміняться. За варіантами розташування двері виділяють наступні балконні блоки:

 • з дверима по центру і двома вікнами по обидві сторони (так званий «чебурашка»);
 •  з дверима з лівого боку;
 •  з дверима з правого боку.

В окрему різновид слід виділити балконний блок французького виду (він же панорамний). В цьому випадку світлопрозора конструкція заввишки займає місце від підлоги до стелі. Зустрічається в деяких новобудовах і індивідуальних об’єктах будівництва.

Виділити окремі різновиди балконних блоків можна і в залежності від конфігурації віконних або дверних конструкцій. Ясна річ, що двері завжди є елементом, що відкривається (виняток лише французький варіант з парою або трьома дверима, де обов’язково відкриватися повинна хоча б одна).

Віконні секції, прилеглі до дверей, часто виконуються глухими. Такий варіант виправданий, коли для покупця важливу роль відіграє те, скільки коштує балконний блок. Так, скорочення числа фурнітури елементів веде до здешевлення конструкції. Стулки в вікнах додають зручності при провітрюванні, тому такий варіант теж зустрічається. Також віконна секція може бути розділена на дві частини, де одна є глухий, а інша відкривається.

 

ПІДБІР КОМПЛЕКТУЮЧИХ АБО ЯКИЙ САМЕ КУПИТИ БАЛКОННИЙ БЛОК?

Визначившись з функціональністю дверей і вікон, можна приступати до вибору конкретних комплектуючих – профільної системисклопакета, інших елементів. Тут практично все (або багато) залежить від того, виконано скління балкона або немає.

Коли балкон засклений, на балконний блок покладаються не надто високі вимоги в питанні захисту від шуму і теплоізоляції. Знову ж варто враховувати і те, які світлопрозорі конструкції є на балконі. Якщо там бюджетне рішення, краще зупинитися на перевіреному профілі, припустимо, Rehau Euro-Design 70 і двокамерному склопакеті. Якщо ж на балконі стоїть висококласна віконна конструкція, то для блоку можна використовувати Rehau Euro-Design 60 і однокамерний склопакет. Другий варіант дешевше, а сама конструкція буде легше, що знижує механічні навантаження на фурнітурні елементи і збільшить термін їх служби.

Якщо балкон не засклений, то комплектуючі балконного блоку повинні забезпечити високу теплоізоляцію і компромісів тут бути не повинно. Мінімально підходящий варіант в такому випадку: 5-камерний профіль з монтажною глибиною від 70 мм і 2-камерним склопакетом з інертним газом в камерах і енергозберігаючим склом.

Також, вибираючи балконний блок, потрібно врахувати сторону, на яку виходить балкон. Якщо це сонячна сторона, рекомендується замовити спеціальні сонцезахисні скла. Вони не тільки захистять обробку і меблі в приміщенні від вигорання, а й поліпшать мікроклімат в жарку пору року.

Інші рекомендації по вибору комплектуючих:

 • Для надійної та безперебійної роботи стулок і дверей потрібна висококласна фурнітура від перевірених виробників. Якщо в квартирі є маленькі діти, варто оснастити рухливі секції додатковими блокаторами або замками. Якщо у вас незасклений балкон (лоджія), і він знаходиться на першому або останньому поверсі, варто подумати про покупку спеціальної противовзломної фурнітури.
 •  Як популярного фурнітурного елемента виступає балконна защіпка вона ж «ручка курця». З боку кімнати це повноцінна ручка, а на балконі – зручна клямка, яка, дозволить щільно закрити двері, щоб, наприклад, захистити квартиру від сигаретного диму.
 •  Вибір між відливом і підвіконням. Коли балкон не засклений, то зазвичай зовні балконного блоку ставить відлив. Якщо ж є скління, більш кращий варіант – підвіконня. Він може використовуватися для розміщення різних речей, в тому числі квітів. Також можна взагалі відмовитися від цих елементів зовні. А ось всередині вікно балконного блоку обов’язково доповнюється підвіконням.
 •  Вибір конфігурації двері. Можливі два основні варіанти: суцільне скління або з горизонтальною перемичкою. В останньому випадку вгорі обов’язково фігурує заповнення склопакетом, а внизу можна замість нього розмістити сендвіч-панель.
 •  Додатковий декор. Щоб балконний блок був значущим елементом інтер’єру, можна замість традиційних білих рам вибрати ламіновані, а звичайні скла замінити на тоновані або ж декоровані шпросами.
 

УСТАНОВКА БАЛКОННОГО БЛОКУ

Монтаж є складним і багатоетапним процесом, оскільки загальні розміри конструкції великі. До речі, першим ділом потрібно думати про те, як заміряти балконний блок, адже без цього не можна починати виготовлення. Після того, як конструкція по виконаним вимірами зроблені і доставлені, потрібні такі роботи:

 • Підготовка: забезпечення зручного доступу до отвору.
 •  Демонтаж старої конструкції і очищення поверхонь. До того, як встановити балконний блок, потрібно видалити всі сліди старої штукатурки.
 •  Розміщення світлопрозорих конструкцій в отворі, виставляння за рівнем.
 •  Фіксація в отворі.
 •  Герметизація монтажного шва.
 •  Установка всіх аксесуарів, в тому числі відливу, підвіконня і т.д.
 •  Розміщення склопакетів і навішування двері.
 •  Регулювання фурнітури, якщо потрібно.